Προς το περιεχόμενο

Hardware drum machine


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα εχω σκεφτεί και αλλες λύσεις αλλά ήθελα να το ψαξω και για mc αν και το οικονομικό ειναι θεμα καθως και το 909 οντως στην τιμή του ξεφεύγει αρκετά

 

Για τι ποσό μιλάμε ότι σκέφτεσαι να δώσεις?

 

Μη ξεχνάμε ότι το mc909 όταν πρωτοβγήκε κόστιζε γύρω στα 2,200 (σκέτο) το 808 κάπου στη μισή τιμή ενω τα electribes I&II καινούργια ήταν στα 500 έκαστος.

 

Μεταχειρισμένα δεν ξεφεύγει πλέον κανένα από τα 400-500 ίσως το 909 με full ram και κάποιες κάρτες+ smartmedia πάει λίγο παραπάνω, τα δε electribes ακόμη παρακάτω300-350 max...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τι ποσό μιλάμε ότι σκέφτεσαι να δώσεις?

 

Μη ξεχνάμε ότι το mc909 όταν πρωτοβγήκε κόστιζε γύρω στα 2,200 (σκέτο) το 808 κάπου στη μισή τιμή ενω τα electribes I&II καινούργια ήταν στα 500 έκαστος.

 

Μεταχειρισμένα δεν ξεφεύγει πλέον κανένα από τα 400-500 ίσως το 909 με full ram και κάποιες κάρτες+ smartmedia πάει λίγο παραπάνω, τα δε electribes ακόμη παρακάτω300-350 max...

 

Αν καταλήξω σε κάτι τέτοιο ταβανι 400 αλλά ακόμα το σκέφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το 808 το ειδα σε μια αγγελια 350 και μου φαινεται πολυ καλη περιπτωση...αναλογα βεβαια με το ενδεχομενο να το κρατησεις για να το χρησιμοποιησεις στο στουντιο, μολις με το καλο επιστρεψεις, αλλιως παιρνεις και κατι πιο απλο, οπως και τα boss πχ που ειναι αξιοπρεπη. Να πω την αληθεια, περαν απο το λιτο κ απεριττο mpcακι μου, δεν εχω εμπειρια απο αλλα samplers , γι αυτο κ αν προτεινα καποιο θα ηταν αν βρεις σε καλη τιμη το mpc1000 που κανουν αρκετα καλη δουλεια.Αλλα και τα roland φαινονται πολυ καλα...

Αν γνωριζει κανεις, αυτο το mc808 μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν daw controller?

 

περαστικα κ απο εμενα, ευχομαι να ανακαμψεις γρηγορα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

foxxx στα λεφτά που διαθέτεις ίσως θα μπορούσες να βρεις ένα μεταχειρισμένο Roland JD-xi

 

Αν σου πω οτι εκει την βλεπω την δουλεια  ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου