Προς το περιεχόμενο

yamaha p115b συνδεση με iphone


babis1012

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους! Αγόρασα το συγκεκριμένο πιανάκι και είδα ότι κάτι παίζει με ένα πρόγραμμα για iphone ΜΟΝΟ (δυστυχώς ) Αν κατάλαβα καλά πέρα από ta patterns , styles και ήχους που έχει το πιάνο μέσα, με την εφαρμογή αυτή αναπαράγει και πράγματα καινούργια μέσα από το iphone/ipad. Το πρόβλημά μου είναι ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ iPHONE :D :D . Έχει ευτυχώς ο αδερφός μου οπότε θα κάνω δουλίτσα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι το πιάνο έχει usb τύπου b υποδοχή (σαν τους εκτυπωτές) και το καλώδιο που δίνει η yamaha είναι το παλιό της apple, όχι αυτό του Iphone 6. Αν βάλω το καλώδιο του εκτυπωτή που είναι από την καλή μεριά θηλυκό, και το ενώσω με το Iphone θα δουλέψει , η τσάμπα θα αγοράσω το καλώδιο?? Ξέρει κανείς τρόπους σύνδεσεις άλλους να βοηθήσει!!!

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλή χρονιά σε όλους!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το ήδη υπάρχον USB καλώδιο του iphone 6 στο usb του yamaha, με κάτι τέτοιο

41JLv0%2BROPL._SX300_.jpg

Ανταπτοράκι απλό είναι, δεν θα κοστίζει πολλά οπότε αν θες το δοκιμάζεις.

Αν θα δουλέψει δεν ξέρω.

Αλλιώς χρειάζεσαι αντάπτορα από θύρα iphone 6 σε παλιά θύρα iphone.

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μπορείς να δοκιμάσεις να συνδέσεις το ήδη υπάρχον USB καλώδιο του iphone 6 στο usb του yamaha, με κάτι τέτοιο

41JLv0%2BROPL._SX300_.jpg

Ανταπτοράκι απλό είναι, δεν θα κοστίζει πολλά οπότε αν θες το δοκιμάζεις.

Αν θα δουλέψει δεν ξέρω.

Αλλιώς χρειάζεσαι αντάπτορα από θύρα iphone 6 σε παλιά θύρα iphone.

 

Να είσαι καλά φίλε μου. θα το δοκιμάσω αν και μόλις μου απάντησαν απο νάκα και μου είπαν οτι θέλει ειδικό καλώδιο της yamaha μονο που κάνει 79Ε λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες καλύτερα πρώτα μήπως σου κάνει κάποιος τέτοιος αντάπτορας για την διαφορετική θύρα iphone. Δεν ξέρω ακριβώς ποιο μπορεί να χρειάζεσαι.

 

http://www.skroutz.gr/s/4417746/OEM-Lightning-male-Apple-30-pin-female.html

 

Είναι και αυτό φθηνό και προτιμότερο να το δοκιμάσεις απο το απλό usb ή το 79 ευρώ καλώδιο.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου