Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια στην Επιλογη Λαμπατου Ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θες λαμπάτο οκ... αλλά ρίξε μια ματιά και στη σειρά ID της Blackstar. Έτσι για το μαμώτο... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θες λαμπάτο οκ... αλλά ρίξε μια ματιά και στη σειρά ID της Blackstar. Έτσι για το μαμώτο... ;)

 

+1.

Παίζει πολύ σοβαρά να είναι κάποιος από δαύτους το επόμενο ενισχυτάκι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες λαμπάτο οκ... αλλά ρίξε μια ματιά και στη σειρά ID της Blackstar. Έτσι για το μαμώτο... ;)

Θα τους τσεκαρω αλλα θελω ντε και καλα λαμπατο  :o

Ο V22 μου αρεσε παρα πολυ και αν συνεργαζεται καλα με πεταλια ειναι καλη ευκαιρια.

 

Και η ερευνα στην αναζητηση αυτου του λαμπατου συνεχιζεται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως βρηκα τον jvm205c (combo) 450 euro.....αν δεν βιαζεσαι θα βρεις την ευκαιρια σου!

 

Ο V22 ειναι μια καλη βαση να χτισεις τον ηχο σου  ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως βρηκα τον jvm205c (combo) 450 euro.....αν δεν βιαζεσαι θα βρεις την ευκαιρια σου!

 

Ο V22 ειναι μια καλη βαση να χτισεις τον ηχο σου  ;)

 

Μηπως ενδιαφερεσαι να τον πουλησεις???  :P

 

Δεν βιαζομαι και δεν προκειται να παρω κατι που δεν με καλυπτει.Θα τσεκαρω και Orange,αλλα πεφτουν λιγο ακριβοι και δεν εχουν fx loop (η σειρα terror).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον 6260 δώσε μια ευκαιρία ακόμα και βάλε τα treble mid πολύ χαμηλά (8 η ωρα) και δώσε απο presence (4-5) για τη λεπτομέρεια..

(με celestion v30 παιζει πολυ ωραια σε αυτη τη ρύθμιση)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά terror δεν νομίζω ότι σε βγάζει για καθαρά με ντράμερ

 

Πολυ σωστα!Μονο ο dual terror και αν,αλλα και παλι πεφτει πολυ ακριβος και χωρις fx loop.

 

Στον 6260 δώσε μια ευκαιρία ακόμα και βάλε τα treble mid πολύ χαμηλά (8 η ωρα) και δώσε απο presence (4-5) για τη λεπτομέρεια..

(με celestion v30 παιζει πολυ ωραια σε αυτη τη ρύθμιση)

 

 

Θα τον ξανατσεκαρω,οπως και τον 6262..Απλα η αληθεια ειναι οτι με τρομαξαν λιγο τα 120 watt..Και η φιλοσοφια του λαμπατου νομιζω ειναι δωσε volume να παρεις λαμπα..Eιναι και λιγο το οτι πρωτη φορα παω σε λαμπατο μηχανημα..Μεχρι τωρα επαιζα με τρανζιστορ και πεταλιερα + ακουστικα για εξασκηση και δεν ειμαι συνηθισμενος σε τετοιες εντασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο ο dual terror και αν,αλλα και παλι πεφτει πολυ ακριβος και χωρις fx loop.

O dual terror σε βγάζει πρόβα (με drummer που βαράει δυνατά) πολύ άνετα.

Το καθαρό του μάλιστα, απο εκείνο το σημείο έχει και αρκετό περιθώριο μέχρι να σπάσει.

Με τον συγκεκριμένο ενισχυτή είναι άλλα τα αρνητικά.Θα πρέπει να σ'αρέσει το ιδιαίτερο ηχόχρωμά του, να συμβιβαστείς με τα λίγα ρυθμιστικά και χωρίς λούπα, το μικρό headroom (σε σχέση πάντα με τον 120άρη) κτλ.

Κοίτα αν θες και το άλλο thread με γνώμες για τους orange.

http://www.noiz.gr/index.php?topic=203646.0

Εμένα πχ ο συγκεκριμένος δε μ'άρεσε καθόλου (μεταχειρισμένος πάντως είναι μέσα στο budget σου αν σου κάνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου