Προς το περιεχόμενο

Απιθανες συγχρονικοτητες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκιναω το παρον θεμα μετα απο δυο συγχρονικοτητες που μου συνεβησαν σημερα back to back, μεσα σε μια ωρα. Πρωτα ημουν σε πρακτορειο του Οπαπ και συμπληρωνα το Τζοκερ. Εκει λοιπον που βαζω 8 στην πανω στηλη, μολις βαζω και στον αριθμο τζοκερ 8, ακουω απ'την τηλεοραση του πρακτορειου "..στο ογδοηκοστο ογδοο λεπτο της αναμετρησης..". Απιθανο. Αμεσως μετα πηγα με τον πατερα μου που ασχολειται με την παραγωγη κρασιων για καφε. Ειχα πολυυυ καιρο να τον ρωτησω για τα κρασια και μολις ξεκινησε η συζητηση αρχισε να ακουγεται απ'το PA της καφετεριας το Summer wine, που συν των αλλων επισης ειχα να ακουσω πολυυυ καιρο. Απιθανο και αυτο.

Εχετε παρομοιες εμπειριες? Τι θεωρια εχετε? Το επιστημονικο μου πνευμα συντασεται με την στατιστικη του πραγματος, πως απλως ειναι πιθανοτητες και με τα τοσα ερεθισματα που εχουμε καθημερινα που και που θα υπαρχουν τετοιες συγχρονικοτητες. Απ'την αλλη συνειδητοποιησα πως και στις δυο περιπτωσεις ημουν ενθουσιωδης. Ηθελα πολυ να κερδισω το Τζοκερ, και ενδιαφερομουν πραγματικα για τα θεματα κρασιου του πατερα μου. Ο Ουμπερτο Εκο το λεει "οταν θες κατι παρα πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το καταφερεις". Ο λογος σε σας.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον θρεντ. Εμενα μου ειχε τυχει να κανω τριο με την κοπελα μου και τη φιλη της στο 3ο διαμερισμα του 3ου οροφου πολυκατοικιας που βρισκοταν στο νουμερο 3 της οδου.

 

Ο Ουμπερτο Εκο το λεει "οταν θες κατι παρα πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το καταφερεις". Ο λογος σε σας.

Ο Παολο Κοελιο στον Αλχημιστη το λεει

Μικρος ηθελα να γινω δικηγορος αλλα με κερδισε το ζιγκολικι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα. Και μ@μι@ς και διαβασμενος. ;D

 

Edit: Μολις εγραψα αυτο στις ειδησεις ανεφεραν ενα περιστατικο στην Βραζιλια.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα. Και μ@μι@ς και διαβασμενος. ;D

 

Edit: Μολις εγραψα αυτο στις ειδησεις ανεφεραν ενα περιστατικο στην Βραζιλια.

 

Εγώ προχθές αγόρασα μια τυρόπιτα και αμέσως έφτασε το λεωφορείο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προχθές αγόρασα μια τυρόπιτα και αμέσως έφτασε το λεωφορείο.

 

εγώ να φανταστείς που δεν καπνίζω, άναψα ένα χτες για δοκιμή και όντως ήρθε το λεωφορείο....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοροϊδευετε εσεις. Το θεμα ειναι τεραστιο και ετσι ονομαστηκε και το αλμπουμ των Police, Synchronicity.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοροϊδευετε εσεις. Το θεμα ειναι τεραστιο και ετσι ονομαστηκε και το αλμπουμ των Police, Synchronicity.

 

Καλός δίσκος.....

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου