Προς το περιεχόμενο

Πιάνο ντουέτο! ΑΠΙΘΑΝΟ!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Κι εκεί που τριγυρνάς στο φατσοβιβλίο πρωί, πρωί, πετυχαίνεις αυτό το διαμάντι!

 

 

Απλά δείτε το! Το "καλό" ξεκινάει περί τα 2:40. Και αν καταλαβαίνω καλά είναι δάσκαλος και μαθητής σε κάποιο masterclass που κάνουν τη πλάκα τους μετά.

 

Αλλά ο μικρός όλα τα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Δε παίζει το βίντεο, ή απλά δεν υπάρχει ενδιαφέρον;

 

Μου κάνει εντύπωση, είναι η αλήθεια...

 

Τέλος πάντων, κάνω ένα bump για μια φορά και ας πεθάνει το θρεντ αν είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι περιμένεις βρε Νικόλα σε ένα φόρουμ γεμάτο κιθαρίστες που γουστάρουν μόνο καφροσρεντοσολίδια; ;D

 

Ομολογώ ότι την πρώτη φορά που ξεκίνησα να το βλέπω, δεν εντυπωσιάστηκα από την αρχή και, αντί (ο μαλάκας!) να σκεφτώ "για να το ποστάρει ο Νικόλας, κάτι θα ξέρει", το σταμάτησα.

 

Τώρα το είδα ολόκληρο. Wow!

 

Καλά έκανες και το bump-αρισες. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μα είπα ο καημένος ότι μετά το 2:40 ξεκινάει το "καλό"... Τι άλλο να κάνω;

 

Τέλος πάντων, χαίρομαι για την ψήφο εμπιστοσύνης (μετά το bump... :P ) χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε παίζει το βίντεο, ή απλά δεν υπάρχει ενδιαφέρον; Μου κάνει εντύπωση, είναι η αλήθεια...

Και μενα μου κανει εντυπωση Νικολα. Εχω ποσταρει τουλαχιστον 2 μεγαλα βιντεο του στο ΝΟΙΖ ηδη απο το 2012, αλλα κοιμουνται ολοι...sleep2.gif

Τεσπα, το πιτσιρικι ειναι ο Beka Gochiashvili απο τη Γεωργια, γεννημενος μολις το 1996. Ειναι παιδι-θαυμα και απιστευτος πιανιστας. Μενει στην Νεα Υορκη και ειναι ηδη γνωστος στους Jazz κυκλους σε ολο τον κοσμο εδω και αρκετα χρονια. Εχει παιξει με τεραστια ονοματα οπως οι Chick Corea, Lenny White, Stanley Clarke, Christian McBride και αλλους.

 

bekaphoto1_e1368633625526.png

Εδω μαζι με δυο πιανιστες θρυλους, τον Chick Corea και τον Herbie Hancock.

 

Ο μικρος εχει απιστευτη τεχνικη. Τον εμαθα πριν 3-4 χρονια μεσω μιας Γεωργιανης φιλης μου και εκτοτε παρακολουθω την πορεια του. Προς το παρον ο Beka σπουδαζει στο Juilliard Music School (που αλλου θα πηγαινε?...) και ταυτοχρονα δινει και συναυλιες. Τα επομενα χρονια ειναι σιγουρο οτι θα τον ακουμε ολο και πιο συχνα.

 

Δειτε και δυο μεγαλα βιντεο παρακατω, το πρωτο το ειχα ξαναποσταρει το 2012. Στο δευτερο παιζει μαζι με τον Corea, τα λογια δε που λεει ο Corea γι αυτον ειναι εξαιρετικα τιμητικα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου