Προς το περιεχόμενο

Schuyler Dean Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Schuyler Dean Guitars παρουσίασε στη σειρα Skyliner και ένα τρίτο μοντέλο την L Stereo η οποία:

 

the L Stereo combines vintage tone with premium modern hardware. The 24.75” scale mahogany neck is equipped with locking Sperzel tuners, glued into a semi-hollow mahogany body with a maple top. The Schroeder stoptail bridge perfectly offsets the gold top and cream binding. The handwound P-90 pickups offer vintage crunch and warmth.

 

The stereo controls are accessed by operating an A/B footswitch, sending bridge and neck pickups to two different amps or signal chains. This allows for a wide range of sonic possibilities. Or just plug in a standard mono cable for normal operation.

 

Dec17_LNU_Schuyler_SkylinerL_WEB.jpg

 

Skyliner-L_square.jpg

 

SkylinerL_2.jpg

 

 

 

 

Features:

semi-hollow, bound mahogany body

maple top

set mahogany neck with ebony fretboard

24.75″ scale length

Sperzel tuners and Schroder bridge

handwound P-90 pickups

stereo output with A/B footswitch

Gold nitro-cellulose lacquer

hardshell case, footswitch, and 15’ stereo cable included

Premium CTS and Switchcraft electronics

100% handmade construction

 

Τιμή από 4500$

 

Το site όπου μπορείτε να δείτε και τα άλλα κιθαρόνια της εταιρίας και τους μαγνήτες της

Schuyler Dean Pickups

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά μέχρι που είδα την τιμή

Ακριβώς ray τέτοια τιμή ούτε gibson les paul goldtop με p90.Σαν σχέδιο εμένα δε μ'αρεσει πολυ αν είχα τόσα λεφτά θα ήταν η τελευταία κιθαρα που θα έπαιρνα.Βέβαια εχει τα καλύτερα υλικά πανω.Εμένα κατι στον σχεδιασμό με χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά μέχρι που είδα την τιμή

 

πολύυυυ πριν....

 

μούρη για κιθάρα είναι αυτή τώρα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μούρη για κιθάρα είναι αυτή τώρα....

 

Ακριβως. Σαν λιωμενη καραμελα Λαβδας ειναι.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τις βάζω για εσάς, αλλά μόνο για τον Πνοή και Νύξη που ξέρει να εκτιμάει το όμορφο (αν και δεν συμφωνούμε πάντα) όπως και για όλους τους άλλους που είμαστε στην ίδια κατηγορία  :-*  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή τις βάζεις για τους άλλους, εμείς να μη δούμε δηλαδή....

 

ειλικρινά ΔΕΝ βλέπονται...

 

ίσως βράδυ με σβησμένο το φως ...δεν ξέρω...)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ακούγοντας Sia

 

με ωτοασπίδες.... (ή ακουστικά με Miles Davis...)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οι μαγνήτες του έχουν πιο πολύ ενδιαφέρον από τις κιθάρες του. Δεν βρίσκω κάτι ξεχωριστό, ή διαφορετικό, πέραν από προσπάθεια διαφοροποίησης από μια jazzmaster, με λίγο αμφισβητούμενα στοιχεία ( οutlines, pickguards και stereo output... ).  Oλίγον τι ακριβές, για αυτό που είναι.

 

 

Y.Γ. Ευχαριστήριο στον Blackcrow για τις παρουσιάσεις οργάνων/εξοπλισμού που δεν είναι από αυτά που συναντάμε κάθε μέρα στα ιντερνέτς και στα περιοδικά. Έχω δει τα περισσότερα, κάποια ίσως δεν πρόλαβα γιατί δεν "κινούν" ενδιαφέρον συζήτησης (κακώς) και χάνονται από το feed πολύ γρήγορα. Ζήλεψα τώρα, θα βάλω κι εγώ έναν αγαπημένο. Καιρό έχω να το κάνω...

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου