Προς το περιεχόμενο

καινουργιο συγκροτημα Error 404


christoforost98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι, η πολύ αυστηρή και μίζερη κριτική, ειδικά στο ξεκίνημα κάποιου, είναι άδικη κι εντελώς ανώφελη.

Εμένα κάποια σημεία μου θύμισαν "κανονικό τραγούδι", πχ το σημείο μπότα-φαλσέτο κ μετά η ιδεούλα με τα toms (που θα μπορούσε να στέκει σαν η "χαρακτηριστική μελωδία" του κομματιού) κι επίσης στο τέλος που παίζουν μαζί κιθάρα-μπάσο και γκρουβάρουν ωραία με τα ντραμς.

Η αδυναμία του κομματιού (πέρα απ'την παραγωγή φυσικά) κατ'εμέ είναι ότι οι ιδέες είναι λίγο αχταρμάς. Για να είναι ένα τραγούδι πετυχημένο χρειάζεται δομή. Πχ αφού είχατε μια χαρακτηριστική μελωδία, γιατί βάλατε κι άλλη για εισαγωγή, που θυμίζει άλλο στυλ; Επίσης ο ήχος της σόλο κιθάρας, όπως κ το σρεντ, είναι άκυρος (όπως προείπε κάποιος). Τουλάχιστον φτιάξτε τον ήχο να κολλάει στο ύφος του κομματιού.

Κατά τ'άλλα μια χαρά είστε, αυτές οι αδυναμίες είναι πολύ κλασσικές σε σχολικές μπάντες. Έχετε κάποιες ωραίες ιδέες κι αυτό είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μακάρι τα παιδιά να κρατήσουν το ότι ο "επαγγελματίας" σε αυτή τη περίπτωση τα σκάτωσε γενικά, και ότι θέλει δουλειά το πράγμα και να συνεχίσουν με το ίδιο πάθος.

 

Αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξανα σας ευχαριστουμε παρα πολυ!!! Τωρα θα ασχοληθουμε να κανουμε ενα μικρο στουντιακι στο σπιτι. Εχουμε παραγγειλει κονσολες κλπ. Απλα πρεπει να μαθουμε τα προγραμματα και ειμαστε πολυ καλα εγω πιστευω!Να περιμενετε το 2ο, θα ειναι πολυ ωραιο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τη μόνη επιρροή που άκουσα είναι οι Maroon 5.

Αυτο. Η φωνη με παει προς τα εκει.

 

Και

...δεν άκουσα κάτι που να 'χει σχέση με τις wanna be επιρροές σας ή με το rock γενικά...

Σε αντιθεση με τους συμφουρμιτες μου θα ρωτησω τον Νικο, τι ζητησε απο τον "επαγγελματια",

πριν πιασω το φτυαρι...

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚαιΣε αντιθεση με τους συμφουρμιτες μου θα ρωτησω τον Νικο, τι ζητησε απο τον "επαγγελματια",

πριν πιασω το φτυαρι...

 

"Θάψε το σύμπαν κάτω από τα τύμπανα"; ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Θάψε το σύμπαν κάτω από τα τύμπανα"; ;D

Ναι οκ, αλλα κατσε να δουμε τι θα μας πει ο Νικος.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα Οχι ρε συ. Τι του ζητησατε να κανει? Του δωσατε καποια εικονα για το τι θελετε? Μειξαρατε παρεα?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πηγαμε..''μειξαραμε'' παρεα απλα εκεινος μας ειπε θα σας βαλω εφφε θα σας κανω θα δειξω..απλα πηρε τα οργανα σε ενα προγραμμα και τα ηχογραφησε..ολα τα εφφε και αυτα δικια του υποθεση..πιστευω οτι το κομματι το εχει φτιαξει στο στυλε του 80..γιαυτο δεν καθεται ωραια στα αυτια μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου