Προς το περιεχόμενο

Comfortably Numb


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα πρώτα στο couple η Em (μετά την G ) έγινε G..... δεύτερον, άλλο delay και βαβουροdistortion δεν είχε να βάλεις; :o  Στα bends τα πήγες πολύ καλύτερα από άλλες φορές, εκτός το τελευταίο του 1ου σόλο και στο 2ο στο 4:39 (ο διάβολος όμως βρίσκεται στις λεπτομέρειες...). Ο χρόνος βελτιωμένος κι αυτός, με πολύ λίγα, σχεδόν αόρατα ατοπήματα. Πολύ ωραίο σημείο στο 5:46-6:02! Εν κατακλείδι......μπράβο :D

στο Guitar pro το tab που εχω ετσι το έχει. Ο ηχος μου αρεσε και τον κρατησα.Ευχαριστώ Φώτη δεν ηρεμώ θα το παίξω ακομα καλύτερα ασε που εχω σχεδόν ετοιμο το Shine on you crazy diamond και θα το περασω για βαθμολογία... ;)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Shine on you crazy diamond και θα το περασω για βαθμολογία... ;)

 

Ουτε για βαθμολογιες,ουτε για τιποτα Μπιλ.

Να παιζεις,να γουσταρεις.Και να το βαλεις να ακουσουμε.

 

Τουτο εδω ειναι πολυ ωραιο,τεραστια βελτιωση.

Τα σηκωματα σχεδον αψογα.

Θα συμφωνησω με το Φωτη στη "βρωμα",πολυ πραμα,θα μου αρεσε να 'χει λιγοτερο.

Αλλα αφου σ'αρεσει ετσι εσενα,πασο.

Μπραβο αδερφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Guitar pro το tab που εχω ετσι το έχει. Ο ηχος μου αρεσε και τον κρατησα

Em είναι Βασίλη....μην πολυεμπιστεύεσαι τα tabs του Guitar pro, τα περισσότερα έχουν λάθη...
εχω σχεδόν ετοιμο το Shine on you crazy diamond και θα το περασω για βαθμολογία... ;)

Πρόσεχε τα bends τριμητονίου ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε για βαθμολογιες,ουτε για τιποτα Μπιλ.

Να παιζεις,να γουσταρεις.Και να το βαλεις να ακουσουμε.

 

Τουτο εδω ειναι πολυ ωραιο,τεραστια βελτιωση.

Τα σηκωματα σχεδον αψογα.

Θα συμφωνησω με το Φωτη στη "βρωμα",πολυ πραμα,θα μου αρεσε να 'χει λιγοτερο.

Αλλα αφου σ'αρεσει ετσι εσενα,πασο.

Μπραβο αδερφε!

Ναι αγορινα μου η κριτική σας μου είναι πολυτιμη γιατι μονος παιζω μόνος ακουω ....ετσι μαθαίνω και βελτιωνομαι δασκαλος μου είστε εσείς... :) :) Η βρωμιά ειναι ενα κουσουρι που εχω λογο λατρείας Gary Μoore.. :P

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Em είναι Βασίλη....μην πολυεμπιστεύεσαι τα tabs του Guitar pro, τα περισσότερα έχουν λάθη... Πρόσεχε τα bends τριμητονίου ;)

ανοιγω εγκυκλοπαιδεια....χαχα δεν ξερω απο τέτοια οταν ερθει η ωρα μου λες Φωτάρα ;D το άλλαξα σε Ε και όντως ακουγεται καλύτερα ;)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τρια πραγματακια που αποτι ειδα δεν σου ειπε κανεις....

 

1.Το πρωτο σολο δεν ξεκιναει με το φα διεση.Κανεις rake στις χορδες 3-2-1 κ αν θες να εισαι ακριβως κανεις τριφωνο αρπετζιο σε πρωτη αναστροφη,δηλαδη νοτες F#/A/D στις χορδες 3-2-1 στα ταστα 11-10-10

 

2.Προσεξε λιγο το time σου στις φρασεις

 

3.Φτιαξε λιγο το vibrato σου

 

Φιλικα παντα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρια πραγματακια που αποτι ειδα δεν σου ειπε κανεις....

 

1.Το πρωτο σολο δεν ξεκιναει με το φα διεση.Κανεις rake στις χορδες 3-2-1 κ αν θες να εισαι ακριβως κανεις τριφωνο αρπετζιο σε πρωτη αναστροφη,δηλαδη νοτες F#/A/D στις χορδες 3-2-1 στα ταστα 11-10-10

 

2.Προσεξε λιγο το time σου στις φρασεις

 

3.Φτιαξε λιγο το vibrato σου

 

Φιλικα παντα!!

Σε ευχαριστώ το ξέρω αλλά δεν το έκανα σωστά και το παραλείψα. Έχω κάνει και άλλες διορθώσεις και θα το ξαναβάλω πολύ καλύτερο νομίζω.Όσο για το vibrato θέλω να το βελτιώσω και το λάθος μου είναι στο στήσιμο του χεριού μου στην ταστιέρα έχω βρει το λάθος και με εξάσκηση προσπαθώ να έχω σωστά τα χέρια μου πράγμα λίγο δύσκολο λόγο συνήθειας αλλά ειμαι σε καλό δρόμο.Άμα δεν σου δείξει κάποιος δάσκαλος τα λάθη σε ακολουθούν ευτυχώς όμως γνωριζόμαστε τώρα καλα με την κιθαρουλα μου και αυτό βοηθάει να καταλαβαίνω που ειμαι λάθος

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο λάθος μιας και μιλάμε για λάθη και το λέω όχι για τους φίλους μουσικούς αλλά για όσους είναι αυτοδίδακτοι σαν εμένα είναι ότι πάντα έδινα μεγάλη σημασία στο αριστερό χέρι να γίνει ποιο γρήγορο έφτασα να φοράω επιδέσμους γιατί πονούσα και έκανα μεγάλο λάθος...το δεξί και το πάνω κάτω τις πένας είναι το ...κόλπο..και τώρα εκεί εστιάζω τα πάντα....το αριστερό απλά πρέπει να μάθει να τρέμει ...σωστά..και να πατάει γερά

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να το δικαιολογήσω αγόρασα tabs από ένα γαλλο που παίζει αυτό το τραγούδι αλλά και κάποια του Gary Moore που παίζω και είχε πάνω στα δύσκολα σόλο και τα πάνω κάτω τις πένας όταν τα έπαιξα όπως ακριβός έγραφε  έμεινα καγγελο....  :o καμία σχέση

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου