Προς το περιεχόμενο

Διατάραξη Κοινής Ησυχίας


Blakkheim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι θα έλεγα πως βγάζεις νούμερα από το κεφάλι σου, αυτό το "9 στις 10 φορές" πώς σου προέκυψε ακριβώς; Αυτό ντε που μας είπες "για να μην ξεχνιόμαστε"...  Έχεις υπόψη σου κάποια σχετική έρευνα;

 

Ευτυχώς κατάλαβες σωστά ότι το "9 στις 10 φορές" είναι έκφραση που χρησιμοποιεί ο κοσμάκης και όχι αναφορά σε επιστημονική έρευνα.

 

Αυτό πάντως που δεν θα ξεχάσω μετα από άλλο ένα ευχάριστο συναπάντημα μαζί σου είναι πως υπάρχουν δύο εντάσεις να παίζει κανείς, η "ένταση δωματίου" όπου δεν ενοχλεί κανείς σε πολυκατοικία, και η "ένταση πρόβας".

 

Χαίρομαι που το συναπάντημα μαζί μου θα σου μείνει αξέχαστο! Σωστά το κατάλαβες, έτσι χρησιμοποιόυνται αυτές οι φράσεις. Και για να είμαι τελείως ξεκάθαρος μαζί σου, ένταση πρόβας είναι η ένταση στην οποία παίζει κανείς σε πρόβα. Ξέρεις.

 

Και άν εγώ στην πρόβα βάλω το μάστερ στο 0 και δεν με ακούει κανείς, είναι αυτό ένταση πρόβας? Και αν παίζω σε δωμάτιο με ωτοασπίδες αλλά κάτω από την ένταση πρόβας, είναι αυτό ένταση δωματιού επείδη είμαι στο δωμάτιο? Τέλος αν εγώ είμαι στο προβάδικο και στέλνω μέσω ίντερνετ σήμα στον ενισχυτή που έιναι στο δωματιο, τι ένταση είναι? Οέο? Σε αφήνω με αυτά τα υπαρξιακά ερωτήματα αφού ψάχνεσαι τόσο πολύ ;)

 

Καλό σου βράδυ!

 

Και όνειρα γλυκά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και άν εγώ στην πρόβα βάλω το μάστερ στο 0 και δεν με ακούει κανείς, είναι αυτό ένταση πρόβας? Και αν παίζω σε δωμάτιο με ωτοασπίδες αλλά κάτω από την ένταση πρόβας, είναι αυτό ένταση δωματιού επείδη είμαι στο δωμάτιο?

 

Γιατί κάνεις βλάκωδεις ερωτήσεις;

 

Συνεχίζεις πεισιματικά να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις το προφανές, ότι δηλαδή "δεν παίζω σε ένταση πρόβας" ΔΕΝ σημαίνει και "δεν ενοχλώ".

 

Διάβασέ το όσες φορές χρειαστεί, μάλιστα αν κοιμηθείς σύντομα θα σου λειτουργήσει και ως υπνοθεραπεία και θα το εμπεδώσεις οριστικά.

 

Άντε γειά σου τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάνεις βλάκωδεις ερωτήσεις;

 

Συνεχίζεις πεισιματικά να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις το προφανές, ότι δηλαδή "δεν παίζω σε ένταση πρόβας" ΔΕΝ σημαίνει και "δεν ενοχλώ".

 

Διάβασέ το όσες φορές χρειαστεί, μάλιστα αν κοιμηθείς σύντομα θα σου λειτουργήσει και ως υπνοθεραπεία και θα το εμπεδώσεις οριστικά.

 

Δεν είναι βλακώδεις, εγώ σου τις είπα για υπαρξιακές - αλλά παραθέτουμε μόνο ότι μας βολεύει, έτσι? 8) Βλακώδης είναι η δικιά σου τοποθέτηση αφού λοιπόν επέλεξες να εκφραστείς (και πάλι) σε αυτό το επίπεδο. Είπαμε τι σημαίνει το ένα και τι σημαίνει το άλλο. Αν πραγματικά ψάχνεσαι για το πώς θα ενοχλήσεις (αφού το κάνεις εδώ θα το κάνεις και έξω, εκτός αν...) τότε ναι, υπάρχει και ένταση ανάμεσα στο "ενταση πρόβας" και "ένταση δωματιου". Που δεν βολεύει ούτε τη μία ούτε την άλλη χρήση. Μόλις την όρισες εσύ, και όπως εσύ την περιγράφεις μοναδικό σκοπό έχει να ενοχλήσει τους γύρω. Ας την ονομάσουμε "ένταση δεβελέκου" λοιπόν.

 

Άντε γειά σου τώρα.

 

Όταν λές κάτι τέτοια σε φαντάζομαι να κάνεις και high five με τον εαυτό σου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με φαντάζεσαι βρε κουτό; Εδώ είμαι και θα τα λέμε συχνά... Σήμερα πήρες μια γεύση του φαρμάκου σου, αν δεν το κατάλαβες...   ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί με φαντάζεσαι βρε κουτό; Εδώ είμαι και θα τα λέμε συχνά... Σήμερα πήρες μια γεύση του φαρμάκου σου, αν δεν το κατάλαβες...   ;)

 

Ώστε τελικά είσαι όντως τρολάκι. Με τις καληνύχτες και τις χαιρετούρες νόμιζα είχες φύγει ήδη δύο φορές από το θρεντ.

 

 

Από το φάρμακο δε νιώθω τίποτα, από τα ληγμένα μου έδωσες? ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προετοιμάζω την αυριανή μου δουλειά και διασκεδάζω ταυτόχρονα με τα συμπλέγματά σου, αλλά κλείνουν τα μάτια μου πλέον. θα τα πούμε μια άλλη φορά, ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τοτε που ξεκινησε να παιζει με τις λεξεις ο Βαρουφακης με τον Νταισελμπλουμ φαινεται οτι εγινε της μοδας...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προετοιμάζω την αυριανή μου δουλειά και διασκεδάζω ταυτόχρονα με τα συμπλέγματά σου, αλλά κλείνουν τα μάτια μου πλέον. θα τα πούμε μια άλλη φορά, ναι;

 

Το εννοείς αυτή τη φορά? Γιατί αρχίζω να σκέφτομαι ότι μάλλον όταν λες "αυριανή δουλειά" εννοείς εμένα!

 

Αν έχεις όρεξη και για σοβαρή κουβέντα πάντως πέρα από το να διαταράσσεις την κοινή ησυχία, εδώ είμαστε :)

 

Απο τοτε που ξεκινησε να παιζει με τις λεξεις ο Βαρουφακης με τον Νταισελμπλουμ φαινεται οτι εγινε της μοδας...

 

Ασε, σε λίγο δε θα φοράμε και γραβάτες και ΤΟΤΕ θα έρθει το πραγματικό χάος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

μερικοι γείτονες ομως ειναι μαλάκες. εμενα μου εχει φερει την αστυνομια γειτονας που μενει 3 σπιτια παρακατω, σαββατο πρωι 11αμ.

ο ενισχυτης μου ? VHT 6w ultra χωρις εξτρα overdrive κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου