Προς το περιεχόμενο

Bohemian Rhapsody at Green Day's concert (video)


TamTam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγγλία, Λονδίνο, Ιούλιος 2017. Η συναυλια των Green Day είναι sold out. 65.000 άνθρωποι περιμένουν την μπάντα να βγει στη σκηνή, όταν από τα ηχεί ακούγεται το Bohemian Rhapsody.

Αυτό που ακολουθεί είναι συγκινητικά όμορφο. Προς τιμή τους, οι Green Day το ανεβάζουν στο επίσημο κανάλι του συγκροτήματος στο Youtube.

Respect.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να παιξουν μετα οι κακομοιρηδες οι green day; Αν με ενα playback γινεται αυτο μετα εγω να ανεβω στη σκηνη να παιξω τι για να γινει το κατι παραπανω που να δικαιολογει την παρουσια μου σαν live act;

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να παιξουν μετα οι κακομοιρηδες οι green day; Αν με ενα playback γινεται αυτο μετα εγω να ανεβω στη σκηνη να παιξω τι για να γινει το κατι παραπανω που να δικαιολογει την παρουσια μου σαν live act;

 

Προφανώς δεν τους έχεις δει live.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανατριχίλα.

 

Ποτέ δεν κατάλαβα πώς ένα κομμάτι σαν το Bohemian Rhapsody - εννοώ μεγάλο σε διάρκεια, "δύσκολο", από την άποψη ότι δεν ήταν το κλασικό 4λεπτο ποπ, κουπλέ/ρεφρέν/κουπλέ/ρεφρεν/σόλο/κλείσιμο κ.λπ. - κατάφερε,όχι μόνο να γίνει υπερχιτ αλλά και, ουσιαστικά, μέρος της Βρετανικής παράδοσης (και ας μην αναφέρω ότι πολλοί θα το χαρακτήριζαν χαζοχαρούμενο...).

 

Από την άλλη συνειδητοποιώ ότι εγώ που, απ' όσο γνωρίζω, δεν είμαι Βρετανός ξέρω απ' έξω όλους τους στίχους - ναι και το οπερατικό μέρος - από τα 16 μου. Επίσης ξέρω και τους στίχους του We will rock you και πέντε-έξι άλλων Queenοκομματιών. Αντίθετα, δεν ξέρω π.χ. τους στίχους του Blitzkrieg Bop.

Τι διάλο είχαν αυτοί οι Queen;

 

Edit: Τα ίδια και στη Σλοβενία. I mean, WTF man? (όπως θα έλεγε και η κυρα Μέλπω απέναντι, που είναι μετανάστρια απ' το κάτω Μπρονξ).

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτό κύριοι εννοούμε όταν λέμε ότι η μουσική κάποιου τον έκανε αθάνατο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου