Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani - Andalusia


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο άνθρωπος είναι από αλλού!

 

Το συγκεκριμένο κομμάτι είναι ούτως ή άλλως φοβερό, αλλά στη συγκεκριμένη συναυλία το απογειώνει.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άνθρωπος είναι από αλλού!

 

Το συγκεκριμένο κομμάτι είναι ούτως ή άλλως φοβερό, αλλά στη συγκεκριμένη συναυλία το απογειώνει.  8)

Γι αυτό κι εγώ το κάρφωσα.. είναι και ωραίο το βίντεο και ο ήχος και ο Satch :-X :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετό άκουσμα των δίσκων του κατέληξα στο (προσωπικό) συμπέρασμα ότι όσο μεγαλώνει βελτιώνει πολύ τον ήχο του.

 

Για παράδειγμα ο ήχος του στους τρεις τελευταίους δίσκους (Professor Satchafunkilus, Black Swans and Wormhole Wizards, Unstoppable Momentum) είναι πολύ καλύτερος από τους πρώτους του.

 

Φυσικά έχει βελτιωθεί ανάλογα και ο ήχος του στις ζωντανές του εμφανίσεις.

 

Μακάρι να αξιωθούμε να τον ακούσουμε από κοντά στην Ελλάδα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και στις πιο αδιάφορες φάσεις του, πάντα ήταν χαρισματικός live performer. Εδώ είναι αλήθεια ότι είναι η καλύτερη φάση που τον έχω δει καιρό τώρα (αν και να πω την αλήθεια φοβήθηκα στην αρχή με την ακουστική  :)), έδωσε πόνο.

 

Επίσης χωρίς να το έχω ακούσει ακόμα με προσοχή, το τελευταίο του άλμπουμ μοιάζει επιστροφή στις καλές δουλειές. Προσωπικά από το Strange Beautiful Music και μετά δεν μου άρεσε τίποτα από ό,τι είχε κάνει, ενώ αντιθέτως ό,τι είχε κάνει πριν από αυτό ήταν από καλό μέχρι αριστούργημα (προσωπικό αγαπημένο παραμένει μάλλον το Crystal Planet, αλλά πραγματικά δύσκολη - και αχρείαστη - η επιλογή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι και εγώ γούσταρα πολύ το Crystal Planet και επειδή είμαι και βιντεοπαιχνιδάς η μουσική του joe satriani ηταν ιδανική για παιχνίδια στο Xbox όπως τα γνωστά Project Gotham Racing, Rally Sport Challenge, και Juised.

 

Έχει αυτό το χαρακτηριστικό grooβάρισμα o Joe που ταιριάζει απόλυτα λες και είναι φτιαγμένα τα Instrumental του για αγώνες, παρουσιάσεις αυτοκινήτων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι fan των γκαζοφωνιάδων...αλλά ο Σατριγιάννης είναι πραγματικά κάτι το ιδιαίτερο. Ενώ έχει πρακτικά παιδικά minimal συνθέσεις, καταφέρνει να κρατά το ενδιαφέρον και όχι μόνο. Άσχετα με τι μουσική ακούει ο καθένας μας, εάν αγαπάμε τη κιθάρα σαν όργανο, δεν μπορούμε να μην τον θαυμάσουμε.

Το συγκεκριμένο κομμάτι δεν το ήξερα...αλλά δεν με εμπόδισε να το βάλω 3-4 φορές ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου