Προς το περιεχόμενο

Delay pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστη η προσεγγιση σου.

 

Αγορασα εν τελει το CH-1 και οταν το ακουσα με την ησυχια μου ηταν απο αδιαφορο εως καμια σχεση με αυτο που θελω να βγαλω. Σαν πεταλι για καποιον που θελει να παιξεις 80ς μεταλ ειναι σουπερ.

 

Αντι αυτου αγορασα το Digitech Supernatural το οποιο και εχει mod Plate reverb με ενα touch (οσο θελει) chorus. Σε χαμηλα decay και με μιξ στο 4 δινει αυτο το κατι παραπανω που θελει για να ακουστει "ατμοσφαιρικο" σε μια μπαντα που δεν εχει πληκτρα. Δεν κανει για ολα τα σημεια φυσικα, αλλα το σηκωνει το λιγο και ακουγεται και ωραια.

 

Και για να το συνδεσω και με το thread, σε συνδυασμο με το αναλογικο mod του DD-7 για τα lead μερη ειναι μαγεια.

 

Ισχυει παντως αυτο που λες και σιγουρα ολα αυτα τα εφε μπαινουν στο post production, αλλα η ατμοσφαιρα το delay/reverb με μετρο το θελει ρε παιδι μου, σε εμπνεει!

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδη εχουμε τα ιδια μουσικα γουστα θα σου προτεινω το strymon el capistan.

Μολις το πηρα τα εδωσα ολα.Μην νομιζεις οτι κανει μονο για vintag-ies.

Ακριβο αλλα αξιζει.Αφου εισαι και ατοφιος black-ας θα βγαλεις γουστα.

Κανει για riffing,solos οτι θες.

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Το εχω τσεκαρει και αυτο, πολυ καλο οντως, αλλα ξεφευγε λιγο το budget και δεν επικεντρώθηκα. Το DD-7 στο analog κανει πολυ καλη δουλεια παντως, και το mod του που εχει και λιγο chorus πανω επισης πολυ καλο και για ρυθμικα. Και στο μισο μπατζετ.

 

Μια που μιλαμε για black γουστα παντως

 

 

ΥΓ. Kvlt

 

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   Το εχω τσεκαρει και αυτο, πολυ καλο οντως, αλλα ξεφευγε λιγο το budget και δεν επικεντρώθηκα. Το DD-7 στο analog κανει πολυ καλη δουλεια παντως, και το mod του που εχει και λιγο chorus πανω επισης πολυ καλο και για ρυθμικα. Και στο μισο μπατζετ.

 

Μια που μιλαμε για black γουστα παντως

 

 

ΥΓ. Kvlt

 

super...

και το dd 7 ειναι πολυ καλο απλα με τα strymon εχεις μεγαλυτερο  ευρος...εαν με πιανεις.Και δεν θα το πουλησεις ποτε.Βεβαια οτι λεει η τσεπη.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου