Προς το περιεχόμενο

καινουργιο συγκροτημα Error 404


christoforost98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..νεο συγκροτηματακι απο 3 αγορια..

Κανουμε λοιπον και εμεις την αρχη μας με το τραγουδι ''Take what i want''

Ως προτυπο εχουμε τα συγκροτηματα Guns n roses, Pink floyd και οτι σχετικο με rock οπως και τους συχρονους Artic monkeys.. ευχαριστουμε οσους μας υποστηριξουν.. αξιζει να το ακουσετε και θαθελα να ακουσω διαφορες αποψεις ακομα και λαθοι ..ευχαριστω πολυ..

Οσοι θελουν να μας υποστηριξουν και τους αρεσε η δουλεια μας..μπορουν να κανουν ενα λικε στην σελιδα στο facebook η στο youtube  https://www.facebook.com/pages/Error-404/374716829319876?fref=ts

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θέλω να μπω καν στη διαδικασία η φωνή αυτό, το μπάσο το άλλο τα τούμπανα, η μπουθάρα κλπ.

  Ότι και να συμβαίνει στα όργανα, είναι πταίσμα, μπροστά στο αίσχος της ''παραγωγής''. Ο ήχος και οι μίξη είναι απαράδεκτα.

 

ΥΓ Πινκ Φλόυδ με Αρτικ μάνκεις και Γανς και ρόουζες με θυμίζει φραπόγαλο, αλλά αυτό είναι δικής σας δουλειά

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα αν πω ότι δεν άκουσα κάτι που να 'χει σχέση με τις επιρροές σας ή με το rock γενικά θα είμαι κακός;

 

Όχι. Ακριβής...

 

Το αποτέλεσμα δεν αντέχει «κριτικής». Παρόλα αυτά αν ήταν ένα «κανονικό» κομμάτι- με κανονικά παιξίματα/ παραγωγή/ ερμηνεία και μια διαφορετική ενορχήστρωση, άνετα θα μπορούσε να σταθεί στο playlist ενός DJ σε ένα καλοκαιρινό μπαράκι.

 

Έχει μια σχετική «φρεσκάδα»/ μελωδία, η οποία όμως χαντακώνεται από τα πάντα όλα...

 

 

Τέλος πάντων, παιδιά δουλέψτε το και άλλο- σε όλα τα επίπεδα και επανέλθετε.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπεσες στο Νεστορα που ειναι ''αυστηρος '' ::)!!Παιδια αν καταλαβα καλα ειστε μαθητες ακομη!!

Θελει πολυ δουλεια και υπομονη!!Δεν κανω κριτικη γιατι δεν αντεχει κριτικης το κομματακι σας!!Αν εχετε ταλεντο θα το δειξει ο αμεσως επομενος χρονος!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eπεσες στο Νεστορα που ειναι ''αυστηρος '' ::)

 

Ναι, γιατί ο Παράγκας ήταν... μελιστάλαχτος  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν demo όπως το άκουσα μου θύμισε παλιά demo όπως ακουγόταν σε κασέτες πρίν 20 χρόνια, ωραία αίσθηση. Σαφώς η μίξη θέλει δουλειά αλλά πρόκειται για demo οπότε δεν με χαλάει προσωπικά. Αυτό που με χάλασε λίγο είναι η φωνή σε αρκετά σημεία. Τα ντραμς μου ακούγονται προγραμματισμένα ή ίσως από κάποιο drum machine, ντραμερ έχει η μπάντα ή κατάλαβα καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας! ειμαι ο ντραμερ του συγκροτηματος, ολα τα σχολια σας δεκτα και κατανοητα απλα πειτε μας κατι πιο χειροπιαστο. Να βελτιωσουμε τον τροπο που παιζουμε; να φτιαξουμε τα ηχητικα κλπ;Να αλλαξουμε φωνη;και γενικα οτι μπορειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη μόνη επιρροή που άκουσα είναι οι Maroon 5.

Tο κομμάτι μου άρεσε όπως το άκουσα - όχι αυτό που άκουσα αλλά αυτό που θα μπορούσε να γίνει.

Ο ήχος είναι χάλια βέβαια και δεν βοηθάει.

Λοιπόν: Ντραμς, πολύ δυνατά (να υποθέσω ότι εσύ έκανες την ηχογράφηση), δεν γκρουβάρουν αρκετά. Επίσης εκείνα τα κόλπα με τα τομς, έξω.

Μπάσο: Κάποιος πρέπει να μιλήσει στον μπασίστα για τις bass lines.

Πλήκτρα; όχι; γιατί;

Κιθάρα: Οι παραμορφώσεις και το σόλο πρέπει να φύγουν. Ιδίως η "σρεντιά" στο τέλος του σόλου (και να φανταστείς ότι το λέω εγώ που είμαι κιθαρίστας). Η εισαγωγή δεν είναι κακή αλλά πρέπει να βρεθεί ένας άλλος τρόπος να παιχτεί.

Φωνή: Not bad αλλά ο τραγουδιστής πρέπει να τραγουδάει λίγο περισσότερο και να ερμηνεύει λίγο λιγότερο. Κανα δεύτερο φωνητικό παίζει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας! ειμαι ο ντραμερ του συγκροτηματος, ολα τα σχολια σας δεκτα και κατανοητα απλα πειτε μας κατι πιο χειροπιαστο. Να βελτιωσουμε τον τροπο που παιζουμε; να φτιαξουμε τα ηχητικα κλπ;Να αλλαξουμε φωνη;και γενικα οτι μπορειτε

Καλησπερα Νικο,κοιτα εγω δεν ειμαι μουσικος,χομπιστας ειμαι και αυτοδιδακτος στην κιθαρα,επομενως αυτο που θα σου πω ειναι αποψη του απλου ακροατη (σχεδον  ;D),"η γνωμη του κοινου" δηλ.

Θελετε δουλεια σιγουρα στο θεμα "δεσιμο" (οπως λεει και ο samy),μαλλον η φωνη ειναι ο κιθαριστας(?) γιατι δεν δοκιμαζεται να βρειτε μια φωνη που θα δουλεψει αποκλειστικα γιαυτο ,να εχει ο καθενας το "ποστο" του και να αφοσιωθει μονο σε αυτο .

Μην βιαζεστε να παρουσιασετε την δουλεια σας με τετοιο ηχο  και εαν κανετε τα της παραγωγης μονοι σας ,ζητηστε βοηθεια απο καποιο που ξερει περισσοτερα απο ηχογραφησεις,θα μαθετε πολλα και θα μπορειτε να το κανετε και μονοι σας σιγα σιγα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου