Προς το περιεχόμενο

Πιατινια και Ελλαδα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αλλο γνωστο καταστημα αποκλειστικα για τυμπανα και μετα απο επικοινωνια που ειχα  για το αν υπαρχει ενα μοντελο ηλεκτρονικων τυμπανων για αμεση αγορα και αν δεχονται την πιστωτικη μου καρτα οταν πηγα και του ειπα να το δικιμασω και ειχε ενα στημενο για δοκιμες μου απαντησε οτι δεν γινεται γιατι πανε τα δικιμαζουν και τα παραγγελνουν απ εξω!

για μενα λενε, παλια που ημουν αθηνα πηγαινα και δοκιμαζα -οχι τυμπανα- και  φεβγοντας ρωτουσα ‘’παιδια εχετε ιδεα αν το πέιπαλ δεχεται μαεστρο ή μονο μαστερκαρντ?’’

αυτα τα λες φεγγοντας ομως, στην αρχη πρεπει να φαινεσαι έτοιμος να αγορασεις, κρατα και τα λεφτα στο χερι (βασικο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι σου συνεβη αλλα στα μαγαζια που εχω επισκεφθει (ασχετο αν ψωνισα η οχι) δεν με αντιμετωπισαν οπως εσενα!!Και αναφερομαι στον ΝΑΚΑ,ΤΡΙΜΗ(Tama) ,Drumstore (Σουλτανη ) ενταξει ειμαι απο τους πιο παλιους παικτες εν ενεργεια αλλα δεν νομιζω να παιζει αυτο μεγαλο ρολο!!Εδω ειμαι πελατης σε Τραπεζα απο το 1987 και αμα δεν σε ξερει ο υπαλληλος σου ζηταει τα κερατα του  με αυθαδικη συμπεριφορα (προχθες μου συνεβη σε καταστημα στης Alpha που ειμαι απο το 1987 και ακουσαν τα εξ'αμαξης μπροστα σε ολο τον κοσμο-οχι βεβαια γιατι μουζητησε κατι αλλα γιατι ο τροπος που το ζητησε ηταν προσβλητικος).Οποτε θα πεσεις και στον περιεργο η θα κανεις το λαθος να ζητησεις κατι με λαθος -κατ'αυτον- τροπο !!Παλιοτερα ενα παρομοιο θεμα ειχε ανοιχθη παλι εδω στα τυμπανα και ειχα παροτρυνει καποιο μελος (που εξαφανιστηκε γενικα) να παμε μαζι στα μαγαζια και να δει μια διαφορετικη αντιμετωπιση .Περιττο να σου πω οτι δεν απηντησε καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεν μπορεις να τα δοκιμασεις μου το ειπε ο ιδιοκτητης!

Οι υπαλληλοι αντιθετα ηταν ευγενικοτατοι και με εξυπηρετησαν με τον καλυτερο τροπο!

Δεν ανοιξα αυτο το θεμα για να κραξω τα ελληνικα μαγαζια ουτε για να μοιραστω τις κακες εμπειριες που ειχα!Εξαλλου αυτα συμβαινουν στον καθενα!

Η νοοτροπια και η τακτικη των ελληνικων αντιπροσωπιων και καποιων καταστηματαρχων με τσαντιζει οχι των υπαλληλων που απλα κανουν την δουλεια τους και μπορει και αυτοι να εχουν κακη μερα οπως ο καθενας μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν τα εχει διαθεσιμα για αμεση αγορα τουλαχιστον στο ιντερνετικο καταστημα οπως και το σετ που ενδιαφερομαι να παρω!...

 

Γι αυτό σου είπα πάρε ενα τηλ πρώτα, το site δεν αντιπροσωπευτικό.

 

Γενικά για την αγένεια και την έλλειψη stock δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα, όμως για το οτι δεν σε άφησαν χωρίς κάποιο λόγο (πχ ο προηγούμενος να το είχε κλείσει για αγορά) να δοκιμάσεις κάτι που είναι στην έκθεση, θα πρεπε να παραπονεθείς. Εννοώ δηλαδή να εξηγήσεις αυτά που προανέφερες, πάντα με καλό τρόπο.

 

Εγώ προσωπικά εχω κάνει αγορές και απο μαγαζιά και απο το internet και η άποψη μου βρίσκεται κάπου στη μέση. Η συμβουλή μου είναι βλέπεις συγκρίνεις συζητάς με τους μαγαζάτορες και αποφασίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν του ειπα τιποτα γιατι ηταν το πρωτο μου σετ και πανω στην χαρα μου δεν με ενοιαξε!Αν μου το εκανε τωρα θα του απαντουσα καταλληλα με ευγενεια παντα!Απλα θεωρω απαραδεκτο το να εχεις κατι για δοκιμη και να υπογραφεις συμβολαιο οτι θα το δοκιμασεις και θα το αγορασεις!

Εδω σε online αγορα μου απο Eλλαδα μου εστειλαν μεταχειρισμενο πιατινι και οταν τους το ειπα μου ανεφεραν οτι δεν ηταν εκθεσιακο απλα ειχε δαχτυλιες απο την μεταφορα ενω το logo του ηταν μισοσβησμενο και ειχε σημαδια απο μπαγκετες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα αλλαζα λοιπον δεν τα αλλαζα, γιατι ειχα ρωτησει ποσο κανουν τα γνησια στην αντιπροσωπεια, ως που μια μερα σε καποιο φρεναρισμα ακουσα το χαρακτηριστικο σφυριγμα… μπαινω στο πρωτο συνεργειο που συναντησα και μου λεει ο μαστορας: ‘’μην ανησυχεις το σφυριγμα ειναι προειδοποιητικο δεν επαθαν τιποτα οι δισκοι, να σου βαλω ενα σετ κινεζικα στην μιση τιμη που εχω? και δεν βαζεις του λεω… να μην τα πολυλογω αποτελεσμα τα καινουρια τακακια εφαγαν ανομοιομορφα τους δισκους… και μετα ηθελα δισκους    

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου