Προς το περιεχόμενο

live και χρηματα!


zithon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sorry αν δεν ειναι το σωστο σημειο για το θεμα αυτο, αλλα δεν ηξερα που αλλου να το βαλω! θα ηθελα να ρωτησω αν εχεται κι αλλοι προβλημα με την πληρωμη οταν παιζεται live? ρε παιδια δεν ξερω εχω αρχισει να σπαζομαι πολυ με αυτο το θεμα! παιζεις μια χαρα, κουβαλας τοσα πραγματα για να κανεις οσο το δυνατον καλυτερο ηχο, ερχεται κοσμος στα μαγαζια που παιζεις(δεν εννοω μονο φιλοι σου) πινουν περνανε καλα, και ενω εχεις συζητησει πριν με τους μαλ... τους μαγαζατορες για τα χρηματα, αυτοι στο τελος πληρωνουν τις γκαρσονες τους και σενα σου κανουν παζαρια,ασε που πολλες φορες δεν σου δινουν και τιποτε με ψεφτικες δικαιολογιες!ετσι φευγεις και δεν ξαναπατας! ενταξει δεν παιζουμε τοσο για τα λεφτα οσο για το συνεσθημα, αλλα δεν γινεται ο αλλος να βγαζει λεφτα στην πλατη σου! εσυ θα φταις αν του σπασεις το μαγαζι? τι αλλο να υπογραψεις και συμβολαιο? :evil: :evil:

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι τελικά... :lol:

 

Έχω σκεφτεί μια καλή ιδέα: παίζεις τόσο καλά, που κάνεις τους παρευρισκόμενους να το σπάσουν μόνοι τους το μαγαζί...

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας την επόμενη μέρα το πρωί έξω απ το μαγαζί του μπροστά στα τζάμια,στήνεις έναν εξοπλισμό για live όπως αυτός του woodstock και τραβάς μια ατελείωτη,ανελέητη ΠΕΝΙΑ...!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά προσέχεις τις συμφωνίες που κάνεις και τα άτομα που είναι υπεύθυνα στον κάθε χώρο.

Αν κάτι δεν πάει καλά απλά δεν ξαναπατάς.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας λες και ποια μαγαζιά σου έκαναν κάτι τέτοιο για να προστατευόμαστε και οι υπόλοιποι;

 

(Εμένα παντως αυτό μου έχει τύχει μόνο μια φορά, στο πρώτο μου live με το συγκρότημα πριν 9 χρόνια- πήγαινα 2α Λυκείου- και ο ο μαγαζάτορας μετά δε μας έδωσε το πεντοχίλιαρο που είχαμε συμφωνήσει για τον καθένα μας! Τί γύφτος θεέ μου!!!)

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στη θεσσαλονικη μας ετυχε αυτο σε ενα μαγαζι στη ναυαρινου αλλα και σε αλλα στην επαρχια. δεν θελω σε καμια περιπτωση να αναφερω ονοματα. :)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μαγαζάτορας μετά δε μας έδωσε το πεντοχίλιαρο που είχαμε συμφωνήσει για τον καθένα μας! Τί γύφτος θεέ μου!!!
Μα καλά πραγματικά.... Το καλύτερο όμως θα ήτανε να σας δώσει ξέρω γω 4 χιλιάρικα, αυτό θα ήταν πιο γελοίο.

 

Πάντως Zithon, αυτό που ΜΠΟΡΕΙΣ (και κατά τη γνώμη μου ΠΡΕΠΕΙ) να κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις είναι ΑΚΡΙΒΩΣ να του πεις, "ok, μην πληρώσεις, αλλά σε δύο ώρες θα το γνωρίζουν αυτό οι περισσότεροι μουσικοί της χώρας, μπες στο noiz.gr και δες". Δηλαδή σε κλέβουν κι εσύ δε θες να τους προσβάλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλύτερα για όλους μας όμως να το κάνεις!

Να φτιάξουμε μια μαύρη λίστα μαγαζιών/γύφτων/κακοπληρωτών!

 

Πάντως παιδάκια μην παιδεύεστε άδικα με τους ΓΥΦΤΟΥΣ, τα ΛΕΦΤΑ είναι μόνο στα ΠΑΝΥΓΥΡΙΑ!

Όποιος έζησε τέτοιες φάσεις θα με καταλάβει... :wink:

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεφτα δεν γουσταρω να βγαλω απο την μουσικη την στιγμη που το κανω για χομπυ προς το παρον. δεν σημαινει ομως οτι παιζω και τσαμπα. ολοι το παιζουν μαγαζατορες και επιχειρηματιες γιατι ειναι τεμπελιδες και βαριουνται να δουλεψουν! και αν φυσικα θελαμε να βγαλουμε λεφτα θα μαθαιναμε να παιζουμε τιποτα σκυλαδικα θα πηγαιναμε σε κανενα απ' τα γνωστα μαγαζια και θα βγαζαμε μπολικα!ομως δεν προκειται να το κανω αυτο απ' τη στιγμη που δεν το εχω αναγκη!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου