Προς το περιεχόμενο

RME Fireface 800 Vs M-AUDIO Profire 2626 Ποιά θα πουλούσατε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να πουλήσω μία από τις δύο κάρτες μου. RME Fireface 800 και M-Audio Profire 2626.

Η ποιότητα είναι πολύ κοντά ενώ η τιμή πώλησης όχι. Συνήθως χρησιμοποιώ μόνο το AD Conversion και με τις δύο και σπάνια τις στοκ preamps τους. Τις έχετε συγκρίνει head to head?

 

Υ.γ. Έχω συγκρίνει την RME με μια Saffire Pro 24 και η διαφορά ήταν εμφανής, ο ήχος της Saffire ήταν "σκονισμένος" τώρα δε ξερω βέβαια αν φταίνε οι προενισχύσεις ή οι convertors ή και τα δύο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού τις έχεις και τις 2 το πιο λογικό είναι να αποφασίσεις εσύ και να μας πεις τη γνώμη σου.

Από τη στιγμή που σε καλύπτουν στις ανάγκες σου τα χαρακτηριστικά και ο ήχος της 2626 και δεν βλέπεις ουσιαστική διαφορά από την RME μπορείς αν θες να πάρεις περισσότερα χρήματα να δώσεις την RME.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τη μια την έχω στο studio και δεν προλάβαινα να τις δοκιμάσω γιαυτό λέω μηπως καποιος έχει συγκρίνει τα convertors και έχει μια γνώμη ήδη! Αλλά ναι και μόνος μου θα προσπαθήσω να το τσεκάρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου