Προς το περιεχόμενο

προγραμμα για Ψηφιακη ορχηστρα?


AlanDon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να ηχογραφησω ενα τραγουδι σε στυλ γκοθικ ροκ/μεταλ και χρειαζομαι οπωσδηποτε βιολια ,ορχηστρα ή κατι τετοιο(2 βιολια , ενα τσελο και ενα κοντραμπασο ειναι το σχεδιο μου αλλα δεν κολλαω σε τετοια).

 

Προφανως τετοια οργανα δεν ηχογραφουνται κανονικα και πρεπει να επιλεξω ενα προγραμμα που να κανει την δουλεια.

 

Εχετε υπο οψιν σας κατι καλυτερο απο το FL Studio 6.0 που χειριζομαι αυτην την στιγμη ;;;

 

Εχω το πλαγκ ιν για βιολι και τσελο για Stenberg Cubase αν ξερει καποιος πως λειτουργει θα το εκτιμουσα να μου πει και μενα...

 

Θελω ο ηχος να ειναι αληθοφανης και οχι να ακουγεται λες και παιζει αρμονιο η γιαγια μου..

 

Κατι ακουσα για το Steinberg HALion String Edition 1&2 και το Steinberg HALion Orchestra ξερετε κατι για αυτα ?

 

Αν μπορειτε να μου στειλετε καποιο τορρεντ ή οποιαδηποτε πληροφορια θα σας ειμαι πραγματικα ευγνωμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FLStudio δεν έχει καμία σχέση με αυτό που θέλεις.

Τα προγράμματα της Steinberg που αναφέρεις δεν είναι ακόμη διαθέσιμα, αλλά όταν θα είναι θα απαιτούν αρκετά δυνατό υπολογιστή για να τρέξουν.

Τα πλαγκιν για βιολί και τσέλο που αναφέρεις δεν καταλαβαίνω τι είναι.

Σύνδεσμοι για τόρεντς δεν επιτρέπονται σε αυτό το δικτυακό τόπο, όταν παραπέμπουν σε μη νόμιμο λογισμικό.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το plug-in με την καλυτερη σχέση τιμής-ποιότητας είναι κατα τη γνώμη μου το garritan personal orchestra.

Το μέλος του noiz WAV έκανε κατα τη γνώμη μου μια τρομερή παρουσιαση του συγκεκριμενου προγγραματος στο ορχηστρικό του θέμα εδώ

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/WAV/Panos%20Kapsaskis%20-%20Untitled%20Theme_01.mp3

 

Πάντως σε συμβουλεύω να το ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ και να μην το πειρατεύσεις καθώς η υποστήριξη από την εταιρεία και τα μανιουαλς είναι πολυ σημαντικά και θα σου λείψουν.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ξεχναω τα τορρεντς αφου δεν επιτρεπονται αλλα συμβαινει το εξης :

Τα βιολια τα θελω μονο για ενα τραγουδι , οποτε παρολο που ειμαι υπερ της χρησης νομιμου λογισμικου (σπουδαζω πληροφορικη !) δεν παιζει να αγορασω κατι με πολλα λεφτα για ενα και μονο τραγουδι .

 

Αυτο το πλαγκ ιν ουτε εγω δεν καταλαβα τι ειναι ακομη .

Ο κιθαριστας και ηχοληπτης του γκρουπ μου ειπε οτι το βρηκε σε καποιο σαιτ και οτι υποτιθεται οτι προσωμοιωνει βιολια στο Cubase ή κατι τετοιο δεν καταλαβα (μαλλον ουτε και αυτος )αν και πως λειτουργει.

Αυτος ειναι ο τιτλος του αρχειου :

Steinberg Cubase Vsti Halion String Edition Cello & Violin Legato 2003 (En)

Ξερετε μηπως τι να κανω για να λειτουργησει;

 

***Για τι τιμες μιλαμε,περιπου, για τετοια προγραμματα ? Τριψηφια νουμερακια ή παραπανω... ;;

 

Ευχαριστω για την ανταποκριση , καλως σας βρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το garritan personal orchestra έχει 135 (ή 185 δεν θυμάμαι)

 

για δωρεάν vsts θα δεις

το stringz εδω:http://www.krakli.co.uk/

 

και μπορείς να δοκιμάσεις (και να χρησιμοποιήσεις για λίγο) την trial του Synful Orchestra:http://www.synful.com/Download.htm

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ ! Τελικα το σαιτ σας ειναι χρησιμο!

 

Αν καταφερω κατι με το τραγουδι θα το ανεβασω να το ακουσει οποιος θελει !

Τωρα αν καποιος εχει καμια αλλη πληροφορια ας την ποσταρει δεν κανει κακο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμεσως επομενη, φτηνοτερη και ευκολη προς download λυση που θα προτεινα, ειναι η χρηση ενος καλου soundfont. Μπορει πολλοι να το θεωρουν "παλαιων εποχων" συμπιεση, ομως μερικα soundfonts εκει εξω ειναι ικανα να δειξουν οτι πολλες φορες, η "γρια κοτα εχει το ζουμι"! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

East West Quantum Leap Symphonic Orchestra Silver ή Gold Edition και Dan Dean Strings

 

Συμφωνω αλλα η EW QL εχει 195 ευρω και ο φιλος μας το θελει για ενα δυο οργανα. Νομιζω οτι η καλυτερη επιλογή ειναι το Edirol Orchestral.

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου