Προς το περιεχόμενο

Bill Trantos-Fusion Jam σε Em


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα!!Προσπαθώντας να διευρύνω τους μουσικούς μου ορίζοντες και να βελτιώσω τον αυτοσχεδιασμό μου,κατέληξα εδώ.

 

Βαράτε επί ψαχνού άφοβα!

 

https://app.box.com/s/d2ipukqwzfurqewuiuk8

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσπαθώντας να διευρύνω τους μουσικούς μου ορίζοντες και να βελτιώσω τον αυτοσχεδιασμό μου,κατέληξα εδώ.

Ντροπή σου...... ;D                                                                                                                                                                Ωραίος....!  Λίγο περισσότερο προσοχή στα bends και στα γρήγορα περάσματα και θά'σαι "τέλειος".. Εμπνευσμένο σόλο Βασίλη...μπράβο!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη είναι πάρα πολύ ωραίο!  :D

 

Πάτησες πολύ καλά στο backing και έτσι βγήκε πολύ καλό το συνολικό αποτέλεσμα. Επίσης χρησιμοποίησες και μια επαναλαμβανόμενη φράση super!

 

Θα συμφωνήσω και με αυτό που είπε ο Φώτης για τα σηκώματα. Λίγη παραπάνω προσοχή και θα είσαι jet.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλά προοδεύεις ;) γιατί δεν κατεβάζεις ενα ημιτόνιο κάτω το εργαλείο να μαλακώσει λίγο αλλά YM? για να κάνεις με περισσότερη άνεση τα σηκώματα και μετά μολις πάρεις το κολλάει ανεβάζεις ημιτόνιο λέμε ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το feedback και τις συμβουλές,είναι απαραίτητα για να συνεχίσω!

 

Τώρα στα του jam:

Όντως όπως είπατε και εσείς,τα bends έχουν ένα θεματάκι.Γνωρίζω και γι'αυτό δουλεύω καθημερινά.Δε νομίζω sotirouba να είναι θέμα πάχους των χορδών,τα χέρια μου έχουν δυναμώσει πολύ.Θέμα απειρίας είναι και κουφαμάρας!  ;D

 

Δυστυχώς οι χρωματικές δεν έχουν μπει καθόλου στο φρασεολόγιό μου και τις απέφυγα επίτηδες γιατί ήδη είχα μπει σε αρκετά ξένα χωράφια! :) Σιγά σιγά θα προσπαθήσω να τις χρησιμοποιώ περισσότερο αν το απαιτεί το κομμάτι!

 

Καθημερινά δουλεύω 3 πράγματα,έχω-δεν έχω χρόνο.Vibrato,bends,alternate.Η αλήθεια είναι κι εγώ ακούω κάποια βελτίωση κι ας είμαι πολύ μακριά από το αποτέλεσμα που θα ήθελα!

 

cigaret13,geodimitri,emfasis,Johnny.T,sotiroubas,gvour,σας ευχαριστώ πολύ!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες, αλλά σε γενικές γραμμές είσαι βελτιωμένος ;). Μπράβο Βασίλη  :)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!Το παλεύω,όχι όσο μπορώ,όσο προλαβαίνω.Σε 2 μήνες αρχίζει το βαρύ πρόγραμμα! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου