Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή μαγνήτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Είμαι για αλλαγή στο ένα μπάσο μου και θέλω τα φώτα σας.

Το μπάσο είναι με σώμα Σαλέπι καπάκι quilted maple maple μπράτσο και ταστιέρα απο έβενο με ηλεκτρικά Glockenklang 3 band 9v και είναι σκαμμένο για EMG 40HZ.

Ψάχνω για passive hum με σχετικά μοντέρνο ήχο,δεν με ενοχλεί ο vintage με καλό output.

Οι μαγνήτες που έχω κατασταλάξει μετά απο ψάξιμο είναι οι Aquilar DCB G4 και Delano SBC 5HE/S...

Αν έχετε στο  μυαλό σας άλλα μοντέλα ή γνώμη για τους δύο προαναφερθέντες μαγνήτες σε σχέση τόσο μεταξύ τους όσο και με τους EMG 40HZ και Gotoh SE που φοράει τώρα θα σας ήμουνα υπόχρεος.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έχει ζεστό ήχο. ;D

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%B1%CE%BB%CE%AD%CF%80%CE%B9

 

;D ;D ;D

 

Μαόνι Σαλεπέ λοιπόν...Να το πίνει η μάνα και του παιδιού να μην δίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαόνι Σαλεπέ λοιπόν...Να το πίνει η μάνα και του παιδιού να μην δίνει

;D ;D ;D ;D ;D

Από το link που έδωσες,

 

"Σύμφωνα με την μυθολογία ο Όρχις ήταν γιος μιας νύμφης και ενός σατύρου και καταδικάστηκε να γίνει φυτό γιατί είχε βιάσει μια ιέρεια κατά τη διάρκεια των βακχικών μυστηρίων".

 

:o :o :o

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σύμφωνα με την μυθολογία ο Όρχις ήταν γιος μιας νύμφης και ενός σατύρου και καταδικάστηκε να γίνει φυτό γιατί είχε βιάσει μια ιέρεια κατά τη διάρκεια των βακχικών μυστηρίων"

Παιδιά μαγνήτες ψάχνω...Αν είναι να βιάσουμε ιέρειες για να βρούμε θα κρατήσω τους παλιούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μαγνήτες ψάχνω...Αν είναι να βιάσουμε ιέρειες για να βρούμε θα κρατήσω τους παλιούς

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Δίκιο έχεις, sorry!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bartolini ενδεχομενως? Οι διαφοροι που λενε M4 νομιζω ειναι σε μεγεθος EMG 40. Οι "classic bass" ειναι πιο ανοιχτοι/μοντερνοι απο τους original series. Τους εχω ακουσει να δουλευουν ωραια (και) με Glockenklang. Ας πουμε:

 

http://www.bartolini.net/product/m45cbc-t/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bartolini ενδεχομενως? Οι διαφοροι που λενε M4 νομιζω ειναι σε μεγεθος EMG 40. Οι "classic bass" ειναι πιο ανοιχτοι/μοντερνοι απο τους original series. Τους εχω ακουσει να δουλευουν ωραια (και) με Glockenklang. Ας πουμε:

 

http://www.bartolini.net/product/m45cbc-t/

Ανοικτός είμαι και σε Bartolini αλλά έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι ότι hum έχω ακούσει μου φαίνονται πολύ συγκεντρωμένοι στα μεσαία εν αντιθέσει του μονούς,classic νομίζω ή vintage,που άκουσα τις προάλλες σε ένα Jazzbass αριστούργημα του Ιωαννίδη που μου άρεσαν πάρα πολύ!Αν βγαίνει κάτι παρόμοιο σε Hum τότε είμαι μέσα...Έχουμε τιμές για το set αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι..Επίσης παιδιά η αγορά θα γίνει από Αμερική οπότε αν παίζει και τίποτα εξωτικό και απρόσιτο για Ελλάδα όπως πχ,aero,που ταιριάζει στο μέγεθος των 40hz τότε προτείνεται ελευθερά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου