Προς το περιεχόμενο

Τι μουσική ακούτε τώρα; IV


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έχουν βγάλει ένα άσχημο κομμάτι οι Heep?

Ασχημο δεν θα ελεγα. Μετριο ναι. Και αρκετα. Αλλα εχουν παρα πολλες κομματαρες anyway, η μπαντα δε πεταει στα live ως και σημερα. Ειναι απο τις πλεον active live μπαντες, δεν τα ξυνουν οπως μερικοι μερικοι κανοντας live καθε 10 χρονια. ;D 

 

Εβλεπα προχθες το βραδυ ενα live του 2014, το "Uriah heep at koko london 2014" και οι τυποι ηταν εξαιρετικοι. Το live υπαρχει ολο στο youtube, δες το καποια στιγμη οταν εχεις καιρο.

Παρε μια πολυ αγαπημενη κομματαρα τους απο το 1998 σε live εκτελεση. image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημο δεν θα ελεγα. Μετριο ναι. Και αρκετα. Αλλα εχουν παρα πολλες κομματαρες anyway, η μπαντα δε πεταει στα live ως και σημερα. Ειναι απο τις πλεον active live μπαντες, δεν τα ξυνουν οπως μερικοι μερικοι κανοντας live καθε 10 χρονια. ;D 

 

 

Αυτό ακριβώς!Μια φορά τους είδα live στο μύλο σαλονίκη.Πήγα εντελώς επιφυλακτική και έμεινα κάγκελο απ'την ενέργεια που έβγαλαν.Σε κάποια στιγμή στη μέση περίπου της συναυλίας άνοιξε η πόρτα του μαγαζιού και φάνηκε μια σκια στο πάτωμα.Όλοι οι τελευταίοι που το είδαμε είπαμε με ένα στόμα.Ο Αγγελάκας  ;D

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το επιασα αυτο με τον Αγγελακα....Ηρθε στα μεσα του live ο Αγγελακας? Και? (εγω θα του ειχα ριξει πορτα btw... ;D)

 

Τότε δεν του'ριχνα πόρτα.Τώρα δεν ξέρω αλλά πάλι δε νομίζω.

Απλά το λέω γιατί ήταν σα κόμικ στη σκιά.Δεν κόλαγε πουθενά με το όλο σκηνικό. ;D

Εδώ και φλαουτάκι από Van Leer -Focus

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωναρα ο Van Leer, και μεγαλο παιχτρονι στο Hammond. Μουσικαρα ο τυπος. Δεν το ηξερα οτι ειχε παιξει μαζι με τους Uriah. Εχει παιξει φλαουτο και στο αλμπουμ του Lord "Beyond The Notes" του 2004, στο πρωτο track. Μεγαλη τρελα ο τυπος. image.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωναρα ο Van Leer, και μεγαλο παιχτρονι στο Hammond. Μουσικαρα ο τυπος. Δεν το ηξερα οτι ειχε παιξει μαζι με τους Uriah. Εχει παιξει φλαουτο και στο αλμπουμ του Lord "Beyond The Notes" του 2004, στο πρωτο track. Μεγαλη τρελα ο τυπος. image.gif

 

Ούτε κι εγώ το'ξερα.Τυχαία το ειδα τώρα και αιφνιδιάστηκα πολύ ευχάριστα.

 

Τι φωνάρα που είχε ο άτιμος.Του συγχωρώ που"κατέστρεψε" μια απ'τις πιο αγαπημένες μου μπάντες ;D (QMS)

(μόλις δάβασα ότι το κανονικό του όνομα ήταν Chet Powers.Ti μαθαίνει κανείς νυχτιατικα...)

 

 

 

καληνύχτες!

 

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@WFK

Να παιχτε Thunder,αρκει ο τραγουδιστης να το μπορει.

Ο Bowes ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ροκενρολλ φωνη,ισως ο καλυτερος Βρετανος τραγουδιστης μαζι με τον Paul Rodgers και τον Steve Marriott,κατα τα γουστα μου παντα.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις διάβασα ότι το κανονικό του όνομα ήταν Chet Powers.

Που το ειδες αυτο? Το Wiki δεν αναφερει τιποτα. Ισα ισα που το ονομα του ειναι κλασσικο Ολλανδικο ονομα.

Τεσπα. Εγω επεσα πριν λιγο σε ενα αλλο καλο live βιντεακι των Uriah, με μια συνθεση "παλαβη". Στη σκηνη μαζι ο τωρινος_απο το 1986_τραγουδιστης τους Bernie Shaw μαζι με τον πρωην τραγουδιστη τους John Lawton, και στη δευτερη κιθαρα ο πρωην leader/πληκτρας/συνθετης τους Ken Hensley! Δυο τουλαχιστον γενιες των Uriah μαζι στη σκηνη, αυτο θα ηθελα να το δω απο κοντα. image.gif

 

 

@Gvour θα τα τσεκαρω, thanks. 8)

 

Edit:

Ωρε Magna, για τον Dino Valenti μιλας? Lol, ετσι που τα εγραψες νομιζα οτι ελεγες για τον Van Leer.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα τσεκαρω, thanks. 8)

 

Κωστη,αν παιχτε κανα Θαντερ σε live βαλε φωνη να κατεβουμε Χαλκιδα με Φουζιο για εξεδρα.

 

Μια και ανεφερες τον Ken Hensley να βαλω μια δικη του συνθεση που γουσταρω πολυ(οταν επαιξε στους Blackfoot):

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου