Προς το περιεχόμενο

προβλημα με laney cub 10


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα σε ολους,

πηρα πριν λογο καιρο τον laney cub 10.

Tον αγορασα για practice amp γιατι σπιτι με μεγαλο ενισχυτη και οικογενεια δεν γινεται..

Καλουτσικος ενισχυτης και παιζει καλα με πεταλια.

Το προβλημα ξεκινησε πριν λιγο καιρο.

Στην αρχη αρχισε να τρεμοπαιζει το λαμπακι (switch on/off) .Το εκανε για λιγο καιρο οταν ο ενισχυτης επαιζε αρκετη ωρα αλλα χωρις να αλλαζει κατι στον ηχο...οποτε ολα κομπλε.

Τωρα εχει λιγες μερες οπου μου κανει το εξης:οταν παιζω περιπου στο μισαωρο αρχιζει και κανει ενα "βζζζζζζζζζ" εκει που ειναι ο μετασχηματιστης.Δεν ειναι λαμπα 100 τοις εκατο.

Γενικα το κανει οταν ζεστενετε ο ενισχυτης κατα τα αλλα παιζει μια χαρα.Και παλι δεν επηρεαζει τον ηχο απλα το κανει.

Για να γλυτωσω τα πανε -ελα και την ταλαιπωρια αναμονης εχετε κατι να προτεινετε;;

Μενω Αλεξανδρουπολη και πρεπει να παει Θεσσαλονικη .

Ειχε καποιος παρομοιο θεμα;;;

ευχαριστω πολυ.

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ τα λαμπάτα preamps - amps του Boύλγαρου στον Laney Cub???  :o :o :o

Tα αλλα ειναι θηρια...δεν ειναι για σπιτι.Τα εχω στο στουντιο και βγαζω γουστα..Σπιτι με παιδια γ@μ@ τα!!

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που δε βοηθαω καπου στο θεμα, απλα να πω οτι τα κολπα με το λαμπακι μου τα κανει κι εμενα. Κατι πρεπει να παιζει με την επαφη γιατι αν ξεβιδωσεις το κοκκινο καλυμμα και κουνησεις το λαμπακι, επανερχεται (μεχρι να ξανασβησει). Παντως πραγματι, δεν επηρεαζει πουθενα στον ηχο. Και πολυ καλο ενισχυτακι, παρεμπιπτοντως.

 

Υ.Γ. Τι εννοεις δεν ειναι λαμπα 100%? Λαμπατη προενισχυση, λαμπατη ενισχυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που δε βοηθαω καπου στο θεμα, απλα να πω οτι τα κολπα με το λαμπακι μου τα κανει κι εμενα. Κατι πρεπει να παιζει με την επαφη γιατι αν ξεβιδωσεις το κοκκινο καλυμμα και κουνησεις το λαμπακι, επανερχεται (μεχρι να ξανασβησει). Παντως πραγματι, δεν επηρεαζει πουθενα στον ηχο. Και πολυ καλο ενισχυτακι, παρεμπιπτοντως.

 

Υ.Γ. Τι εννοεις δεν ειναι λαμπα 100%? Λαμπατη προενισχυση, λαμπατη ενισχυση.

Σε ευχαριστω,αυτο ακριβως...

δεν το ειπα μαλλον καλα,

εννοω δεν φταει λαμπα 100 τοις εκατο για αυτο που κανει.

Ο ενισχυτης ειναι "λαμπα" εκατο τοις εκατο.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου