Προς το περιεχόμενο

Οι KISS τα ξεπούλησαν όλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το όνομα της μπάντας, όλον τον κατάλογο και IP (Intellectual Property) για 300.000.000 δολάρια. Αγοραστής η Pophouse του Bjorn των ABBA.

 

Λογικά οι επόμενες συναυλίες των KISS θα είναι με ψηφιακά avatars μιας και έχουν δηλώσει ότι δεν πρόκειται να ξαναπεριοδεύσουν.

 

https://apnews.com/article/kiss-sells-catalog-brand-name-ip-pophouse-061d34ce4e92efffc25f35c62670a4f2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάντως ουκ ολίγοι έχουν πουλήσει τους καταλόγους τους. Το επόμενο μεγάλο "μπαμ" που ακούγεται εντονότατα, είναι ο κατάλογος των Queen και έχει γραφτεί για τιμή πιθανώς άνω του ενός δισ. δολαρίων. 

  • Συμφωνώ 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ όμως πούλησαν και όνομα, logo κλπ. Αύριο μεθαύριο δηλαδή μπορεί να προσλάβει η εταιρία 4 μουσικούς και να τους κατεβάσει σαν Kiss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Αύριο μεθαύριο δηλαδή μπορεί να προσλάβει η εταιρία 4 μουσικούς και να τους κατεβάσει σαν Kiss.

Αν τους βάψει καλά, χαμπάρι δε θα πάρουμε 😁

  • Like 1
  • Χαχα 6

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω Dylan kai springsteen έχουν πουλήσει ήδη... Kiss η πιο υπερεκτιμημένη μπαντα του πλανήτη (μη δίνετε σημασία, απλά προσπαθώ να βρισκω πάντα μια αφορμή να το βγάζω από μέσα μου) 

  • Like 1

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οι Kiss, ή μάλλον ο Gene Simmons, θα πουλούσε και την μάνα του για $.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, noe13 είπε

Νομίζω Dylan kai springsteen έχουν πουλήσει ήδη... Kiss η πιο υπερεκτιμημένη μπαντα του πλανήτη (μη δίνετε σημασία, απλά προσπαθώ να βρισκω πάντα μια αφορμή να το βγάζω από μέσα μου) 

Η χειρότερη μπάντα του πλανήτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, noe13 είπε

Kiss η πιο υπερεκτιμημένη μπαντα του πλανήτη (μη δίνετε σημασία, απλά προσπαθώ να βρισκω πάντα μια αφορμή να το βγάζω από μέσα μου) 

 

Αυτό συμβαίνει όταν επενδύεις περισσότερο στην περσόνα που μοστράρεις παρά στη μουσική που παίζεις.Οι Κιss ήταν τέτοια περίπτωση...Αλλά,θα μου πεις,κάνανε την καριέρα τους;Βγάλανε τα (πολλά)λεφτά τους;Όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, LK είπε

Οι Kiss, ή μάλλον ο Gene Simmons, θα πουλούσε και την μάνα του για $.

Έχω την εντύπωση ότι ο έτερος είναι ο εγκέφαλος και ο Gene ο μπροστινός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνα προιον κοστιζει οσο ειναι διατεθιμενος καποιος να δωσει για να το αποκτησει. Τα υπολοιπα ειναι να 'χαμε να λεγαμε.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου