Προς το περιεχόμενο

Cos_dr -"Summer Breeze"


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα καλοκαιρινό "φασολάδικο"

 

 

 

 

 

Τhe making of.

 

O γνωστός ( ;D) καλλιτέχνης cos_dr επεστρεψε στην Αθήνα λογω εργασίας, η οικογενεια του συνεχίζει της διακοπες και τα μοναχικα βραδια που του απομενουν στο σπίτι ειχε το διλημμα .

"Να παιξω battlefield η να κανω κανα κομματάκι μουσικο?. Αντε να φτιαξω τιποτα πιο εύπεπτο  γιατι ειναι και καλοκαιρί τωρα, δεν ειναι για παιδέματα......."

 

Οι κιθαρες του κομματιου ειναι virtual και παίζονται απο πλήκτρα (ασχετα με το τι δείχνει το videoclip  ;D ;D ;D ;D)

 

Απο Σεπτεμβρη τερμα τα πληκτρα, πακεταρονται,  μονο εκπαιδευση κιθάρας.

 

καλο υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους!!!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πρώτα πρώτα σου προτείνω να δοκιμάσεις να παίξεις με hard (1-1,5 mm) πένες, καλύτερο grip και ήχος.... ;D  Έλα ρε Cos, πολύ ωραίο, μα πάρα πολύ ωραίο. Εισαγωγή για σεμινάριο, πανέμορφο 2ο μέρος και για τέλος ένα μούρλια ξέσπασμα!!!!! Μην σου πώ ότι, για τα γούστα μου, ότι καλύτερο έχω ακούσει από σένα. Μπράβο και πάλι μπράβο, δηλώνω εκστασιασμένος  και φυσικά, εννοείτε, γράφτηκα στο κανάλι σου. ;)  Πες την οικογένεια να παρατείνουν τις διακοπές και κάτσε γράψε κι άλλα...... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό,Κωνσταντίνε.Πραγματικά καλό.

 

Ξαναφτιάξε το video μόνο...Η παρωδία με την κιθάρα δεν αξίζει ούτε στο ύφος ούτε και στην ποιότητα του κομματιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα πρώτα σου προτείνω να δοκιμάσεις να παίξεις με hard (1-1,5 mm) πένες, καλύτερο grip και ήχος.... ;D  Έλα ρε Cos, πολύ ωραίο, μα πάρα πολύ ωραίο. Εισαγωγή για σεμινάριο, πανέμορφο 2ο μέρος και για τέλος ένα μούρλια ξέσπασμα!!!!! Μην σου πώ ότι, για τα γούστα μου, ότι καλύτερο έχω ακούσει από σένα. Μπράβο και πάλι μπράβο, δηλώνω εκστασιασμένος  και φυσικά, εννοείτε, γράφτηκα στο κανάλι σου. ;)  Πες την οικογένεια να παρατείνουν τις διακοπές και κάτσε γράψε κι άλλα...... ;D

 

 

Ευχαριστώ φίλε!

 

Καλό,Κωνσταντίνε.Πραγματικά καλό.

 

Ξαναφτιάξε το video μόνο...Η παρωδία με την κιθάρα δεν αξίζει ούτε στο ύφος ούτε και στην ποιότητα του κομματιού.

 

Ευχαριστώ!

Ελπίζω να μπορέσω να φτιαξω μια μερα βιντεο που να παιζω κανονική κιθάρα, χλωμό μου φαίνεται αλλα ακομα ειναι η αρχή.  :)

 

Ωραιο οντως και με πολυ αβανταδορικο κιθαριστικο σολο.Μπραβο και απο μενα το σκισες στο τελος.

 

Thank you Johnny!!!

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό κομμάτι και μου θύμισε λίγο από Ανάθεμα, ακούς Aνάθεμα; Σοβαρά θα σταματήσεις τα πλήκτρα για να αρχίσεις κιθάρες; :( Oι κιθάρες ποιό vst είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο,το καλυτερο που εχω ακουσει απο εσενα.

 

Σε ευχαριστώ Superfunk μου!!!

 

Να πω την αλήθεια, παρολο που δεν το δουλεψα ιδιαιτερα, οι επιλογες ηχων και θεματων ηταν τυχαίες, τζαμαρα ουσιαστικα,

ακομα και το σολο ειναι τελειως αυτοσχεδιαστικο, επαιξα πανω στα μετρα 4 φορες αυτοσχεδια και κρατησα οτι μου ακουστηκε καλυτερο, τελικα βγηκε καλό. Τι γινεται καμμια φορα..... λολ

 

Εκπληκτικό κομμάτι και μου θύμισε λίγο από Ανάθεμα, ακούς Aνάθεμα; Σοβαρά θα σταματήσεις τα πλήκτρα για να αρχίσεις κιθάρες; :( Oι κιθάρες ποιό vst είναι;

 

Ευχαριστώ axtarma!!!

Δεν πρεπει να εχω  ακουσει αλλα μιας και προτείνεις θα ακουσω.

Ναι, ειναι απωθημένο, ηδη κανω καποιες ασκησουλες. Βεβαια θα ξαναπαιξω και πλήκτρα (λολ) αλλα σκοπευω να ασχοληθω μονο με κιθαρα το επομενο διαστημα μπας και μαθω τιποτα

 

Οι κιθάρες: Ακουστική ειναι το vst real strat. Καλο μου φαινεται, λεει και τα ακορντα και δειχνει και τα frets  και χορδες οταν παιζεις οποτε μαλλον θα μου κανει και για βοηθημα.

                Ηλεκτρικη ειναι ως βαση η sample library shreddage του kontakt και ως διαμορφωση ενα preset απο το guitar rig.

 

Ντραμς ειναι απο το addictive drums

synthesizer ειναι ηχοι απο 01/W και απο omnisphere.

Mπασο ειναι απο trillian και ..... ειναι fender λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου