Προς το περιεχόμενο

ένα χεράκι να σετάρω την ovation...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε αυτη παντως (την χρησιμοποιω μονο για slide) εχω πανω Pyramid Flatwounds και δεν τις εχω αλλαξει 4 χρονια... ;D...μια χαρα παιζει... ;D

 

wp_20160910_10_21_16_pro.jpg?w=2592

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραίο όργανο! Και οι άλλες που έχεις ποστάρει όμως στα άλλα threads κούκλες... Μην κοιτάς που δεν σχολιάζω. Ζήλεια είναι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο όργανο!

 

Cruscianelli Elite του 1964...την αγορασα 25 ευρω απο ενα...ποδηλαταδικο στο Μοναστηρακι πριν 12 χρονια  ;D 

 

Kαι μαμω τα fiberglass λεμε φιλΩς!  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη παντως (την χρησιμοποιω μονο για slide) εχω πανω Pyramid Flatwounds και δεν τις εχω αλλαξει 4 χρονια... ;D...μια χαρα παιζει... ;D

 

wp_20160910_10_21_16_pro.jpg?w=2592

 

και εγώ, σε ένα βιολί που έχω από το 1981 δεν έχω αλλάξει ποτέ χορδές και δεν έχω θέμα intontation...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω πανω Pyramid Flatwounds και δεν τις εχω αλλαξει 4 χρονια... ;D...μια χαρα παιζει... ;D

Τις flat δεν  τις αλλάζω ποτέ (τις τυλιχτές). :D

Δεν χρειάζεται.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστιάζουμε στη πλευρά αυτού που κρατάει τη κιθάρα, και λογικό είναι. Ναι, οι πραγματικά παλιές χορδές είναι σχεδόν ανυπόφορες στο χέρι.

Σε ότι αφορά τυχόν ακροατήριο όμως, μην αμφιβάλλετε ότι οι παλιές χορδές "περνάνε" ανέτως, όχι μόνο με άχτιβ χαμπάκερ και δύο Crumble Necromegazor πατημένα, αλλά και σε καθαρό παίξιμο, καθαρό επιπέδου L5 σε Twin Reverb.

Το Δίχτυο βρωμάει από συγκριτικά και δεν εννοώ μόνο τα άρπα-κόλλα με μικροφωνάκι κινητού...

 

Για το έρμο το intonation συμφωνώ επί χάρτου, αλλά στη σχετική ασφάλεια μιας πεντατονικής στα πρώτα τάστα και ορισμένων ασορτί ακκόρντων... ψύλλους στα άχυρα ψάχνουμε, είναι - δεν είναι λίγο off το intonation.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά τυχόν ακροατήριο όμως, μην αμφιβάλλετε ότι οι παλιές χορδές "περνάνε" ανέτως

 

Επαναλαμβανω... ;D...ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απο το ΤΙ παιζεις.

 

Σε τυλιχτες χορδες δεν περνανε με την καμμια....(εχεις δει τους Blues Brothers στο redneck club με το συρματοπλεγμα οταν αρχιζουν να παιζουν? ε την τυχη τους θα εχεις...αν η μουσικη που κανεις θελει twang  ;D ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα εκεί μόνο απόπειρα να παίξεις twang και τσικενπικ φτάνει.

κι ας είναι ξεκούρντιστο....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανω... ;D...ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απο το ΤΙ παιζεις.

 

Σε τυλιχτες χορδες δεν περνανε με την καμμια....(εχεις δει τους Blues Brothers στο redneck club με το συρματοπλεγμα οταν αρχιζουν να παιζουν? ε την τυχη τους θα εχεις...αν η μουσικη που κανεις θελει twang  ;D ;D ;D)

 

Επαναλαμβάνω κι εγώ... ειδικά αν δε βάλουμε την ακουστική κιθάρα στη κουβέντα, στην πράξη τα πράγματα είναι απλούστερα και οικονομικότερα.

Αν εσύ, για σένα, έχεις βάλει το όριο στις 12 ώρες ή κάπου εκεί, μεγειά σου με χαρά σου. Εγώ το βρίσκω λιγάκι αυστηρό. Παίζοντας, όχι κρίνοντας θεωρητικά τις 12 ώρες ως νούμερο.

That's all.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην πράξη τα πράγματα είναι απλούστερα και οικονομικότερα

 

ΠOIΑ πραξη?

 

Αλλη η ΔΙΚΗ σου πραξη και αλλη η δικη μου...

 

ΞΑΝΑΜΕΤΑΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ  ;D...αν χρειαζεσαι/θες/γουσταρεις    ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΕΣ και ΛΑΜΠΕΡΕΣ ΤΥΛΙΧΤΕΣ ΧΟΡΔΕΣ δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξουν για παραπανω απο 12 ωρες....NEVER -EVER...

 

example of  ΛΑΜΠΕΡΕΣ ΤΥΛΙΧΤΕΣ ΧΟΡΔΕΣ  ;D

 

https://superfunk12.bandcamp.com/track/seaside-blue

 

 

 

Aν ΔΕΝ χρειαζεσαι/θες/γουσταρεις  ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΕΣ και ΛΑΜΠΕΡΕΣ ΤΥΛΙΧΤΕΣ ΧΟΡΔΕΣ τοτε μπορεις να ανεχτεις και χορδες με περισσοτερες ωρες παιξιματος..

 

ειδικά αν δε βάλουμε την ακουστική κιθάρα στη κουβέντα

 

καλα αν την βαλουμε μιλαμε για κολαφο,πανω απο 8ωρο ειναι ολες για πεταμα σαν κουβας με τσιγκοσυρμα ακουγεται η ακουστικη... ;D ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου