Προς το περιεχόμενο

in ear monitoring


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα θα ηθελα να θιξω ενα θεμα να διατυπωσω καποιες αποριες και να μοιραστω αποψεις μαζι σας οσο αναφορα το live in ear monitoring

Εδω και καιρο σπαω το κεφαλι μου να βρω τροπο να μπορεσω να δημιουργησω τις ιδανικες συνθηκες για μενα και την μπαντα μου  ηχου πανω στο stage! οπως οι πιο πολυ γνωριζουμε στην ελλαδα δεν υπαρχει ορεξη απο μαγαζατορες-ηχοληπτες (χωρις να θελω να θιξω κανεναν) να επενδυσουν σε μηχανηματα ετσι ωστε να βοηθουν συγκροτηματα στα πρωτα τους βηματα, η και μεγαλες μπαντες να αποδωσουν το ηχητικο αποτελεσμα που θελουν!στο εξωτερικο τα πραγματα ειναι διαφορετικα και πιστευω λογο κουλτουρας αν και αυτο ειναι αλλη συζητηση για να μην μακρυγορω

ειμαι τραγουδιστης σε  μεταλ συγκροτημα

το προβλημα γνωστο οσο και αν προσπαθησουμε ηχος στο stage δεν βγαινει αντιθετως κακοποιουμε τα αυτια μας με αποτελεσμα να μην μπορουμε να απολαυσουμε ρε παιδι μου την συναυλια να μην μπορουμε να αποδωσουμε λογο ηχητικων προβληματων αυξομιωσεις σε εντασεις ,συχνοτητες ,κακη μιξη στα monitor κ.α

προσφατως δοκιμασα κατι shure in ear monitor και επαθα μπακακαο( :P) απιστευτη διαφορα μπορουσα να απολαυσω το παιξιμο να ακουω το καθε τι να μην βγαζω το λαριγγυ μου! ολα καλα μεχρι εδω...στο στουντιο ολα καλα εδωσα τον πομπο στον ηχοληπτη που γνωριζα και μιξαρε τις κιθαρες  με την φωνη μου βαλαμε ενα mic στον χωρο να ακουω τυμπανα και ολα οκ!αλλα δεν εμπιστευομαι τα αυτια μου ομως  στον καθε ηχοληπτη θα ηθελα την αποψη σας στο πως να καταφερουμε να εχουμε ενα αξιοπρεπη  ηχο στα αυτια μας διοτι ολοι σκοπευουμε να αγορασουμε in ear monitor...

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που ρωταω αλλα εχουν ακουσει οι κιθαριστες της μπαντας ποσο χαλια ακουγεται η distorted κιθαρα με in ear;

tzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρτατε απο τι in ear εχεις τι καμπινα εχεις τι κεφαλι εχεις και πως θα στειλεις το σημα στον πομπο!και ναι εχει ηχαρα!!!το θεμα μου δεν ειναι αυτο αν διαβασατε την ερωτηση μου!ευχαριστω για τον χρονο σας παντως

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου