Προς το περιεχόμενο

Ποιες ειναι οι κιθαρες που αντιπαθειτε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψήφος και από εμένα για τις Parker ... Με διαφορά οι χειρότερες αισθητικά κιθάρες.

 

Γενικά με τα χρόνια(μάλλον) έχω καταλήξει σε πιο μινιμαλιστικά εμφανισιακά πράγματα ... κάτι bc rich τις βλέπω και βγάζω σπυριά !!  ;D ;D

Επίσης αυτό το binding στην ταστιέρα το αντιπαθώ υπερβολικά !!! Ναι οκ σε κάτι semihollow ταιριάζει ... δεν λέω !

Αλλά σε ESP είναι αηδία !!

 

Πάνω απ'όλα όμως ... το νούμερο 1 στην "λίστα" μου ..είναι αυτές οι "digital modelling" πως λέγονται I dunno !!

Από σχόλια διάφορων γνωστών μου ,είναι πρακτικές. Δεν έχω παίξει με καμία βέβαια αλλά ....

Το παρακάτω θέαμα είναι ότι χειρότερο(από κάθε άποψη) έχω ματαδεί στον κόσμο της κιθάρας.

 

https://www.google.gr/search?q=line+6+variax&espv=2&biw=1920&bih=935&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjNlafc0uDLAhViMJoKHcRDA2sQ_AUIBigB&dpr=1#imgrc=ybB1c2xwXwqOuM%3A

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

παιδιά καταλαβαίνω ότι είναι εμφανισιακό το θέμα με τις parker, αλλά έχετε δοκιμάσει να παίξετε με καλή parker? Νομίζω ότι αν της δοκιμάσει κάποιος μάλλον αλλάζει γνώμη για το όλα. Δεν έχω στην κατοχή μου αλλά όσες φορές έχω παίξει τις έχω βρει εξαιρετικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καταλαβαίνω ότι είναι εμφανισιακό το θέμα με τις parker, αλλά έχετε δοκιμάσει να παίξετε με καλή parker? Νομίζω ότι αν της δοκιμάσει κάποιος μάλλον αλλάζει γνώμη για το όλα. Δεν έχω στην κατοχή μου αλλά όσες φορές έχω παίξει τις έχω βρει εξαιρετικές.

Έχουν όντως εξαιρετικό playability αλλά εμφανισιακά είναι αντιπαθητικές για τους λόγους που προανέφερα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις James Tyler. Ακόμα και το headstock της -θρυλικής κατά τα άλλα- tele μοιάζει με το 8ο θαύμα του κόσμου σε σχέση με αυτό το εξωφρενικά κακόγουστο headstock...  ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Την παρακάτω δεν θα την έπαιρνα ποτέ κι ας έπαιζε τέλεια...

Απορώ, πως στην VOX σκέφτηκαν κι έφτιαξαν τέτοιο κουπί !!!!  :o

brian-jones-vox-teardrop-2.thumb.jpg.c430b959625c28a6fb7d44488a96811b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ, πως στην VOX σκέφτηκαν κι έφτιαξαν τέτοιο κουπί !!!!

 

Δεν εφτιαχνε η VOX τις κιθαρες αυτες,απλα εκανε εισαγωγη στο UK τις κιθαρες της EKO & της Guyatone & εκανε rebranding.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν εφτιαχνε η VOX τις κιθαρες αυτες,απλα εκανε εισαγωγη στο UK τις κιθαρες της EKO & της Guyatone & εκανε rebranding.

 

...ναι το ξέρω ότι έκανε εισαγωγή Ιταλικές κιθάρες την εποχή εκείνη!!!

Το κακό είναι ότι η συγκεκριμένη ήταν και signature, του Brian Jones...

και ακόμα χειρότερα, που αποφάσισε to 2007 να κάνει επανέκδοση !!!  :(

http://www.voxshowroom.com/us/guitar/57-07_guitar.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρακάτω δεν θα την έπαιρνα ποτέ κι ας έπαιζε τέλεια...

Απορώ, πως στην VOX σκέφτηκαν κι έφτιαξαν τέτοιο κουπί !!!!  :o

πωπω αισχος οντως!!! ??? ??? ???

 

αυτο που εχει απο πισω σα πιτσα τι ειναι?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

πωπω αισχος οντως!!! ??? ??? ???

 

αυτο που εχει απο πισω σα πιτσα τι ειναι?

 

Αυτό ήταν μια πατέντα της εποχής, που την χρησιμοποίησε αρκετά και η Gretsch σε κάποια μοντέλα της. Εξυπηρετούσε δύο σκοπούς, ο ένας, να υπάρχει ένα μαξιλάρι για να αισθάνεται πιο φιλικά με το όργανο ο κιθαρίστας ;D και ο δεύτερος, να υπάρχει πρόσβαση στα ηλεκτρικά της :(.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εφτιαχνε η VOX τις κιθαρες αυτες,απλα εκανε εισαγωγη στο UK τις κιθαρες της EKO & της Guyatone & εκανε rebranding.

Αυτό πρόσεξες εσύ? Αυτό εδώ δεν το είδες?  ;D

 

Τις James Tyler. Ακόμα και το headstock της -θρυλικής κατά τα άλλα- tele μοιάζει με το 8ο θαύμα του κόσμου σε σχέση με αυτό το εξωφρενικά κακόγουστο headstock...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου