Προς το περιεχόμενο

Εμπνευσμένο rock guitar solo


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρονικά μιλώντας, πιο πριν από όλα όσα αναφέρθηκαν μέχρι στιγμής (όχι ότι έχει καμία σημασία, όσον αφορά την αρχική ερώτηση):

 

 

 

 

+απειρο! ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ξερετε τι θελω να μου πειτε;  :o

 

Υπάρχει καποιος εδω μέσα (και φυσικά λόγω ηλικίας  :P ) που θυμάται τον εαυτο του όταν πρωτοακουσε που κυκλοφόρησε το Highway Star;

 

Εγω που μεγάλωσα με deep purple και Pink Floyd στο σπιτι βαζοντας δισκους ο πατερας μου, δεν θυμαμαι πότε πρωτοακουσα τετοια ασματα!!!!

 

Απλα θελω να μου πειτε τις πρωτες σας εντυπώσεις της στιγμης ;) (για οσους θυμούνται)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ξερετε τι θελω να μου πειτε;   :o

 

Υπάρχει καποιος εδω μέσα (και φυσικά λόγω ηλικίας  :P ) που θυμάται τον εαυτο του όταν πρωτοακουσε που κυκλοφόρησε το Highway Star;

 

Εγω που μεγάλωσα με deep purple και Pink Floyd στο σπιτι βαζοντας δισκους ο πατερας μου, δεν θυμαμαι πότε πρωτοακουσα τετοια ασματα!!!!

 

Απλα θελω να μου πειτε τις πρωτες σας εντυπώσεις της στιγμης ;) (για οσους θυμούνται)

 

Εγώ θυμάμαι όταν κυκλοφόρησε  το Perfect Strangers.Πολύ καλά.

ΔΕΝ είχα πάει εκδρομή (ημερήσια) με το σχολείο για να πάρω τον δίσκο.

 

Πρώτη φορά μετάνιωσα  που δεν πήγα εκδρομή  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιος εδω μέσα (και φυσικά λόγω ηλικίας  Tongue ) που θυμάται τον εαυτο του όταν πρωτοακουσε που κυκλοφόρησε το Highway Star;

 

Ημουν 6 ετων οταν κυκλοφορησε και μεσα στη χουντα δε νομιζω να το ακουσε κανενας στην Ελλαδα  ;D

 

οταν πρωτοακουσα DP ημουν γυρω στα 12 αλλα δεν μου εκανε και καμμια ιδιαιτερη εντυπωση,βλεπεις ειχαν ηδη προλαβει να με εντυπωσιασουν ανεξιτηλα πολυ περισσοτερο ο James Brown,η soul μουσικη,ο Elvis Presley,οι Beatles & οι Stones  ..καλο ηταν παντως και ειχε και πολυ ωραια ντραμς  :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλαρα αυτα τα δυο

 

 

 

 

 

Eννοείται ότι ο edge είναι ένας εμπνευσμένος μουσικός αλλά σύμφωνα με την περιγραφή του Λάκη τα σόλος του χάνουν. Δεν περιέχουν "όλες τις τεχνικές τις ηλεκτρικής κιθάρας" αλλά έχουν ένα δικό τους ύφος.

 

Π.χ ο Andy Timmons χωρίς να στερείται μουσικότητας καταφέρνει και έχει σόλος με shreddy χαρακτήρα αλλά εμπνευσμένα και καθόλου βαρετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε Λάκη έψαχνες όλα αυτά και κατέληξες στο πιο χασμουροτράγουδο στην ιστορία της ηλεκτρικής;;;;

Δεν συμφωνώ.

Και ωραία μελωδική γραμμή έχει και καταπληκτικό impro. O Stevens είναι "μεγάλη" κιθάρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν συμφωνώ.

Και ωραία μελωδική γραμμή έχει και καταπληκτικό impro. O Stevens είναι "μεγάλη" κιθάρα.

 

Νταξ, γούστα είναι αυτά.

Και εμένα ο Stevens πιο πολύ μου αρέσει από τον Satriani π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έλα ρε. Ιεροσυλία  ;D

Που να σου πω την άποψη μου για Dire Straights , Pink Floyd και DP, θα μου κόψεις την "καλημέρα"  ;D ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου