Προς το περιεχόμενο

Χρόνια πολλά γιαγιά Flying V


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα ήθελα - και συνεχίζω να θέλω - μία αν και ήξερα ότι δεν θα τη χρησιμοποιούσα περισσότερο από το 5% του κιθαριστικού μου χρόνου.

 

The Flying V Turns 60: 25 Rock Stars With Gibson's Famous Guitar

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tις γουστάρω.Τα πρώτα μου σοβαρά βήματα στην κιθάρα ήταν με Flying V.Καθιστός παρακαλώ...

Αν και,όπως λες και εσύ,δύσκολα θα με φανταζόμουν ξανά με δαύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδόξως μου αρέσουν και μένα ;D

Δεν μπορώ όμως  να τη φανταστώ με Jazz-blues φρασεολογία ???

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Mία από τις επόμενές μου κιθάρες θα είναι Flying V. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι συνήθως πρέπει να έχεις πολλά...chops για να βγεις με μια τέτοια στη σκηνή, κι εγώ δεν... ;)

 

Παρακαλώ, korina-tv yellow με tortoise binding και pickguard, block custom inlays και maestro vibrola, την κοντή.

 

Πάντως είναι αξιοθαύμαστο, τι τόλμησε να βγάλει η Gibson εν έτει 1958 και τι ...τολμάει τώρα...ακόμα και το custom shop της είναι πιο βαρετό κι από ομιλία για την επίδραση του φυτοπλαγκτόν στην επιδερμίδα της μεσογειακής φώκιας.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ, korina-tv yellow με tortoise binding και pickguard, block custom inlays και maestro vibrola, την κοντή.

Είσαι μερακλής  :D

 

Πάντως είναι αξιοθαύμαστο, τι τόλμησε να βγάλει η Gibson εν έτει 1958 και τι ...τολμάει τώρα...ακόμα και το custom shop της είναι πιο βαρετό κι από ομιλία για την επίδραση του φυτοπλαγκτόν στην επιδερμίδα της μεσογειακής φώκιας.

+1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδόξως μου αρέσουν και μένα ;D

Δεν μπορώ όμως  να τη φανταστώ με Jazz-blues φρασεολογία ???

 

https://goo.gl/images/VT6FqT

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιες φωτό η flying v του Albert King έχει headstock από les paul. Δεν ξέρω αν είναι η ίδια που έχει αλλάξει μπράτσο και έβαλε από LP ή διαφορετικό μοντέλο κατά παραγγελία ή οτιδήποτε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποιες φωτό η flying v του Albert King έχει headstock από les paul. Δεν ξέρω αν είναι η ίδια που έχει αλλάξει μπράτσο και έβαλε από LP ή διαφορετικό μοντέλο κατά παραγγελία ή οτιδήποτε άλλο

 

Albert King’s Flying Vs | Vintage Guitar® magazine

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου