Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική κάρτα ήχου για DJ


WizeMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Update: Η συγκεκριμένη κάρτα που δίνει λινκ στον Τhomann ο φίλος παραπάνω ΔΕΝ είναι κάρτα ήχου, είναι μόνο midi controller, μου ήλθε σπίτι και την κοιτούσα σαν μαλάκας. Την έστειλα πίσω και περιμένω Sound Blaster Audigy 2 ZS PCMCIA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το πιάσαμε το θέμα για Dj κάρτες, έχει κανείς άποψη για αυτή;

(Mixvibes U46 MK2)

 

http://www.gearjunkies.com/product_info.php?products_id=14778

 

Η τιμή της είναι αρκετά καλή σε σχέση με τον ανταγωνισμό (π.χ. fasttrack, edirol ua25) αλλά πρέπει να είναι νέο interface γιατί δε μπορώ να βρω reviews πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update: Η συγκεκριμένη κάρτα που δίνει λινκ στον Τhomann ο φίλος παραπάνω ΔΕΝ είναι κάρτα ήχου' date=' είναι μόνο midi controller, μου ήλθε σπίτι και την κοιτούσα σαν μαλάκας. Την έστειλα πίσω και περιμένω Sound Blaster Audigy 2 ZS PCMCIA[/quote']

 

Εμ δεν σε πρόλαβα :cry: Αυτή είναι η κάρτα ήχου: Hercules DJ Console MKII

Πώς και δεν πήρες αυτή; Είναι σε άλλη τιμή βέβαια και δεν ξέρω τι χρήμα έδινες φίλε WizeMan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το πιάσαμε το θέμα για Dj κάρτες' date=' έχει κανείς άποψη για αυτή;

(Mixvibes U46 MK2)..

[/quote']

 

Καλλή φαίνεται αν τη θές για DJing χρήση. Απλά είδα πως γράφει μέχρι 48khz και πιστεύω πως γιαυτό και ίσως για τους κονβέρτορες να έχει πιο πεσμένη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά για να χειρίζεσαι το DJ προγραμμα και να κάνεις παιχνίδι θα είναι μια χαρά πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το πιάσαμε το θέμα για Dj κάρτες' date=' έχει κανείς άποψη για αυτή;

(Mixvibes U46 MK2)..

[/quote']

 

Καλλή φαίνεται αν τη θές για DJing χρήση. Απλά είδα πως γράφει μέχρι 48khz και πιστεύω πως γιαυτό και ίσως για τους κονβέρτορες να έχει πιο πεσμένη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά για να χειρίζεσαι το DJ προγραμμα και να κάνεις παιχνίδι θα είναι μια χαρά πιστεύω.

 

Όπως λες φίλε μου είναι κομπλέ η κάρτα για DJ-ing, την δουλεύω σαν 4.1 μια έξοδο δίνω για main και μια άλλη για ακουστικά. Και ούτε πρόβλημα χώρου ούτε τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το πιάσαμε το θέμα για Dj κάρτες' date=' έχει κανείς άποψη για αυτή;

(Mixvibes U46 MK2)..

[/quote']

 

Καλλή φαίνεται αν τη θές για DJing χρήση. Απλά είδα πως γράφει μέχρι 48khz και πιστεύω πως γιαυτό και ίσως για τους κονβέρτορες να έχει πιο πεσμένη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά για να χειρίζεσαι το DJ προγραμμα και να κάνεις παιχνίδι θα είναι μια χαρά πιστεύω.

 

Όπως λες φίλε μου είναι κομπλέ η κάρτα για DJ-ing, την δουλεύω σαν 4.1 μια έξοδο δίνω για main και μια άλλη για ακουστικά. Και ούτε πρόβλημα χώρου ούτε τίποτα!!!

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τροφοδοσία μπορει να παίρνει μόνο από τη USB (π.χ. για χρήση σε laptop); Γιατί δε βλέπω να το αναφέρει στο site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας κ το πιάσαμε το θέμα για Dj κάρτες' date=' έχει κανείς άποψη για αυτή;

(Mixvibes U46 MK2)..

[/quote']

 

Καλλή φαίνεται αν τη θές για DJing χρήση. Απλά είδα πως γράφει μέχρι 48khz και πιστεύω πως γιαυτό και ίσως για τους κονβέρτορες να έχει πιο πεσμένη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, αλλά για να χειρίζεσαι το DJ προγραμμα και να κάνεις παιχνίδι θα είναι μια χαρά πιστεύω.

 

Όπως λες φίλε μου είναι κομπλέ η κάρτα για DJ-ing, την δουλεύω σαν 4.1 μια έξοδο δίνω για main και μια άλλη για ακουστικά. Και ούτε πρόβλημα χώρου ούτε τίποτα!!!

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Τροφοδοσία μπορει να παίρνει μόνο από τη USB (π.χ. για χρήση σε laptop); Γιατί δε βλέπω να το αναφέρει στο site...

 

Φίλε μάγειρα αναφέρεσαι στην Hercules MK2 ? Αν ναι, τότε όντως, τροφοδοτείται από την USB2, από έρευνα στο νετ που έκανα είδα ότι σε ορισμένα laptop έχουν παρατηρηθεί προβλήματα αστάθειας λόγω μη σταθερής τάσης, σε τέτοια περίπτωση, χρειάζεται ένα εξωτερικό USB HUB με εξωτερική τροφοδοσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω το dj controller hercules mk2 και το μονο που εχω να πω ειναι οτι αν και δεν ειναι επαγγελματικο,κανει πολυ καλη δουλεια για παρτυ με φιλους.Το μονο του ελαττωμα,αν μπορεις να το πεις ετσι,ειναι οτι τα turntables ειναι λιγο ευαισθητα στο αγγιγμα.Κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο.Και μετα απο λιγο ψαξιμο το βρηκα σε πολυ καλη τιμη μεσω online καταστηματος.Επισης εχοντας δουλεψει και με το traktor και με το vdj,ειδα οτι με το vdj δουλευει τελεια.Με το traktor,ισως λογω λαθος ρυθμισεων ισως κατι αλλο,δεν δουλεψε τοσο καλα.Το επισημο site εχει ρυθμισεις και για τα δυο προγραμματα.καλη μιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου