Προς το περιεχόμενο

My latest fingerstyle & perscussive guitar cover.Thoughts? :)


SotosOpeth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα Γιωργο!

Ευχαριστω πολυ για το σχολιο σου!  

Οταν γραφεις live(γτ πολοι γνωριζω πως κανουν playback videos) κατι θα σου ξεφυγει ελαχιστα δεν παιζει,αυτο ηταν το καλυτερο recording take που εκανα.Δεν ειναι καθολου ευκολο κομματι αλλα full ευχαριστο να παιζεις.  :)

Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν τοσο οι συγκεκριμενοι κιθαριστες που ανεφερες,στα αυτια μου οι συνθεσεις τους με τις μελωδιες full χαρας δεν μου λενε τοσα οσο οι συνθεσεις του Mongrain,αλλα ειναι θεμα γουστου και μονο για μενα η μουσικη.

Οτι γεμιζει τον καθενα μας ειναι το σωστο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Γεια χαρά σε όλους!

Πρόσφατα έκανα ενα live cover video του "Fearless" από τον Erik Mongrain.

Η ηχογράφηση,μίξη και το mastering έγινε απο εμένα επίσης.

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις γνώμες σας!

Ευχαριστώ πολύ που το τσεκάρετε!

Καλή συνέχεια σε όλους! : )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Longshadow αδερφε ευχαριστω που ετρεξες να βαλεις το link που το ειχα ξαναποσταρει 2 μηνες πριν.Καποιος που δεν το ειχε δει αποκλειεται να ενδιαφερεται,σωστος.

Αναρωτιομαστε κατα καιρους γτ στην Ελλαδα παμε μπροστα με ρυθμους χελωνας,αν δεν υποστηριζουμε ο ενας τον αλλον(τοσοι λιγοι που ειμαστε και ολας) για να μας βοηθησει και αυτος και ψαχνουμε τροπους να ριχνουμε τον αλλον αγνοωντας την ολη του προσπαθεια τοτε ειναι λιγο ξεκαθαρο το γιατι δεν προχωραμε πολυ.Και παλι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Longshadow αδερφε ευχαριστω που ετρεξες να βαλεις το link που το ειχα ξαναποσταρει 2 μηνες πριν.Καποιος που δεν το ειχε δει αποκλειεται να ενδιαφερεται,σωστος.

Αναρωτιομαστε κατα καιρους γτ στην Ελλαδα παμε μπροστα με ρυθμους χελωνας,αν δεν υποστηριζουμε ο ενας τον αλλον(τοσοι λιγοι που ειμαστε και ολας) για να μας βοηθησει και αυτος και ψαχνουμε τροπους να ριχνουμε τον αλλον αγνοωντας την ολη του προσπαθεια τοτε ειναι λιγο ξεκαθαρο το γιατι δεν προχωραμε πολυ.Και παλι ευχαριστω.

 

Ενώ αν το βουλώναμε όλοι και (ξανα)κάναμε επαινετικά σχόλια (τα οποία όντως αξίζεις), όλα θα ήταν καλά.

Απλό είναι: "εκβίασες" θετικά σχόλια με πολύ απλοϊκό τρόπο, και όταν σκεφτείς πιο καθαρά είμαι βέβαιος ότι θα συμφωνήσεις. Γιατί δεν περιμένεις μέχρι να έχεις κάτι νέο για να ανεβάσεις και να ακούσουμε;

 

Οπότε κακώς αγορεύεις περί ενδοελληνικής φαγωμάρας, κανείς δε προσπάθησε να σε βλάψει.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχει ξαναγινει με ενα αλλο κομματι που ειχες βαλει παλαιοτερα και ξαναποσταρες προσφατα.

Δεν το θεωρω κακο,στο τελος τελος δικαιωμα σου ειναι,αλλα ισως θα ηταν

πιο "σωστο"-κατα τη γνωμη μου παντα-να αναφερεις οτι ειναι παλαιοτερο και το ξαναποσταρες.Και τουτο και το προηγουμενο.

Και οποιος το εχασε να το ακουσει,δεν αλλαζει η ουσια αυτου που θελεις.

Αυτη βεβαιως ειναι η δικη μου γνωμη με την οποια πιθανο να διαφωνεις και καλα κανεις.

Το λεω οπως το σκεφτομαι και μπορει να ειμαι και λαθος.

Παντως δε νομιζω οτι εχει να κανει φιλτατε Σωτο με τη μη υποστηριξη του ενος προς τον αλλο στην Ελλαδα.

 

ΕΔΙΤ Με προλαβαν οι δυναμεις των μοντς. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τελευταία διασκεδάζω πολύ με τους τύπους που κάνουν την "ελληνιά" τους και μετά, όταν δεν πιάνει, καταριούνται την Ελλάδα και τους Έλληνες για αυτό που είναι οι ίδιοι.

 

Φίλε op, τι θα γινόταν αν ο καθένας που έχει ανεβάσει ένα κομμάτι ή ένα βίντεο το ξανανέβαζε κάθε δύο μήνες; Μπορείς να φανταστείς τι θα γινόταν το Noiz; Επίσης, έχεις δει πολλούς να κάνουν το ίδιο; Αν όχι, έχεις φανταστεί γιατί, ή νόμιζες απλώς ότι αυτοί είναι βλάκες κι εσύ ο πιο έξυπνος;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τελευταία διασκεδάζω πολύ με τους τύπους που κάνουν την "ελληνιά" τους και μετά, όταν δεν πιάνει, καταριούνται την Ελλάδα και τους Έλληνες για αυτό που είναι οι ίδιοι.

 

Φίλε op, τι θα γινόταν αν ο καθένας που έχει ανεβάσει ένα κομμάτι ή ένα βίντεο το ξανανέβαζε κάθε δύο μήνες; Μπορείς να φανταστείς τι θα γινόταν το Noiz; Επίσης, έχεις δει πολλούς να κάνουν το ίδιο; Αν όχι, έχεις φανταστεί γιατί, ή νόμιζες απλώς ότι αυτοί είναι βλάκες κι εσύ ο πιο έξυπνος;

+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Earendil δεν ειπα σε κανεναν να το βουλωσει η δεν εκβιαζω κανεναν για θετικα σχολια,ουτε σου ξαναζητησα να σχολιασεις,οπως ειπα και πριν ειναι για καποιους που δεν εχουν δει την δουλεια μου,αυτο ειναι ολο το σκεπτικο.Ποτε σαν μελος επισης δεν θα ειχα προβλημα καποιος να ποσταρει την δουλεια του 2η φορα.

Ο gvour εχει δικιο με τον τιτλο,επρεπε να προσεξω την λεξη latest που οντως ειναι το τελευταιο που εχω κανει.Αλλα η γνωμη μου παραμενει οτι μιλαμε για μια λεξη και ενα ποστ εκει που υπαρχουν αλλα που μπορουμε να κανουμε focus και ισως μαθουμε ο ενας απο τον αλλον κατι για αυτο ειπα για το τι κανουμε σαν Ελληνες και για αυτο σας ακουω και δεν ξαναποσταρω  2 φορες κατι.

Καλη συνεχεια σε ολους  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Longshadow αδερφε ευχαριστω που ετρεξες να βαλεις το link που το ειχα ξαναποσταρει 2 μηνες πριν.

 

Παρακαλώ.  :)

 

Σκέφτομαι κι εγώ τι θα γινόταν αν κάποια μέλη αυτού του φόρουμ όπως ο Freerock, ο Χαρμάνης, ο Gregg, ο Jazzjoker, ο Fusiongtr, ο Vasmar, o gskar και τόσοι άλλοι, οι οποίοι έχουν παρουσιάσει εδώ κατά καιρούς ενδιαφέρουσες δουλειές, άρχιζαν κάθε δύο μήνες να "ντουμπλάρουν" με copy paste τα θέματα παρουσίασης των κομματιών τους.

 

Βασικά μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν, στο τέλος θα τους παίρναμε στο ψιλό και δεν θα μπορούσε να μας κατηγορήσει και κανένας.

 

Επίσης το γεγονός ότι είσαι ήδη ένα χρόνο εδώ και όλα σου τα μηνύματα περιστρέφονται μόνο γύρω από τα δικά σου θέματα (αμφιβάλλω αν έχεις κάτσει ποτέ ν'ακούσεις κάτι από αυτούς που αναφέρω πιο πάνω...) δείχνει ότι αυτό για το οποίο με "κατηγορείς"...

 

Αναρωτιομαστε κατα καιρους γτ στην Ελλαδα παμε μπροστα με ρυθμους χελωνας,αν δεν υποστηριζουμε ο ενας τον αλλον(τοσοι λιγοι που ειμαστε και ολας) για να μας βοηθησει και αυτος και ψαχνουμε τροπους να ριχνουμε τον αλλον αγνοωντας την ολη του προσπαθεια τοτε ειναι λιγο ξεκαθαρο το γιατι δεν προχωραμε πολυ.Και παλι ευχαριστω.

 

...ουσιαστικά περιγράφει περισσότερο εσένα παρά εμένα.  ;)

 

Φιλικά πάντα, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου, in fact είσαι ένας πολύ καλός μουσικός.   

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου