Προς το περιεχόμενο

ESP (E-II) Eclipse DB


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτες οι αλλαγες στα λογοτυπα μηπως αντικατοπτριζουν και αλλαγες στην ποιοτητα. Γιατι αμα ειναι να πληρωνεις ESP standard και να παιρνεις LTD Elite / Edwards θα μεινω με την LTD.

 

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο..Δεν θα ειναι το ιδιο..

Εγω ημουνα κωλοφαρδος και εκανα custom παραγγελια την m-i πριν αλλαξει η πολιτικη της ESP.μου ειχε βγει σχεδον δυο χιλιαρικα,μιλαμε για μοντελο που ητανε εκτος παραγωγης..Απλα η συγκεκρινη ητανε τοτε η μεγαλη μου αγαπη..Περασανε 4 μηνες να την παραλαβω.Η ιδια κιθαρα σημερα κοστιζει 4500 χιλιαρικα(ρωτησα αντιπροσωπο)...Εαν ειναι δυνατον.Ειναι standard series απλα παει και καλα custom shop..Οποτε καταλαβαινεις τι παιζει.Η esp την πατησε τοσα χρονια με το φθηνο της custom shop αλλαμ τωρα ξυπνησε...μια M η eclipse η horizon που γραφουνε ESP κοστιζουνε πλεον πανω απο 4 χιλιαρικα..

http://www.noiz.gr/index.php?topic=197905.0

απλα τωρα φοραει εναν doug aldrich και οχι emg

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτο τo θεμα ειναι, η ESP eclipse standard του 2010-2012 ειναι ιδια κιθαρα με την ESP eclipse του 2014 (Ε-ΙΙ). Αν απλα αλλαξανε το logo μονο και κανανε πανακριβα τα καστομ οκ συνεπως βαζουνε το logo μονο εκει, οκ.

 

Εσυ παντως δεν το συζητω, τυχερος!

 

VangelisV δεν το περιμενα οτι δεν θα σου αρεσουν οι V!

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτο τo θεμα ειναι, η ESP eclipse standard του 2010-2012 ειναι ιδια κιθαρα με την ESP eclipse του 2014 (Ε-ΙΙ). Αν απλα αλλαξανε το logo μονο και κανανε πανακριβα τα καστομ οκ συνεπως βαζουνε το logo μονο εκει, οκ.

 

Εσυ παντως δεν το συζητω, τυχερος!

 

VangelisV δεν το περιμενα οτι δεν θα σου αρεσουν οι V!

Δεν νομιζω να ειναι το ιδιο...δεν εχω παιξει καινουργια οποτε δεν εχω γνωμη.

Απλα σου λεω σαν παλιος κατοχος eclipse του 2008 οτι δεν αξιζε τα λεφτα της.

Η M-I που εχω τα αξιζει..η M-II που ειχα τα αξιζε η eclipse οχι.Εαν εκανε κανενα 1200 θα ελεγα οκ.Δεν θελω να σου αλλαξω γνωμη απλα σου λεω απο προσωπικη εμπειρια.Η επιλογη ειναι δικια σου.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτο θενξ, ολοι αυτο λενε, ισως να μην αξιζει τελικα. Βρηκα ατομο που εχει ομως, θα δοκιμασω διπλα διπλα , ιδιο ενισχυτη ρυθμισεις κλπ και θα αναφερω.

 

Jackson RR αμερικανικη, απο ebay μονο ε?  Για να πεις οτι θα ειναι και σε τιμη που μπορεις να την παρεις. Γιατι σε ενα μαγαζι κεντρο Αθηνα που τις εχει και πηγα μονο κατι made in indonesia εχει και ανατριχιασα.....και οχι με τον καλο τροπο.

 

 

ΥΓ. Μα Ινδονησια ρε φιλε? Οταν μας περασει σε βιοτικο επιπεδο και η Ινδονησια καποια μερα,οι φθηνες κιθαρες θα ειναι made in Greece!

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτο θενξ, ολοι αυτο λενε, ισως να μην αξιζει τελικα. Βρηκα ατομο που εχει ομως, θα δοκιμασω διπλα διπλα , ιδιο ενισχυτη ρυθμισεις κλπ και θα αναφερω.

 

Jackson RR αμερικανικη, απο ebay μονο ε?  Για να πεις οτι θα ειναι και σε τιμη που μπορεις να την παρεις. Γιατι σε ενα μαγαζι κεντρο Αθηνα που τις εχει και πηγα μονο κατι made in indonesia εχει και ανατριχιασα.....και οχι με τον καλο τροπο.

 

 

ΥΓ. Μα Ινδονησια ρε φιλε? Οταν μας περασει σε βιοτικο επιπεδο και η Ινδονησια καποια μερα,οι φθηνες κιθαρες θα ειναι made in Greece!

Και μην ξεχνας οτι jackson RR style ειναι ζορικες οταν παιζεις ορθιος.Εχει ενα φιλος μια usa ..κουκλα αλλα εγω δεν μπορω να παιξω.Σηκωνετε σουζα η κιθαρα..εαν εχεις και κοιλια σαν και εμενα γαμα τα..χαχαχαχ

Παντος εχει ηχαρα η αμερικανικη..και φυσικα χωρις floyd

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε ενα μαγαζι κεντρο Αθηνα που τις εχει και πηγα μονο κατι made in indonesia εχει και ανατριχιασα.....και οχι με τον καλο τροπο.

 

 

ΥΓ. Μα Ινδονησια ρε φιλε? Οταν μας περασει σε βιοτικο επιπεδο και η Ινδονησια καποια μερα,οι φθηνες κιθαρες θα ειναι made in Greece!

 

Ο κατώτατος μισθός εκεί πάει κανα 60άρι γιούρια αν δεν κάνω λάθος. Οπότε έχουμε κατηφόρα ακόμα μπροστά μας γι'αυτό. Εκτός αυτού, σε πληροφορώ πως μια χαρά όργανα φτιάχνονται και στην Ινδονησία και στην Κίνα και παντού πλέον. Με τι ακριβώς ανατρίχιασες τόσο άσχημα; Καθαρά με την χώρα προέλευσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με αυτο, αλλα και ο ηχος δεν μου εκανε καλη εντυπωση. Τωρα μιλαμε για μοντελο των 400-500 ευρω παντα.

Ητοι μεν πρωτιστα χαος γενετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

 

Η καλύτερη συμβουλή που έχω να σου δώσω (αν την θες τέλος πάντων  ;D) και η τελευταία μου τοποθέτηση στο συγκεκριμένο θέμα: blind tests. Πολλά blind tests. Πιστεύω θα εκπλαγείς με τ'αποτελέσματα.

 

Καλές αγορές!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VangelisV δεν το περιμενα οτι δεν θα σου αρεσουν οι V!

Μου αρεσουν, αλλα μονο αυτες που ειναι ιδιο μεγεθος και απο τις 2 πλευρες σαν τις Gibson η οπως αυτες π.χ.

width=600 height=259http://cdn.growassets.net/user_files/esp/photos/002/043/474/xlarge.jpg?1385178062]http://cdn.growassets.net/user_files/esp/photos/002/043/474/xlarge.jpg?1385178062[/img]

 

esp_ltd_v-50_electric_guitar_white.jpg

 

WHJackson2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου