Προς το περιεχόμενο

classic vibe 50's tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Μαγνητης τι λεει φιλε .Σκεφτομουν να τα χωσω και γω ειτε για την στρατ ειτε για την τελε.Τι λεει ο Σιλβερ στο Μπριτζ.Σκεφτομουν μαλιστα ακριβως το ιδιο σετ .

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

O Μαγνητης τι λεει φιλε .Σκεφτομουν να τα χωσω και γω ειτε για την στρατ ειτε για την τελε.Τι λεει ο Σιλβερ στο Μπριτζ.Σκεφτομουν μαλιστα ακριβως το ιδιο σετ .

 

Πολυ καλη επιλογη ο μπριτζ, τοσο που ψηθηκα και περιμενω και τον νεκ να τους κανω σετακι. Δεν εχει το εκνευριστικα τσιγγινο πριμα του αλνικο 3 που ειχε η κιθαρα, μαλλον ο αλνικο 2 ειναι πιο ζεστος μαγνητης. Στα καθαρα του υπεροχος και σε βρωμικο με bad monkey δε λασπωνει καθολου. θα περιμενω μες την εβδομαδα να βαλω και τον νεκ οποτε θα εχω μια ολοκληρωμενη εικονα και για τις αλλες 2 θεσεις.

 

ΥΓ ψηνω κ εγω για την στρατ καποια στιγμη τους Purple Orchid καθως απο τα κλιπακια μου αρεσαν περισσοτερο, ειδικα στις θεσεις 2-4 που ειναι οι αγαπημενες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, το όποιο "τσίγγινο" δεν είναι καθαρά θέμα μαγνήτη.

 

Πάει απο saddles μέχρι πυκνωτές κλπ ηλεκτρικά.

 

Πάντως οι Silvers μου μοιάζουν καλύτερη επιλογή Tele-wise...

 

και μην ξεχνιόμαστε... κλιψ ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, το όποιο "τσίγγινο" δεν είναι καθαρά θέμα μαγνήτη.

 

Πάει απο saddles μέχρι πυκνωτές κλπ ηλεκτρικά.

 

Πάντως οι Silvers μου μοιάζουν καλύτερη επιλογή Tele-wise...

 

και μην ξεχνιόμαστε... κλιψ ;)

σωστο αυτο. εγω αλλαξα μονο ποτενσιομετρα απο 250 σε 500 αρα θα επρεπε να εχω ακομα πιο τσιγγινο ηχο, αλλα....  ;D περασα και τον νεκ django. τελικα αυτο που εψαχνα το βρηκα. Γλύκα στα καθαρα πολυ γλυκα ρε παιδι μου, και επισης μια πολυ ωραια μεσαια θεση με κατι μεταξυ twang και quack δεν ξερω πως αλλιως να το πω. Μπραβο στον Νικο Ασημενιο, τετοιες προσπαθειες ειναι αξιες της προσοχης μας και της ενισχυσης μας στους Ελληνες κατασκευαστες. Κλιπ συντομα  ;)

edit ηχητικο κλιπ αυτη τη φορα με ιδιες ρυθμισεις με τους αλλους μαγνητες.

neckdj.mp3

middj.mp3

bridj.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

βγάζω στην επιφάνεια το παλιό θεμα μονο και μονο επειδη αντιλήφθηκα καθυστερημενα οτι εχω ανεβάσει βιντεακι και δεν το εχω ποσταρει στο θεμα.

Πολλές πρασινάδες στο κλιπ αλλα δεν ψηνομουν να κανω edit κλπ, ενα πέρασμα και οτι κάτσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου