Προς το περιεχόμενο

Η Γειτονιά του Δρόμου


theStratWithin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα τραγούδι που μου αρέσει πολύ αλλά δεν έχει προωθηθεί.

Οι στίχοι (όπως και το stop-motion) είναι του παιδιού που τώρα συμμετέχει στη μπάντα μου. Εγώ δεν έχω συμμετάσχει καθόλου -το ποστάρω γιατί το θεωρώ πολύ πετυχημένο, καθώς είχα καιρό να ακούσω τραγούδι που να με ανατριχιάσει με την αλήθεια του.

Οι (εξαιρετικοί) στίχοι πιστεύω πως δέσανε πολύ καλά με τη μουσική και την ενορχήστρωση.

Στοιχεία των δημιουργών στην περιγραφή του yt.

 

Σχόλια παραπάνω από καλοδεχούμενα!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι και τοσο του ειδους αλλα μου φανηκε εξαιρετικο!

Πραγματικα!

Να δωσεις τα σεβη μου στο δημιουργο και νασ'καλα που το ποσταρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεξεις οπως καθεις, εξ αυτου, αληθης, κρινομενος, και του σιναφιου δεν τραγουδιουνται παιδια…  δεν προκειται να κατσουν ποτε αυτα, παντα θα χτυπανε ασχημα  σαν τα ποιηματα του καβαφη. ύστερα, καθετι με ελληνικο στιχο που ξεφευγει απο το σκυλαδικο ειναι καλο, και ακομα πιο πολυ οταν δεν περιεχει τις λεξεις αγαπη σαγαπω καλοκαιρια τσιγαρα πιοτα κτλ ειναι προς την σωστη κατευθυνση και μπραβο για τα αληθινα οργανα που χρησιμοποιειτε. με το περιεχομενο των στιχων διαφωνω γενικα… φαντασου πιστευω οτι δεν υπαρχει τιποτα υποκειμενικο... οπως θα εξηγησω αργοτερα αστειευομαι! ! !! !

 

απλα η γνωμη μου τα παραπανω καλοπροαιρετα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

@blue monk Εννοείται φίλε οποιαδήποτε καλοπροαίρετη κριτική καλοδεχούμενη (στο κάτω-κάτω στο κομμάτι δεν έχω συμμετάσχει καν εγώ).

Τώρα πάνω σ'αυτά που λες, πιστεύω ότι όταν ο στόχος του/των δημιουργού/ών δεν είναι το πώς θα "κάτσουν" στο ευρύ κοινό αυτά που κάνουν αλλά το πώς θέλουν εκείνοι να εκφραστούν, εμείς σαν κοινό πρέπει να εστιάζουμε στο πώς μας κάνουν αυτά να αισθανόμαστε. Κι εμένα συνήθως δε μ'αρέσει αυτό το "Καβαφικό" ύφος (το παιδί όντως γουστάρει Καβάφη) , μ'αρέσει ο πιο ωμός και καθημερινός στίχος, αλλά βρίσκω ότι στο συγκεκριμένο κομμάτι που εκφράζει έναν κοινωνικό προβληματισμό, το ύφος με τη μουσική και το περιεχόμενο έχουν κάτσει πολύ καλά. Εμένα δηλαδή με πείθει. Νομίζω ότι αυτό είναι το ζητούμενο σε ένα τραγούδι - να σε πείθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραιο.

 

edit:

 

Τι ωραια που ειναι οταν ακούμε και κατι διαφορετικό απο τα συνηθισμένα εδω μέσα που και που.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου