Προς το περιεχόμενο

EKO Auriga - Αναζητώ πληροφορίες..


Arct

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!!

Μετα απο ανασκαφές αποθήκης του πατρικού έφτασε στα χέρια μου μια ΕΚO. Κατάφερα ψάχνοντας αρκετά στο νετ να μάθω το μοντέλο της. Πρόκειται για την Auriga. Με αρκετή αμφιβολία μιας κ οι πληροφορίες ειναι διάσπαρτες πρεπει να ειναι ένα μοντέλο που έβγαινε κατα την δεκαετία του 60. Επειδή εχω ανάγκη μια πιο χρηστική κιθάρα θέλω να την πουλήσω. Το πρόβλημα μου ειναι όμως οτι δεν ξέρω την αξία της.

Υπαρχει περίπτωση να εχει ακούσει κανεις απο εδώ κατι για να με βοηθήσει?

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο το site θα βρεις πολλες πληροφοριες για τiς περιεργες κιθαρες των 60s

 

Eko Auriga - Fetishguitars.com

 

η κιθαρα σου ειναι αρκετα σπανια αλλα οχι ιδιαιτερα "περιζητητη" ,ειναι μια απομιμηση της ακομα πιο σπανιας Tesco May Queen, και η τιμη της εξαρταται απο το ποσο original ειναι,οσο πιο original και σε καλη κατασταση τοσο υψηλοτερη τιμη θα πιασει (καλα μη περιμενεις και τιμες vintage Fender ή Gibson μια και μιλαμε για πολυ φτηνες κιθαρες "καταλογου" της δεκαετιας του 60)

 

μια λογικη τιμη αν ειναι 100% original ειναι γυρω στα 400-500 ευρω αναλογα με το ποσο καλα "παιζει" και ποσα χρηματα θα χρειαστει για να παιξει (ταστοδουλεια,σετ απ,επισκευη στα ηλεκτρικα) 

 

την τιμη την εχω βγαλει με βαση την αξια της πλεον περιζητητης vintage EKO (δηλ. της 700)

 

https://reverb.com/item/229524-rare-vintage-eko-700-4v-1960-gold-sparkle

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου