Προς το περιεχόμενο

Trivium - Sever The Hand (Full Cover)


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Trivium: πολυαγαπημένη και βιωματική μπάντα κάτι που την κάνει πολύ ξεχωριστή για μένα προσωπικά.
The Sin and The Sentence: Τελευταίος τους δίσκος και μάλλον ο καλύτερός τους ως τώρα μετά από 2 όχι τόσο καλά άλμπουμ.
Sever The Hand: Απίστευτη κομματάρα με ένα σημείο καθαρά thrash metal που θυμίζει μέρες Crusade με μπόλικο galloping στα 210 bpm (!!!).

Περιττό να πω ότι γούσταρα άπειρα ηχογραφώντας αυτό το κομμάτι και νομίζω φαίνεται και στο βίντεο.

Πάμε στα τεχνικά τώρα για όποιον ενδιαφέρεται.
DAW: Reaper
Guitars: Epiphone les paul Standard 1959 (Seymour Duncan SH-5 Custom στη bridge) ---> Steinberg UR242 ---> Revalver ---> Guitarhack & Catharsis impulses
Bass: Harley Benton (μην ρωτάς ποιο!) ---> custom boosterάκι ---> Steinberg UR242 ---> Ignite Amps ---> Amplitube 4
Vocals: Rode NT1 ---> Steinberg UR242
Drums: Μια μίξη από EZdrummer 2, Addictive Drums 2 και Steven Slate Drums
Μίξη στο Reaper με κατά κύριο λόγο stock plugins
Mastering με το T-racks CS

Αυτά! Ελπίζω να σας αρέσει!
Αναμένω σχόλια!!
 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος.

Οπως παντα τρομερα cover.

Ακομα και για αυτους που δεν τρελλαινονται με το ειδος (like me) εισαι εγγυηση οτι θα δουν/ακουσουν κατι ποιοτικο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά ρε Σπύρο!

Βαγγέλη, χρησιμοποιώ την Nikon Coolpix L830 η οποία για τα λεφτά που την είχα πάρει το 2014 (νομίζω) είναι μια χαρά αλλά πρέπει να πάρω καλύτερη οπωσδήποτε. Τα βιντεο τα editάρω στο Sony Vegas Platinum 11.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exactly my cup of tea και είναι υπέροχο 🤟

  • Like 1

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι η μουσική που θα βάλω στο σπίτι να παιζει ομως εχεις κανει εξαιρετική δουλεια. Το κομματι δεν μου άρεσε αλλα δεν εχει σημασια its just me... μου άρεσαν ομως όλα τα αλλα... Ερμηνεία... Παιξιμο... Ήχος... Ολα! Mπραβο! 

  • Like 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα είναι η κούπα του τσαγιού μου 😛
Πολύ δυνατό, kudoz!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου