Προς το περιεχόμενο

Αναγέννηση ΙΙ . από τα πολύ παλιά των A priori


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

  Δημητρό, μάλλον απ'τα καλύτερα κιθαριστικά παιξίματα σου, απ'όσα κομμάτια σου έχω ακούσει μέχρι τώρα!

 

Συμφωνώ. Ωραίο συνολικά και το κομμάτι. Μου αρέσει ιδιαίτερα από το 5.50 και μετά με πολύ ωαρία στιγμή την κιθάρα που μπάινει στο 7.23-και σαν παίξιμο και σαν ήχος. Νωρίτερα δεν μου αρέσουν τα delay σε κάποιες από τις lead.

Ανυπομονώ να το ακούσω με τη φωνή, πιστεύω πως θα απογειωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με "δυσκολευουν" τα μεγαλα σε διαρκεια αλλα αυτο ειναι εξαιρετο απο καθε αποψη και πραγματι ρεει ωραια.

Θα ειχε οντως ενδιαφερον να το ακουσουμε και με τη φωνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιθάρα που μπάινει στο 7.23-και σαν παίξιμο και σαν ήχος.

 

η deluxe και πάλι με ένα emulation mesa boogie σε ένα πολυεφέ digitech που δεν το δίνω μόνο γι αυτό το λόγο.  ;). Μετά όμως μπουστάρεται ξανά από ένα overdrive setting στο BR600.

 

Νωρίτερα δεν μου αρέσουν τα delay σε κάποιες από τις lead.

 

για πες πού ακριβώς, γιατί και εγώ αμφιταλαντέυομαι.

 

Ανυπομονώ να το ακούσω με τη φωνή, πιστεύω πως θα απογειωθεί.

 

ελπίζω σύντομα γιατί έχει τραβήξει πολύ καιρό η ιστορία. Βασικά ξεκίνησε πριν από 5-6 χρόνια στο BR600, μετά μεταφέρθηκαν τα βασικά tracks σε cubase πριν 2-3 χρόνια και συγχρονίστηκαν με καινούργια τύμπανα  και πέρσι αποφάσισα να βάλω και τα φωνητικά που ακόμα δεν βρέθηκε η στιγμή.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε το κομμάτι. Δεν μπαίνω σε διαδικασία να πω ποια σημεία ήταν ατυχή (μάλλον όχι ευτυχή).

Το είπα;

Μ' άρεσε το κομμάτι.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

ανεβάζω εδώ ένα μικρό απόσπασμα με την ακουστική που πέρασα δοκιμάζοντας το καινούργιο rode nt1a.

 

πρώτη λήψη τίποτα ιδιαίτερο γυρω στους 30 πόντους πιό ψηλά από την τρύπα του ηχείου της κιθάρας

 

το απόσπασμα είναι γύρω στο 1.45 αν θέλετε να κάνετε σύγκριση αλλά είναι εντελώς άκυρη λόγω του τότε μικροφώνου.

anag.mp3

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα έχεις "συγχρονίσει" με το όλον την ακουστική δεξιά; Μιλάω για τα strums μετά την εισαγωγή, γιατί σαν να μην ακολουθεί κατά πόδας.... ::)  Ωραίος ο ήχος της αλλά μάλλον θέλει λίγο χαμήλωμα και, ναι θα το πω, δεν μου "κόλλησε" καλά με το κομμάτι!

  Τα τύμπανα υπέρ το δέον δυνατά με το ταμπούρο να "προεξέχει"...

         

  Κατά τ'άλλα πολύ καλό! :laugh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε πω γιατρε μου....μια περασια ηταν.  Δεν εκανα και οντισιόν για τους stones...

 

(Σημειωνω τις παρατηρησεις. Μαλλον δεν γλυτωνω την μανιερα...)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σε πω γιατρε μου....μια περασια ηταν.  Δεν εκανα και οντισιόν για τους stones...

  :laugh: 

Σημειωνω τις παρατηρησεις. Μαλλον δεν γλυτωνω την μανιερα...

....εγώ για το καλό σου τα λέω! ::) :angel:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου