Προς το περιεχόμενο

θεση καμπινας ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ομολογω εκανα ενα γρηγορο search αλλα δεν βρηκα κατι...εχει δοκιμασει κανει σε πολυ bright ενισχυτες να γυρισει αναποδα την closed back cabinet?καποιος ειδικος προφανως μπορει να μας πει τι κερδιζεις η τι χανεις ετσι?μιλαω για διαμερισμα που οι πλεξι οσο και να γυρισεις το treble ξυριζουν αλλα και με attenuator παραμενουν υπερβολικα δυνατοι...αλλα απ οτι ειδα και σε αλλους ενισχυτες βοηθαει στο να καθομαι κοντα και να παιζω οποτε μπορω και αμεσα να κανω ρυθμισεις στον ενισχυτη...τουλαχιστον ειδα μ αυτον τον τροπο να μου ακουγονται καλυτερα οι ενισχυτες μου στον μικρο μου χωρο και να μην μου ξυριζουν τα αυτια...ισως να με διαφωτισει καποιος ειδικος η απλα δεν υπαρχουν κανονες...

 

να θυμιζω οτι ο bonamassa εβαζε plexiglass baffle στα live του μπροστα απ τους jubilees

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάθεσαι "από πάνω", εννοείται ότι δεν ακούς τα πρίμα γιατί δεν "περνάνε" από το αυτί σου.

 

Κανονικά πρέπει να κάθεσαι με το αυτί ευθεία στο κέντρο του μεγαφώνου ή και λίγο offset για να ακούς κανονικά τον ενισχυτή. Σε ευθεία δηλαδή με την τοποθέτηση του δήθεν μικροφώνου.

 

Ο Μποναμάσα βάζει πλέξι μπροστά στα live για άλλο λόγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου