Προς το περιεχόμενο

synthplanet & keyboardshop


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει αγοράσει ποτέ κανείς σας ο,τιδήποτε από τα παραπάνω sites;;; οι τιμές είναι υπερβολικά χαμηλές σε σημείο που να με κάνουν να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά... απλά επειδή κάποια στιγμή στο μέλλον σκοπεύω να αγοράσω κάτι (και σίγουρα όχι από ελληνικό κατάστημα... το εξαντλήσατε το θέμα σε άλλο thread) θέλω να είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία της αγοράς...

 

ενδεικτικά :

 

http://www.synthplanet.com/product.lasso?pr=23721 ( korg ms-2000br ... 555.75¤ + 60.17¤ μεταφορικά. Πριν από κανα 6μηνο που είχα τσεκάρει... το bonstudio έδινε το ms-2000r.... την αμέσως προηγούμενη έκδοση η οποία βέβαια έχει αμελητέες διαφορές, 880¤ με έκπτωση...)

 

http://www.keyboardshop.com/product.lasso?pr=23078 ( roland v-synth... 2210¤ + 79.44¤ μεταφορικά. Στο soundmaker νοεμβρίου δίνει τιμή 3,040¤ με ΦΠΑ )

 

Τι παίζει ρε παιδιά... έχω ακούσει άπειρες φορές (και σε αυτό το forum) ότι δεν υπάρχουν φόροι για αγορές από ευρωπαϊκά sites (και τα δύο αυτά sites είναι ευρωπαϊκά... Βελγικά αν δεν απατώμαι)... αλλά θα ξαναρωτήσω άλλη μία : Δεν υπάρχουν κρυφά ποσά που καλλείσαι να πληρώσεις αφού έχεις παραγγείλει; Είμαι άπειρος... ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρυφά ποσά δεν υπάρχουν. Το παραγγέλνεις και ερχεται σπίτι σου.

Το ερώτημα είναι τι γίνεται αν κάτι πολύ ακριβό πάθει ζημιά ή χαθεί στο ταχυδρομείο (ΕΛΤΑ), κατι που δεν μου έχει τύχει ευτυχώς.

Ισως να είναι καλλίτερα να το φέρει κανείς με courier.

 

Οσο για τις τιμές .... εκεί μάλλον κανονικές μου φαίνονται, εδω κατι δεν πάει καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Μην συγκρινεις τις τιμες με τα ελληνικα δεδομενα,αλλα με musicstore και thomann.Oi τιμες που λες ειναι σαν να τα παιρνεις απο ελλαδα με ενα 30-35% εκπτωση.Αν ενδιαφερεσαι για το v-synth μπορεις να το βρεις και εδω σε αυτα τα χρηματα.Απλα ψαξε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεις σε παρακαλω παρα παρα παρα παρα πολυ να προτηνεις κανενα καλο και φθηνο μαγαζι !!γιατι με τις αγορες απο το net δεν τα παω και τοσο καλα ιδικα με τις καρτες !!!!!! για να μην κανουμε και διαφημηση αν μπορεις στηλε εδω -> [email protected]

OMOS TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΑΝ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΝΟRD LEAD 2 ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 1700e ΕΑΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΟ synthplanet ΜΕΝΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟ KORG MS 2000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι λετε;

 

Πηρα απο Ελλαδα(δεν γραφω το μαγαζι για τους γνωστους λογους, οποιος θελει του το στελνω με μυνημα) το Nord Stage 88 μετρητοις στα 2900 euro(εδωσα 1000 euro μετρητοιςκαι τα υπολοιπα 1900 μεσω καρτας, μου κρατησαν και 60 euro προμηθεια αρα 2960 συν τι θα πληρωσω εγω στην τραπεζα σε φορους). Εαν ομως ειχα τα λεφτα ντουκου θα μου κοστιζε 2900. Απο το Thomann, με τους ιδιους ορους, μου κοστιζε 3080 euro.

Γιατι να το παρω ρε παιδια απ'εξω ;

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει αγοράσει ποτέ κανείς σας ο' date='τιδήποτε από τα παραπάνω sites;;; οι τιμές είναι υπερβολικά χαμηλές σε σημείο που να με κάνουν να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά... απλά επειδή κάποια στιγμή στο μέλλον σκοπεύω να αγοράσω κάτι (και σίγουρα όχι από ελληνικό κατάστημα... το εξαντλήσατε το θέμα σε άλλο thread) θέλω να είμαι σίγουρος για την αξιοπιστία της αγοράς...[/quote']

 

γεια χαρά.

δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο το synthplanet, σ'ενα φορουμ της korg ομως ειχα διαβάσει

για καποιον που ειχε πάρει το oasys 76 5800 ευρώ περίπου δηλ σχεδον

3000 ευρώ φθηνότερα!

Ομως έγραφε οτι του ηρθε με μια καθυστέρηση 2 μηνών περίπου.

Μπορείς φαντάζομαι να τους στείλεις κάποιο mail για να ρωτήσεις αν ειναι

ετοιμοπαράδοτο κλπ.Επίσης δεν ξέρω τι γινεται με το θέμα της εγγύησης.

Βέβαια το καλύτερο ειναι αν μπορείς να πιάσεις παραπλήσια τιμή στην Ελλάδα

για να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν κάτι πάει στραβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια τι λετε;

 

Πηρα απο Ελλαδα(δεν γραφω το μαγαζι για τους γνωστους λογους' date=' οποιος θελει του το στελνω με μυνημα) το Nord Stage 88 μετρητοις στα 2900 euro(εδωσα 1000 euro μετρητοιςκαι τα υπολοιπα 1900 μεσω καρτας, μου κρατησαν και 60 euro προμηθεια αρα 2960 συν τι θα πληρωσω εγω στην τραπεζα σε φορους). Εαν ομως ειχα τα λεφτα ντουκου θα μου κοστιζε 2900. Απο το Thomann, με τους ιδιους ορους, μου κοστιζε 3080 euro.

Γιατι να το παρω ρε παιδια απ'εξω ;[/quote']

 

Και πολυ καλα εκανες.Σε αυτην την τιμη δεν υπαρχει κανενας λογως να το φερεις απο εξω.Εγω το εχω πει και το ξαναλεω,δεν ειμαι καθολου υπερ της αγορας απο το εξωτερικο για αυτο το λογω προτιμω να τα παιρνω απο δω εστω και αν ειναι 50 ευρω πανω.Οχι ομως κατι πχ που στο ιντερνετ το βρισκω 500ευρω πχ εδω να μου λενε οτι με 30% το παιρνω 650(καταλαβαμε ολοι φανταζομαι).Εκει νιωθω λιγο Μ........Σ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα παιδια εγω καλοβλεπω 2 συνθια. Το μικρον και το καρμα. Το καρμα ο θωμας ο γερμανος το εχει 1488 + 20 μεταφορικα = 1508 τα σαιτ που δινεις παραπανω βγαινει πανω απο 1750.... Μακαρι παιδια να βρω ενα ελληνικο καταστημα να το παρω αλλα με τον κωλο μου ανεπαφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου