Προς το περιεχόμενο

Before the flood


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηθελα μια μεγαλύτερη ανάπτυξη στα μερη των θεμάτων σε ορισμένα σημεια που είναι λιγο στατικά, ελαφρώς "μονοτονίζει"

 

Επιτηδες...με το ζορι κρατηθηκα να μη βαλω παραπανω θεματα....αλλα το στυλ αυτο θελει...μινιμαλισμο (οχι απλοϊκοτητα αλλα απλοτητα)  ;D

 

Απλά δεν θα κυνήγαγα να επαναλάβω την ακρόαση οπως σε άλλα που ακούω ανα καιρούς.

 

different strokes for different folks....ο καλλιτεχνης πρεπει να ικανοποιει ενα ευρυ κοινο με διαφορετικα γουστα  ;D

 

Και εγώ επειδή αντιλαμβάνομαι απο την ακρόαση  οτι ο καλλιτέχνης κατέχει  πολυ μεγαλύτερες παικτικές και ορχηστρικές  δυνατότητες και ίσως "φρενάρει" τις συνθέσεις του προς όφελος της αρτιότητας και της ορθότητας ή γιατι αισθάνεται ασφαλης σε ένα είδος, θέλω να μας δείξει τα δόντια του και σε άλλα στυλ και προς το ποπ και το ηλεκτρονικό και άλλα γιατι όχι.

 

ο καλλιτεχνης εχει γραψει απο κανονικα σκυλαδικα και ελληνοποπ μεχρι...πΓοιτικο εναλλακτικο "ροκ" και instrumental... ;D  ολα τα σφαζει και ολα τα μαχαιρωνει...απλα ΑΥΤΗ τη στιγμη στην...καρριερα του  :P ασχολειΕται με instrumental και ambient  ;D

 

τι θα φερει το μελλον ουδεις γνωριζει... :)...απλα το γεγονος οτι εδω και 5 χρονια ο καλλιτεχνης δεν παιζει,για πρωτη φορα στη ζωη του, σε ΜΠΑΝΤΑ και δεν γραφει τραγουδια (ετσι κι αλλοιως εχει καμμια 100αρια στο συρταρι τα οποια δεν θα δουν ποτε το φως της ημερας οποτε γιατι να γραψει αλλα?) τον εχει κανει εσωστρεφη,μονοθεματικο,πολυοργανιστα  :D  και "δουλο" της αψεγαδιαστης παραγωγης (και ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ τρελλα  ;D)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπάσα είναι λιγο τσιμπημένα.

 

γουστάρω! ;D

 

 

Πως  ρε μπαγάσα  από αρχισυντάκτης  της espresso  και υπέρμαχος του κεφαλαίου :P  μετατρέπεσαι  σε μουσικοσυνθέτης ολκής,  δεν μπορώ να το καταλάβω  ;D

 

Το χεις,  για αυτό σε πάω. :)

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουστάρω!

 

και εγω!

 

δεν τα κοβω ρε τα μπασα...μια χαρα ειναι  ;D (δοκιμασα να τα χαμηλωσω και το κομματι εμεινε αδειο και χωρις να "μπισταει"  ;D )

 

 

 

 

 

Πως  ρε μπαγάσα  από αρχισυντάκτης  της espresso  και υπέρμαχος του κεφαλαίου :P  μετατρέπεσαι  σε μουσικοσυνθέτης ολκής,  δεν μπορώ να το καταλάβω  ;D

 

 

 

ενας εγω και ενας ο Lou Reed  ;D

 

http://reason.com/blog/2013/10/27/how-lou-reed-inspired-anti-communist-rev

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου