Προς το περιεχόμενο

Την γνώμη σας για Gibson Midtown


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ΚΑΜΙΑ απο τις 2 δεν εχει την εργονομια μιας LP.

 

Μαστορα τα ειπες εξαιρετικα, ομως γενικως, πιστευω οτι οσοι γουσταρουμε τις lp δεν ειναι για την εργονομια τους. Ειναι αβολες κιθαρες συγκριτικα με τα φεντεροειδή. Συγκριτικα βεβαια εχεις δικιο, η lp θα ειναι πιο εργονομικη απο τις σκαφατες, αν και ολα ειναι θεμα γουστου.

 

 

  Πάντως είναι δελεαστική η τιμή της για made in usa

 

 

καλα σε μυριστηκα πουλακι μου. Γουστάρεις gibsonια. Σε καταλαβαινω αλλα θα τολμησω να σε αποτρεψω απο το να αγορασεις κιθαρα που δεν εχεις δοκιμάσει. Ειναι δελεαρ η τιμη και το logo αλλα 1000 ευρα ειναι 1000 ευρα. Αν δε σου κατσει το μανικι; Αν δε σου κατσει το σώμα; Στη θεση σου θα εψαχνα να δοκιμασω καποια με εστω παρομοιες διαστάσεις.

 

Αν ομως το gas σου εχει βαρεσει κοφτη τοτε απλα να σου πω με 'γεια και καλοπαιχτη και ανέβασε φωτος και κλιπ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μαστορα τα ειπες εξαιρετικα, ομως γενικως, πιστευω οτι οσοι γουσταρουμε τις lp δεν ειναι για την εργονομια τους. Ειναι αβολες κιθαρες συγκριτικα με τα φεντεροειδή.

 

 

speak for yourself, ρε!

 

:P  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ήρθε!

 

Την παρέλαβα πριν 2 ώρες και απλά θα πω τις πρώτες εντυπώσεις. Θα ανεβάσω δείγματα αργότερα και εάν χρειαστεί θα επεκταθώ.

Αρχικά η Dhl στην Ελλάδα συνεργάζεται με τα Ελτα κούριερ πράγμα κακό αφού παρέλαβα με 10 ημέρες καθυστέρηση και αφότου ταλαιπωρήθηκα με τηλέφωνα mail και ευχέλαιο.

Η πρώτη εντύπωση είναι καλή, θέλει λίγο ρύθμιση το intonation αλλά είναι λίγο (ελπίζω να τα πάμε καλά με αυτό το bridge) .

Δεν νομίζω να τα πάμε καλά με το G-Force αλλά θα το δω μόλις φορτίσει.

Κατά τα άλλα η κιθάρα είναι πολύ όμορφη, για τα δικά μου γούστα (είναι η μαύρη) είναι ομορφότερη από αυτό που περίμενα .Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή χωρίς ατέλειες στο φινίρισμα.

Ο ήχος ήταν ευχάριστη έκπληξη, les paul με λίγο ενισχυμένο sustain όπως κάποιος φίλος είπε.

Στην αγκαλιά έρχεται πολύ ευχάριστα, δεν είναι άβολη και το βάρος της είναι ιδανικό.

 

Το μπράτσο είναι συμπαθητικό, θα πρέπει να παίξω λίγο για να συνηθίσω την αλλαγή από τα fender-Vigier μπράτσα.

Οι χορδές δεν ξέρω τι είναι (Gibson προφανώς) αλλά πρέπει να φύγουν, είναι σαν σύρματα στο χέρι και με κουράζουν. Έχουν καλό ήχο αλλά έχω αγαπήσει τις coated elixir και δεν θα πάρω.

Θα επανέλθω.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν χρειαστεί θα επεκταθώ.

Επεκτάσου βρε. ;D ;D ;D

 

Άντε, ακόμα τα δείγματα?  :D

 

Μεγειές! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ελτά είναι .....κλάμα....

10ήμερο, χωρίς λόγο πάντα.

 

ΔΕΙΓΜΑΤΑ τώρα! ;D

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σε ζηλεύω.....! Καινούρια κιθάρα (και μάλιστα "καλή"...)!  Το άνοιγμα του δέματος, η πρώτη "αγκαλιά", τα πρώτα γρατζουνίσματα,  η πρώτη "ένωση-παντρειά" της με τον ενισχυτή....και μετά: πότε θά'ρθει η ώρα να γυρίσω σπίτι για να την ξαναδώ-ξανασχοληθώ μαζί της!                         

  ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!

                     

  Καλορίζικη και να μην ξεχάσουμε την επέκταση!  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρείτε τον χαμό, ότι δοκίμαζα σήμερα το ηχογραφούσα ,πέταξα περίπου 3-4 ώρες από μέσα και κράτησα ένα παραλήρημα από διαφορετικά ύφη και ήχους.

Μήν βαράτε είναι ασκήσεις και μπούρδες, φρόντισα να έχει κάτι για όλους.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ MP3 ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΕΣ ΒΛΑΒΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΟΗ ΣΑΣ .

 

https://www.dropbox.com/s/2z21cpe3xkgjm6z/paralirima.mp3?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου