Προς το περιεχόμενο

Πεταλιερίτσα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τελικά μάλλον θα τα πάρω από Thoman.thnx πάντως janick.Το digitech θα το πάρω 100%.Το άλλο που με απασχολεί τώρα είναι αυτό : Έλεγα νε πάρω μαζί μρ το digitech και την boss me-50 για τα εφφέ κλπ.Είδα στο site και την Gt-8 που υποτίθεται έιναι η καλύτερη της boss και σκεφτόμουν μήπως πάρω αυτή αντί για την me-50 και η τιμ είναι πάνω κάτω 100+Ε παραπάνω από τη me-50. Από την άλλη όμως είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ noobas σε τέτοια θέματα και λέω μήπως δεν έχει νόημα να πάρω καλύτερη.Εσείς τι λέτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάλλον θα τα πάρω από Thoman.thnx πάντως janick.Το digitech θα το πάρω 100%.Το άλλο που με απασχολεί τώρα είναι αυτό : Έλεγα νε πάρω μαζί μρ το digitech και την boss me-50 για τα εφφέ κλπ.Είδα στο site και την Gt-8 που υποτίθεται έιναι η καλύτερη της boss και σκεφτόμουν μήπως πάρω αυτή αντί για την me-50 και η τιμ είναι πάνω κάτω 100+Ε παραπάνω από τη me-50. Από την άλλη όμως είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ noobas σε τέτοια θέματα και λέω μήπως δεν έχει νόημα να πάρω καλύτερη.Εσείς τι λέτε?

 

Εγω θα σου ελεγα να παρεις την ME-50 εχει αρκετες ρυθμισεις και θα σε καλυψει πληρως πιστευω..με την GT-8 δεν θα μπορεις ισως να εξαντλησεις τις δυνατοτητες της.. :roll:

 

Παρε με τη διαφορα εναν ωραιο active μαγνητη και θα παθεις πλακα... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακόμα που θέλω να ρωτήσω,ένα μικρό καλωδιάκι που χρησιμοποιείται συνήθως για να συνδέσουμε πεταλάκια(5-10cm είναι)υπάρχει περίπτωση να είναι σε κάποια συσκευασία ή πρέπει να πάρω και ένα τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχοντας τον spider ii (δεν εχω ,αλλα εχω ακουσει δειγματα ) ,νομιζω οτι σε καλυπτει ,τι παραπανω θα σου εδινε μια επιλεον πεταλιερα με εφε ? Μπορεινα μην καταλαβα κατι καλα , αλλα ο spider ii , απο τα δειγματα δειχνει να ειναι 'heavy' αρκετα , υπαρχει και μια πεταλιερα φθηνοτερη line6 με 2 θεσεις ,και αλλαζεις τα presets σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά καλός δε λέω,αλλά το digitech metal master βγάζει ένα τρομερό ήχο (άκου τη σε samples από το site και θα καταλάβεις)και τη boss τη θέλω για τα γενικά εφφέ.

Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν να πάρω τη line 6 Xpress,αλλά γιατί να μην πάρω 1 κανονική πεταλιέρα όπου και επιπλέον (και μερικούς καλύτερους) ήχους θα έχω αλλά και θα κάνω τη δουλειά της Xpress.(αλλάζει ήχους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου