Προς το περιεχόμενο

Θεση clean booster σε αλυσιδα εφφε


ppanousos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχαμε καποιες αλλαγες στο pedalboard.Το drive εγινε το Τοnebone hot british και το clean boost αντικατασταθηκε απο tube screamer ΠΡΙΝ απο το drive τελικα.Το αποτελεσμα στα αυτια μου ειναι πολυ πιο μουσικο,εχω αυξημενο sustain στα leads μου συν το πλεονεκτημα να ελεγχω την χροια απο το tone του tube screamer.Eυχαριστω ολα τα παιδια για τις αποψεις τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω οverdrive και delay και πηρα ενα clean booster για να μου δωσει λιγα

db για lead.Δεν το θελω πριν το overdrive,θα το βαλω μετα.Η ερωτηση μου ειναι πριν η μετα πο το delay;Δηλαδη overdrive>booster>delay>ενισχυτης;

Eγω πάντως νόημα με την αρχική σου εκτίμηση και αναζήτηση προτάσεων ομολογώ δεν έβγαλα.... ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε καποιες αλλαγες στο pedalboard.Το drive εγινε το Τοnebone hot british και το clean boost αντικατασταθηκε απο tube screamer ΠΡΙΝ απο το drive τελικα.Το αποτελεσμα στα αυτια μου ειναι πολυ πιο μουσικο,εχω αυξημενο sustain στα leads μου συν το πλεονεκτημα να ελεγχω την χροια απο το tone του tube screamer.Eυχαριστω ολα τα παιδια για τις αποψεις τους

 

Ωραίος φίλε έτσι!!!!! το μυστικό είναι στα mids για να κάνεις cut through!!!!! :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου