Προς το περιεχόμενο

cort x th


daeore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω για την  κιθαρα cord x th. τι γνωμη εχετε? οτιδηποτε αρνητικο η θετικο.ποσο πρεπει να πουλιετε μια μεταχιρισμενη cord x th?  η cord  ειναι αξιοπιστη σαν ετερια?που ειναι κατασκευασμενες η κιθαρες cort?ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ την ίδια απορία για τη συγκεκριμένη κιθάρα αλλά δε γνωρίζω κάτι περαιτέρω. Τα χαρακτηριστικά της πάντως φαίνονται εξαιρετικά και αν δεν κάνω λάθος κάπου στα 500-600 ευρώ τη βρίσκει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο δασκαλο μου γνωστης  του αντικιμενου  που κατεχει  20 κιθαρες αξιας πανω απο χιλια ευρω μου εδωσε πολλες κιθαρες να δοκιμασω.ειχα καταληξη στην schecter hellraiser.αλλα μου προτηνε ο ιδιος να παρω μια  cort x th που την ειχε ο ιδιος και θελη να την πουλησει η οποια θα μου εβγαινε και πιο φτηνα και θα ηταν και απο σιγουρο χερι, και σχεδον απεκτη.η αληθεια ειναι οτι οταν επεξα με την  cort x th ηταν παρα πολυ βολικη.τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη. εχει ακριβως αυτα που ζητω σε μια κιθαρα! το θεμα ειναι οτι με εχουν μπει αμφιβολιες διοτι μπορει να εμπιστεύομαι το δασκαλο μου στο οτι αυτη η κιθαρα ειναι παρα πολυ καλη,αλλα απο την αλλη θελω και της αποψη καποιον αλλον.κυριος για το τι σοι μαρκα ειναι η cord κι αν αξηζει τελικα να παρεις μια cord. δεν ειμαι και τοσο γνωστης για τις μαρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ακριβως αυτα που ζητω σε μια κιθαρα!

 

Μόνο που σκέφτεσαι αυτό, για μένα αξίζει και αξίζει και πάρα πολύ να την πάρεις.

 

Ως προς την ποιότητα πάντως των cort δεν έχω προσωπική γνώμη. Έχω ακούσει πάντως ότι είναι μία από τις εταιρείες, όπως και η samick που κατασκευάζουν ένα τεράστιο ποσοστό κιθάρων παγκοσμίως, άρα σίγουρα είναι αξιόπιστη. Η συγκεκριμένη έχει και specs που ''τα σπάνε'' (σε όποιον αρέσουν emg και τα σχετικά) οπότε αν στη δίνει σε λογική τιμή ενδεχομένως να είναι καλή περίπτωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που σκέφτεσαι αυτό, για μένα αξίζει και αξίζει και πάρα πολύ να την πάρεις.

 

Ως προς την ποιότητα πάντως των cort δεν έχω προσωπική γνώμη. Έχω ακούσει πάντως ότι είναι μία από τις εταιρείες, όπως και η samick που κατασκευάζουν ένα τεράστιο ποσοστό κιθάρων παγκοσμίως, άρα σίγουρα είναι αξιόπιστη. Η συγκεκριμένη έχει και specs που ''τα σπάνε'' (σε όποιον αρέσουν emg και τα σχετικά) οπότε αν στη δίνει σε λογική τιμή ενδεχομένως να είναι καλή περίπτωση.

 

τα χρηματα που μου την δινει ειναι στα 550 και πιστευω  οτι ειναι πολυ οικονομικη λυση στο να παρω μια καλη κιθαρα διοτι πραγματικα με αφησε αφονω στο ποσο βοληκια ηταν με σχεση με καπιες αλλες που δοκιμασα.η δυνατότητες της δεν υστερουν καθολου απο αλλες κιθαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρηματα που μου την δινει ειναι στα 550 και πιστευω  οτι ειναι πολυ οικονομικη λυση στο να παρω μια καλη κιθαρα διοτι πραγματικα με αφησε αφονω στο ποσο βοληκια ηταν με σχεση με καπιες αλλες που δοκιμασα.η δυνατότητες της δεν υστερουν καθολου απο αλλες κιθαρες.

Σ αυτά τα λεφτά ΟΧΙ του Μεταξά!!!!  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

550 είναι πάρα πολλά για αυτή την κιθάρα, γύρω στα 650 πρέπει να έκανε καινούρια.

 

Και γενικά οι cort δεν κρατάνε καθόλου μεταπωλητική αξία.

 

Δοκίμασε και καμιά άλλη κιθάρα, μη βιάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα χρηματα που μου την δινει ειναι στα 550 και πιστευω  οτι ειναι πολυ οικονομικη λυση στο να παρω μια καλη κιθαρα διοτι πραγματικα με αφησε αφονω στο ποσο βοληκια ηταν με σχεση με καπιες αλλες που δοκιμασα.η δυνατότητες της δεν υστερουν καθολου απο αλλες κιθαρες.

 

Όπως είδες, πολύ καλές οι Cort.

 

Για τιμή, ενδεικτικά:

http://en.euroguitar.com/guitar/cort/x/th/138207.html

Δες και γενικά στο νετ...

 

Φρόντισε πριν την πάρεις να ελέγξεις διεξοδικά τα κλειδιά, το Floyd, και το σώμα για γρατζουνιές κλπ.

 

Προσωπικά δε θα την αγοραζα στα 550 μεταχειρισμένη, έστω και "άπαιχτη". Γενικά οι Cort δεν έχουν μεταπωλητική αξία λόγω μη δημοφιλούς ονόματος. Αν τώρα παίρνω καινούρια με περίπου 650, τότε μεταχειρισμένη υπολογίζω τουλάχιστον 25-30% κάτω για να αρχίσω να το σκέφτομαι (άσχετα με την ορίτζιναλ τιμή αγοράς, που μπορεί να ήταν παραπάνω. Κρίνουμε πάντα με τη σημερινή αξία καινούριου).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

daeore καλησπερα,κατ`αρχην θελω να σου γραψω, χωρις να θελω να σε προσβαλω, να προσεχεις λιγο βρε αδελφε με την ρημαδα την ορθογραφια, και `γω δεν ειμαι αλανθαστος αλλα μας πεταξες τα ματια οξω!

 

Τωρα οσον αφορα την Cort & Cor-tek,ειχα και γω μια X-6 σαν κατασκευη καλη θα ελεγα με οχι και τοσο καλο floyd και μετρια ηλεκτρικα .Την ειχα παρει για χαμηλα κουρδισματα και της ειχα κανει μετατροπη με EMG 81-60.Δεν τα βρηκαμε ποτε οι δυο μας και την πουλησα ,ειχα δει και κατι βιντεο στο ytube για την εταιρια ,δεν λεω αν ειναι αληθεια `η οχι αλλα για να εχει γινει τοσος ντορος μαλλον ειναι,ξενερωσα απιστευτα που την ειχα και το smartnoiz ηταν μονοδρομος.

Τσεκαρισε εδω

 

http://cortaction.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου