Προς το περιεχόμενο

FretBuzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ti mporeis na kaneis?

Καταρχήν, μπορείς (και πρέπει) να γράφεις Ελληνικά όπως σίγουρα ξέρεις ότι είναι στους κανόνες του φόρουμ και όπως δεν έχεις κάνει τουλάχιστον στα 2 τελευταία posts σου.

 

Γαι την ερώτηση, ας απαντήσει κανένας κιθαρίστας...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ti mporeis na kaneis?

Καταρχήν' date=' μπορείς (και πρέπει) να γράφεις Ελληνικά όπως σίγουρα ξέρεις ότι είναι στους κανόνες του φόρουμ και όπως δεν έχεις κάνει τουλάχιστον στα 2 τελευταία posts σου.

 

Γαι την ερώτηση, ας απαντήσει κανένας κιθαρίστας...[/quote']

 

Θα απαντήσουμε μολις κάνει κάποιος μετάφραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επόμενη φορά θα διαφραφεί κατευθίαν...

 

Είπαμε να δείχνουμε μια μικρή ανοχή αλλά όχι κατ'επανάληψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις fretbuzz ενώ truss rod' date=' nut και απόσταση χορδών είναι οκ, τι φταίει? Είναι το fingerboard? Τι μπορείς να κάνεις?[/quote']

 

Ενδεχομένως να έχουν φαγωθεί τα τάστα σου και να είναι ανομοιόμορφο το ύψος τους κατα μήκος της ταστιέρας οπότε να χρειάζονται τρίψιμο

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα ρωτάω εδώ μιας και το πρόβλημά μου είναι παρόμοιο:

Έχω 1 bcrich 7χορδη και έχω το εξής πρόβλημα. ¶λλαξα χορδές και πλέον βρίσκονται ψηλά σε σχέση με την ταστιέρα (συγκρινόμενη πάντα με την ibanez μου), αλλά αν προσπαθήσω να χαμηλώσω λίγο ακόμα την γέφυρα, θα τρίζει στα πρώτα τάστα. Τι μπορεί να φταίει;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα ρωτάω εδώ μιας και το πρόβλημά μου είναι παρόμοιο:

Έχω 1 bcrich 7χορδη και έχω το εξής πρόβλημα. ¶λλαξα χορδές και πλέον βρίσκονται ψηλά σε σχέση με την ταστιέρα (συγκρινόμενη πάντα με την ibanez μου)' date=' αλλά αν προσπαθήσω να χαμηλώσω λίγο ακόμα την γέφυρα, θα τρίζει στα πρώτα τάστα. Τι μπορεί να φταίει;[/quote']

 

Είναι πολύ σφιγμένη η βέργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό νομίζω. Λες να παίζει τίποτα και με τα τάστα (λιμάρισμα ίσως);

Ρωτάω γιατί αφού θα την πάω για service, ε μην ακούσω και το οτιδήποτε κουλό και σκάσω τσάμπα λεφτά!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό νομίζω. Λες να παίζει τίποτα και με τα τάστα (λιμάρισμα ίσως);

Ρωτάω γιατί αφού θα την πάω για service' date=' ε μην ακούσω και το οτιδήποτε κουλό και σκάσω τσάμπα λεφτά![/quote']

 

Δυστυχώς οι τηλεπαθητικές μου δυνάμεις είναι σε κάμψη αυτή την εποχή, οπότε δεν μπορώ να σου πω μέσω Internet. :P :lol: :lol:

 

Αν είναι μόνο στα πρώτα τάστα, ξέσφιξε λίγο τη βέργα, περίμενε 2 μέρες και βλέπεις. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου