Προς το περιεχόμενο

Πιθανά προβλήματα στις φούσκες των κλαβιέ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα κοιτουσα στην αντιπροσωπεια ή σε κανα ebay αν δεν ερισκα κατι. Η αλλαγη τους ειναι τοσο ευκολη οσο να αλλαξεις προστατευτικο για την touch οθονη του κινητου σου,απλα βγαζεις τις παλιες και τοποθετεις τις καινουριες στο ιδιο σημειο.Αλλα οπως ειπε και ο Σταυρος, ειναι πολλες οι περιπτωσεις που για να φτασεις στη φουσκα πρεπει να λυσεις ολοκληρο το οργανο. Σε αυτην την περιπτωση, καλη υπομονη :)

Εγω σημερα εκανα μια επέμβαση στο Nord electro 3 της γυναίκας μου που της παρουσίαζε δυο πλήκτρα να παιζουν με την μεγιστη ένταση. Το έλυσα, έφτασα στις φούσκες και η αιτία ήταν ότι οι προβληματικέςείχαν ανασηκωθει λίγο, δηλαδή δεν πατάγανε καλα. Επί τη ευκαιρία καθάρισα και από μέσα τις επαφές και της πλακέτας που πιάνει η φούσκα και τις επαφές της φούσκας. Το πρόβλημα διρθώθηκε και η όλη διαδικασία μου πήρε μία ώρα  και κάτι.    Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω στην Ελλάδα η από Ευρώπη αυτές τις λαστιχένιες επαφές? Εχω βρει από Αμερική , αλλά θα προτιμούσα αν έβρισκα κάποιο μαγαζί από Ευρώπη. Αν ξέρει κάποιος κάτι συγκεκριμένο ηα το εκτιμούσα

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μόλις σήμερα αγόρασα από το φαρμακείο καθαρό οινόπνευμα 95 βαθμών. Τις προσεχείς μέρες σαν βρώ κυρίως όρεξη για παίδεμα( είναι και βαρύ το άτιμο, 35 κιλά) θα ανοίξω το όργανο να το καθαρίσω και θα τραβήξω και μερικές εσωτερικές φωτό και θα τις αναρτήσω έτσι για να φαίνονται τα εσώτερα του μηχανήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Είναι εμφανέστατη και χαρμόσυνη η διαφορά στο όργανο με τις καινούριες φούσκες που του πέρασα μόλις τώρα. Όχι μόνο ηχητικά αλλά νομίζω πώς και στην αίσθηση πατήματος του πλήκτρου υπάρχει διαφορά, τα νιώθω λίγο πιό σφιχτά ίσως. Είναι όντως εκπληκτική διαφορά. Οι παλιές φούσκες πήραν τον δρόμο για την χωματερή, και τόσο που κράτησαν καλά ήταν. Αντίο φούσκες, καλώς ήρθατε φούσκες.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Axtarmas, σου πηρε 10 μηνες να απαντησεις, κι αυτο χωρις τις φωτος που ελεγες οτι θα ποσταρεις. Λοιποοοοοον? Που ειναι οι φωτογραφιες??? tea_RED.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Axtarmas, σου πηρε 10 μηνες να απαντησεις, κι αυτο χωρις τις φωτος που ελεγες οτι θα ποσταρεις. Λοιποοοοοον? Που ειναι οι φωτογραφιες??? tea_RED.gif

 

Μου πήρε 10 μήνες επειδή τώρα αποφάσισα ότι θέλουν αλλαγή οι φούσκες και τις άλλαξα μόλις...σήμερα! Και για αυτό το λόγο ξέχασα ότι είχα πεί ότι θα ποστάρω φωτός και δεν τράβηξα φωτός οπότε δεν έχει μπανιστήρι σήμερα.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ειναι αργα Axtarmas my friend. Φτιαξε φραπε, αραξε, ξανανοιξε το οργανο και παρε φωτογραφιες. Με την ησυχια σου, μη βιαζεσαι. Αλλα μεχρι τις 9 το βραδυ να τις εχεις ετοιμες. Και προσεξε να μην ειναι θαμπες, χρησιμοποιησε Macro mode στην καμερα. Tea_Blue.gif       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ειναι αργα Axtarmas my friend. Φτιαξε φραπε, αραξε, ξανανοιξε το οργανο και παρε φωτογραφιες. Με την ησυχια σου, μη βιαζεσαι. Αλλα μεχρι τις 9 το βραδυ να τις εχεις ετοιμες. Και προσεξε να μην ειναι θαμπες, χρησιμοποιησε Macro mode στην καμερα. Tea_Blue.gif       

 

Έτοιμες οι φωτό, στον τομέα των φωτογραφιών των πλήκτρων μας. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου