Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια στην Επιλογη Λαμπατου Ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως ειμαι θεσσαλονικη και ο Νακας εδω δεν τον εχει.Πως σου φανηκε ο Lionheart?Στα βιντεακια φαινεται πολυ ωραιος,ακουγεται ετσι?

 

από κοντά ακούγεται ακόμα καλύτερα!

στα δικά μου αυτιά, από τους καλύτερους vintage-oriented ενισχυτές!

 

(είχα παίξει με τον L20 combo όμως, όχι την 50αρα κεφαλή..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!Μιας και ο φίλος μας έχει παρόμοιο πρόβλημα με εμένα σκέφτηκα να σας ρωτήσω και εγώ την γνώμη σας .Πρώτον ψάχνω για λάμπα και σίγουρα όχι τρανζιστοράκι γιατί μιας και μάζεψα επιτέλους κάποια χρήματα μετά από δύο χρόνια, ψάχνω για κάτι αρκετά καλό.Έχω μια εμπειρία από blackstar ht stage 60 (πολύ καλός) έναν engl gigmaster 15 και orange th30 head. Εγώ αυτό που κοιτάζω προτίστως είναι η ποιότητα του ήχου να με ικανοποιεί προφανώς αλλά συνήθως αυτό με οδηγεί σε ενισχυτές με αρκετά watt.Σίγουρα δεν έχω σκοπό να πάρω από 40 watt και πάνω αλλά ελπίζω μέχρι 30 να "αντέχονται". Ο orange βέβαια μπορεί να πέσει μέρι τα επτά watt.Θα ήθελα να με βοηθήσετε στα θέμα πρώτον της έντασης δηλαδή εσείς τι προτείνετε για εμένα που θέλω κυρίως για το σπίτι αλλά και στην ποιότητα αλλά και γνώμες για τον orange.Οι ήχοι που ψάχνω είναι από καθαρό style eric jonshon και βρώμικο jake e lee (πολλά ζητάω έτσι;).Ελπίζω να έγινα κατανοητός και προσδιοριστικός στο τι ζητάω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από κοντά ακούγεται ακόμα καλύτερα!

στα δικά μου αυτιά, από τους καλύτερους vintage-oriented ενισχυτές!

 

(είχα παίξει με τον L20 combo όμως, όχι την 50αρα κεφαλή..)

 

Ειναι και αυτος στην λιστα μου!!Και γω αν παω για Lionheart στα 20 watt θα κοιταξω!!Ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!Μιας και ο φίλος μας έχει παρόμοιο πρόβλημα με εμένα σκέφτηκα να σας ρωτήσω και εγώ την γνώμη σας .Πρώτον ψάχνω για λάμπα και σίγουρα όχι τρανζιστοράκι γιατί μιας και μάζεψα επιτέλους κάποια χρήματα μετά από δύο χρόνια, ψάχνω για κάτι αρκετά καλό.Έχω μια εμπειρία από blackstar ht stage 60 (πολύ καλός) έναν engl gigmaster 15 και orange th30 head. Εγώ αυτό που κοιτάζω προτίστως είναι η ποιότητα του ήχου να με ικανοποιεί προφανώς αλλά συνήθως αυτό με οδηγεί σε ενισχυτές με αρκετά watt.Σίγουρα δεν έχω σκοπό να πάρω από 40 watt και πάνω αλλά ελπίζω μέχρι 30 να "αντέχονται". Ο orange βέβαια μπορεί να πέσει μέρι τα επτά watt.Θα ήθελα να με βοηθήσετε στα θέμα πρώτον της έντασης δηλαδή εσείς τι προτείνετε για εμένα που θέλω κυρίως για το σπίτι αλλά και στην ποιότητα αλλά και γνώμες για τον orange.Οι ήχοι που ψάχνω είναι από καθαρό style eric jonshon και βρώμικο jake e lee (πολλά ζητάω έτσι;).Ελπίζω να έγινα κατανοητός και προσδιοριστικός στο τι ζητάω. 

Καλως ηρθες στο κλαμπ φιλε μου!!!Πιστευω ειναι κλασσικο προβλημα η επιλογη λαμπατου ενισχυτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηρθες στο κλαμπ φιλε μου!!!Πιστευω ειναι κλασσικο προβλημα η επιλογη λαμπατου ενισχυτη!

Το οποιο εγω αποψε το ελυσα με τον Blues Junior III ,περασα απο το Ζαχο και τους ειχε, οπως μου ειπες,αυτους που ηθελα να ακουσω εκτος του V22.Δεν πειραζη ομως ,μολις ακουσα τα καθαρα του Fender τελειωσε εκει η αναζητηση.Πολυ καλος και ο vox night train που ειχε ,με ωραιο γκαζι...αλλα εκανε και 170ευρω η καμπινα του,ηθελα και combo και κατεληξα στον Fender (μου ειχε κολληση εδω και 2 χρονακια και στο μυαλο).

steve_morse ελπιζω να βρεις και συ συντομα αυτο που θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποιο εγω αποψε το ελυσα με τον Blues Junior III ,περασα απο το Ζαχο και τους ειχε, οπως μου ειπες,αυτους που ηθελα να ακουσω εκτος του V22.Δεν πειραζη ομως ,μολις ακουσα τα καθαρα του Fender τελειωσε εκει η αναζητηση.Πολυ καλος και ο vox night train που ειχε ,με ωραιο γκαζι...αλλα εκανε και 170ευρω η καμπινα του,ηθελα και combo και κατεληξα στον Fender (μου ειχε κολληση εδω και 2 χρονακια και στο μυαλο).

steve_morse ελπιζω να βρεις και συ συντομα αυτο που θες.

 

 

  Και τον V22 ειχε οταν ειχα παει εγω την προηγουμενη εβδομαδα!!Καλοπαιχτος να ναι!!!Εχει φοβερα καθαρα ο blues junior!!

Nα σαι καλα φιλε μου,ελπιζω να βρω και γω το αυτο που θελω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και τον V22 ειχε οταν ειχα παει εγω την προηγουμενη εβδομαδα!!Καλοπαιχτος να ναι!!!Εχει φοβερα καθαρα ο blues junior!!

Nα σαι καλα φιλε μου,ελπιζω να βρω και γω το αυτο που θελω!!

 

άντε πολύ το κούρασες και συ πάρε jvm να γιάνεις  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο V22 μου αρεσει πιο πολυ με διπλους! Ο blues jr με μονους! Επισης ο V22 ειναι πιο μοντερνος (αν και vintage)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου