Προς το περιεχόμενο

Major Razor


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκλεκτέ καρντάση δι' ακόμη μίαν φορά κατάφερες να εκπλήξεις τα πλήθη :)

...................και για να γκρινιάξω λιγουλάκι, προτιμώ τον ελληνικό στίχο-όχι ότι έχω πρόβλημα με τον αγγλικό- και ίσως στο τέλος, μετά το 3,20 θα μπορούσε να μπει κάτι πιο ανεβαστικό σε τέμπο και μελωδία, κάτι σαν ξέσπασμα.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θερμές ευχαριστίες ολούθε από τη φτωχομάνα σαλονίκη.

Καταρχάς να πω ευχαριστώ στο αφεντικό για την παλιά συμβουλή του περί καλσόν αφού τώρα μπορώ να φωνάζω όσο θέλω στο μικρόφωνο χωρίς γκντουπ, ντουπ και άλλα τέτοια μπουμ.

 

Τα καλά λόγια είναι πάντα ευπρόσδεκτα και εμψυχωτικά αλλά το τραγουδάκι είναι «εμπνευσμένο» από άλλα τραγούδια που αγαπώ (κυρίως σουπερτραμπ) και ορισμένα στίχοι είναι τσιμπολογήματα από δαύτους. Κάποια στίχοι δε παρουσιάζονται αυτούσια χωρίς καμία ντροπή και αισχύνη αφού γράφονται τις ώρες εκείνες που ο Johnny Walker έρχεται. Μαζί του πάντα φέρνει και τις δεύτερες φωνές και την εξουδετέρωση κάθε συστολής αναφορικά με ξένες γλώσσες. Ευελπιστώ βέβαια κάποτε να γράψω ξεμέθυστος.

 

Για άλλη μια φορά είστε όλοι πολύ ευγενικοί και θα ήθελα να σας πάρω όλους μια μέρα και να ανεβούμε τον Όλυμπο μαζί τραγουδώντας στεντόρεια καθοδόν τραγούδια της νιότης μας.

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καρντασοκατσαπλιά, μη μου το χαλάς τώρα, εις την Ροδόπη θ' ανεβούμε που έχει ανταπόκριση με το Πάνα , τι να κάνουμε στον Όλυμπο με το κονκλάβιο των 12θειστών καπιταλιστών λαίμαι?

Μήπως είσαι ρεβΥζιονιστής?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω στο εχω ξαναπει.......

 

Στα 18 μου οταν πρωτομαθαινα ηλεκτρικη (και αφου ειχα φαει στη μαπα το κλασσικο πιανο) νομιζα οτι ημουν sonwritter με κοχονες  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

 

Στα 30 μου αφου κατι ειχα ψιλομαθει απο κιθαρα καταλαβα οτι το songwritting ειναι για πολυ λιγους και παντως οχι για μενα.........και οτι το μονο που θα μπορουσα να προσφερω σε ενα σχημα ειναι καποιες ενορχηστρωτικες ιδεες....

 

Στα 40 μου και ακουγοντας τα κομματια σου σκεφτηκα οτι θα επρεπε να ημουν 30  :P :P :P :P :P :P :P

 

Ευγε

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μια φαση στη μεση σε ενα απο τα κορυφωμένα chorus ανατρίχιασα ρε φίλε.

 

σοκαριστικό.

 

δεν μπορω να πω κατι αλλο γιατι οσα ειπώθηκαν απο τους αλλους φιλους με κάλυψαν.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή,πάντως,κάτσε γράψε στίχους για την μουσική σου και όχι μουσική για τους στίχους σου......Εκτός εάν θεωρείς πρωτίστως τον εαυτό σου στιχουργό-ποιητή (και καλά κάνεις, οι στίχοι σου είναι ξεχωριστοί!) και μετά όλα τ΄άλλα.

Κανονικα αυτο δεν θα επρεπε να συμβαινει με την εννοια οτι αν δεν εχεις κατι συγκεκριμενο να πεις μην λες τιποτα καλυτερα… κανε instrumental, το κομματι δεν μπορω να το κρινω γιατι δεν ακουω αυτο το ειδος… που δεν ξερω και τι ειδος μουσικης ειναι! σιγουρα παντως δεν ειναι δουλεια ερασιτεχνη   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε συντοπίτη, έγραψες!

 

Η αισθητική των ασθμάτων σου, σκοτώνει, λαίμαι, καθώς και τα γαλλικά στιχάκια στο τέλος του πονήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου