Προς το περιεχόμενο

Federico Malaman - Βιρτουόζος και μπάσο γίνεται;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Ο Federico Malaman είναι ένας βιρτουόζος μουσικαράς. Τελεία.

 

Τον είχα δει στην έκθεση της Φρανκφούρτης και μάζευα το σαγόνι μου απ' το πάτωμα. Εμφανισιακά ο άνθρωπος θα μπορούσε να ζει στο διπλανό μας σπίτι, καθώς είναι Ιταλός αλλά η τεχνική και η μουσικότητα του δεν είναι καθόλου συνηθισμένη.

 

Προσέξτε τι έκανε στην έκθεση της Φρανκφούρτης παρέα με το άλλο θηρίο τον Victor Wooten.

 

 

Προσέξτε όμως με τι γούστο και απλότητα έπαιξε με τα φιλαράκια του δίνοντας αυτό που ακριβώς απαιτούσε το κομμάτι. Τίποτα παραπάνω. Σίγουρα όχι γιατί δεν είχε την ικανότητα... Ποσοι απο εμάς το κάνουν; Πόσοι απο εμάς συμπεριφέρονται σαν μουσικοί;

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι απο εμάς συμπεριφέρονται σαν μουσικοί;

Τι να κάνουμε φίλος?...Δεν τελειώσαμε όλοι το Bercley...Εμείς είμαστε μουσικοί του δρόμου...Άσε που ένα χώσιμο παραπάνω, δεν έβλαψε κανέναν!!!!! 8) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο θέμα.

 

Δυστυχώς θα πω πως οι περισσότεροι μουσικοί (και είναι αρκετοί γαμώτο :P) που έχω γνωρίσει έχουν μια έλλειψη αντίληψης για το πως πρέπει να παίζουν σε μια μπάντα. Πάντα ήταν πιο φλύαροι ή δεν άκουγαν τι παίζει ο διπλανός τους για να παίξουν κάτι ταιριαστό.

 

όπως ειχε πει και ο Audiokostas το μπασσό "its a state of mind" αλλα αυτό πρέπει να γενικευτεί και στα άλλα όργανα.

'Αλλο να έχεις αντίληψη και άλλο να έχεις τεχνική. Εγώ είμαι υπέρ του πρώτου πρώτα και μετά του δεύτερου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αφτός ο Αδμίν μας έχει μουρλάνει με το απωθημένο του να γίνει μπασίστας λαίμαι  ;D

 

Όλο ανάλογα (ο)βίδεα ανεβάζει.

 

Να τσοντάρουμε όλοι, να του πάρομε ένα καλό πεντάπορ*ο, που το έχει άχτι, μπας και βρούμε την ηρεμία μας  ;D

 

 

Να η ευκαιρία: Ζυγώνουν τα γενέθλια του  ;)

 

Μου φαίνεται θα ανοίξω σχετικό νήμα και τραπεζικό λογαριασμό για να καταθέσουμε τον οβολό μας.

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο trio.

 

Εξαιρετικός o drummer!

Λέγεται Stefano Pisetta.  8) respect!!

 

Είναι session drummer και σε άλλο σχήμα τον βλέπω να παίζει τύμπανα, σε άλλο πλήκτρα, αλλού παίζει μπάσο, αλλού κιθάρα!!

 

Δεν είναι καθόλου τυχαία τα.."φιλαράκια" του μπασίστα.  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κατάλαβες τώρα... :'( Μουσικοί με κεφαλαίο Μ.

 

Δεν ξέρω τι θα σκεφτεί το παιδί (αν δει τα βίντεο) που αναρωτιόταν σε άλλο θέμα πως θα φτάσει τους μουσικούς που γουστάρει, αφού δεν τους έφτασε μετά απο 3 μήνες προσπάθεια...  Και μιλούσε για ένα όργανο... ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και μόλις τώρα είδα ότι και ο πληκτράς είναι μία απο τα ίδια!  ;D

Τι εννοείς "πληκτράς"; Μόνο φύλλο για τυρόπιτα δεν ανοίγει...

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου