Προς το περιεχόμενο

Coyotes - Howl EP


kkmspm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστω για την κριτικη. Γιαυτο αλοστε και απευθύνθηκα στο κοινο του noiz.

Οποιαδηποτε βοηθεια - συμβουλη δεκτη! :-\

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Harry εισαι πολυ "τρυφερος". Δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτη η σταση,

μπορει να τους ταρακουνισει ετσι ωστε να δουν σοβαρα το προβλημα.

Δεν γραφεις για περιοδικο μοδας, ουτε για κανενα "HiTec".

Τι περιορισμενος και στεγνος λες? Ο ηχος ειναι απαραδεκτος για τελικο

προιον.

 

Ποιο μαστερινγκ τελειωσε? Ποια μειξη εγινε? Ποια παραγωγη αρεσε?

Αυτη με τους παλαιομοδιτικους ηχους κιθαρας?

Ακουσατε εσεις κατι αλλο περα απο ενα μετριο οικιακο προιον?

Ακουσατε κατι διαφορετικο απο ενα υποτιθεμενο "mastering" του στιλ

ΘαΣεΛιωσωΣτοΛιμιτερΠουΘαΜουΠαςΡεΧαμενο?

Νομιζετε οτι τους βοηθατε με την ενθαρρυνση?

 

kkmspm τα κομματια σας θελουν αμεσα τεχνικη προσοχη.Ποιο επερχομενο?!?!? Απευθυνθειτε κι επισκευαστε, διορθωστε αυτα που εχετε ανεβασει.

Γραμμη για Arctick Monkeys!

 

Το οπλοστασιο σας εχει ωραιες ιδεες κι εναν πολυ καλο ερμηνευτη.

Δωστε τους την δυνατοτητα να αναδειχθουν γιατι ετσι οπως τα παρουσιαζετε, τα καιτε!

 

Ο ανθρωπος εχει φοβηθει το μάτι του,

κι εσύ τo νου σου, γιατι θα μπει καμια κοτα να σε πει να μιλας πιο ευγενικα... ;) (παρ' ολο που κατ' εμε είσαι κύριος)

 

Ακουσατε κατι διαφορετικο απο ενα υποτιθεμενο "mastering" του στιλ

ΘαΣεΛιωσωΣτοΛιμιτερΠουΘαΜουΠαςΡεΧαμενο?

Νομιζετε οτι τους βοηθατε με την ενθαρρυνση?

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχολιάζω χωρίς να έχω διαβάσει τα προηγούμενα οπότε αν επαναλαμβάνω κάτι ...

Say Goodbye To Your Gloom :H άρθρωση του τραγουδιστή θέλει δουλειά και ώρες ώρες αλλάζει την προφορά σε τέρμα ελληνική. Ανύπαρκτο μπάσο σε χαμηλό βόλιουμ που το άκουσα . 

 

Life Behind A Window

μουσικά το κομμάτι πάλι κενό λόγο έλλειψης μπάσου (ακούγετε που και που λόγω ήχου κιθάρας) αφήνει αστήρικτο τον τραγουδιστή και κάνουν μπαμ ελαττώματα (φάλτσα). βάλτε ΜΠΑΣΟ! δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να καταλάβω τι λέει το παιδί.(βασικά δεν κατάλαβα)

Σαν τραγούδι μ'αρέσει αλλά...

 

Everything Works (When You Know Who You Are)

Καλό!!!!  γενικά πρίμο σαν μίξη αλλά κάποιος που δεν είναι ψείρας ίσως δεν το πρόσεχε ,θα μου άρεσε ένα μεγαλύτερο ξέσπασμα στο τέλος.

 

A Desert Tale

δοκιμάστε το ένα τόνο πιο ψηλά  ο τραγουδιστής δεν βγάζει φωνή  (αέρα...) βάλτε  λίγο βάθος reverb γενικά σε όλα ( πάλι πρίμο)

 

αυτά μην με μισήσεις!! ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ανθρωπος εχει φοβηθει το μάτι του,

κι εσύ τo νου σου, γιατι θα μπει καμια κοτα να σε πει να μιλας πιο ευγενικα... ;) (παρ' ολο που κατ' εμε είσαι κύριος)

Μην συγκρίνεις το ύφος του digisilence με το δικό σου, εδώ και στο άλλο θρεντ.

 

Ξαναλέω (για τελευταία φορά, γιατί δεν πρόκειται να διαιωνίσω μια εντελώς αντιδημιουργική αντιπαράθεση) : Έχεις, απ' ό,τι κατάλαβα, εμπειρία και γνώσεις να προσφέρεις σε εμάς τους άσχετους. Είναι κρίμα να πηγαίνουν χαμένες επειδή δεν μπορείς να μαζέψεις τον τρόπο έκφρασής σου.

 

Απευθύνεσαι δημόσια σε ανθρώπους που δεν σε γνωρίζουν ούτε ιντερνετικά ούτε προσωπικά.    

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι πράξη σοφού ανθρώπου να θεωρεί τον εαυτό του και την παρέα του "άσχετους".

ΟΚ, βγάζω την "παρέα" μου απ' έξω και σου λέω ότι εγώ είμαι άσχετος σε θέματα μηχανικής ήχου, και αυτό είναι πραγματικότητα. Θα ήταν ηλίθιο να με θεωρώ σχετικό. Τουλάχιστον έτσι, έχω την πιθανότητα να μάθω κάτι.

 

Αλλά ας το σταματήσουμε εδώ, δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε το θρεντ.

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχολιάζω χωρίς να έχω διαβάσει τα προηγούμενα οπότε αν επαναλαμβάνω κάτι ...

Say Goodbye To Your Gloom :H άρθρωση του τραγουδιστή θέλει δουλειά και ώρες ώρες αλλάζει την προφορά σε τέρμα ελληνική. Ανύπαρκτο μπάσο σε χαμηλό βόλιουμ που το άκουσα . 

 

Life Behind A Window

μουσικά το κομμάτι πάλι κενό λόγο έλλειψης μπάσου (ακούγετε που και που λόγω ήχου κιθάρας) αφήνει αστήρικτο τον τραγουδιστή και κάνουν μπαμ ελαττώματα (φάλτσα). βάλτε ΜΠΑΣΟ! δυσκολεύτηκα πάρα πολύ να καταλάβω τι λέει το παιδί.(βασικά δεν κατάλαβα)

Σαν τραγούδι μ'αρέσει αλλά...

 

Everything Works (When You Know Who You Are)

Καλό!!!!   γενικά πρίμο σαν μίξη αλλά κάποιος που δεν είναι ψείρας ίσως δεν το πρόσεχε ,θα μου άρεσε ένα μεγαλύτερο ξέσπασμα στο τέλος.

 

A Desert Tale

δοκιμάστε το ένα τόνο πιο ψηλά  ο τραγουδιστής δεν βγάζει φωνή  (αέρα...) βάλτε  λίγο βάθος reverb γενικά σε όλα ( πάλι πρίμο)

 

αυτά μην με μισήσεις!! ;D

 

 

 

Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σου! ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου