Προς το περιεχόμενο

MARSHALL MG15CDR αναβάθμιση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην ανοίξεις....

 

Πάρε ehx soul food (klon type). Μαζί με το sd1 θεωρούνται τα καλυτερα για τους dsl. 

Έχω δοκιμάσει αλλα 10 πετάλια. Όλα μέτρια. Το ehx βελτιώνει πολύ τον ήχο. Τον μεγαλώνει, τον σφιγγει και τον αγριευει λίγο, χωρίς να αλλάζει το eq. Sd1 δεν έχω δοκιμάσει, αλλά ξέρω ότι δίδει κάμποσα μεσαια. Ίσως καλύτερο για μέταλ.

 

 

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε

Μην ανοίξεις....

 

Πάρε ehx soul food (klon type). Μαζί με το sd1 θεωρούνται τα καλυτερα για τους dsl. 

Έχω δοκιμάσει αλλα 10 πετάλια. Όλα μέτρια. Το ehx βελτιώνει πολύ τον ήχο. Τον μεγαλώνει, τον σφιγγει και τον αγριευει λίγο, χωρίς να αλλάζει το eq. Sd1 δεν έχω δοκιμάσει, αλλά ξέρω ότι δίδει κάμποσα μεσαια. Ίσως καλύτερο για μέταλ.

 

Σωστός. Και με Klon style μια χαρά metal παίζεις. Ο δάσκαλος που είχα στην Ελλάδα είναι σε prog/alt metal μπάντα και σπρώχνει Marshall/Friedman με Klon, σκοτώνει ο ήχος του.

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις το gain στo 6 στα δύο κανάλια.

Έχεις ρυθμίσει το ehx με gain και volume στο 4. Είσαι στο καθαρό κανάλι, ενεργοποιείτε πετάλια έχεις crunch. Μετά πας στο βρώμικο κανάλι όπου έχεις rythm ήχο. Ενεργοποιείτε, πεταλι και έχεις lead ήχο. 4 καναλια με δυο κλικ.

Και με ένα delay στη λούπα, πας για τζαμ.

  • Ευχαριστώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, gkourmoul1 said:

Εχεις το gain στo 6 στα δύο κανάλια.

Έχεις ρυθμίσει το ehx με gain και volume στο 4. Είσαι στο καθαρό κανάλι, ενεργοποιείτε πετάλια έχεις crunch. Μετά πας στο βρώμικο κανάλι όπου έχεις rythm ήχο. Ενεργοποιείτε, πεταλι και έχεις lead ήχο. 4 καναλια με δυο κλικ.

Και με ένα delay στη λούπα, πας για τζαμ.

Να'ξερα και να παίζω κιόλας... καλά θα ήτανε!!!!  😆😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Phoenix2022 είπε

Τα εργαλεία ΔΕΝ κάνουν τον μάστορα :)

 

Τα εργαλεία κάνουν μάγκα τον μάστορα, όμως...

  • Like 2

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, gkourmoul1 said:

 

Τα εργαλεία κάνουν μάγκα τον μάστορα, όμως...

Τι να το κάνεις αν έχεις μια κιθάρα και εξοπλισμό χιλιάδων αν δεν ξέρεις να παίζεις. Έστω αν μαθαίνεις.

Κακά τα ψέμματα, τίποτα δεν χρειάζεται σε τελική ανάλυση. Είναι θέμα gas, τρέλας και hype. Σε δουλειά να βρισκόμαστε. Όχι πως ένας καλός εξοπλισμός δε θα ωφελήσει κάποιον που ασχολείται και παίζει χρόνια.

Για την περίπτωση μου το λέω προσωπικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά συνέχισε να παιζεις. Και ένα χτύπημα στις χορδές, με σωστό ήχο, μπορεί να προσφέρει ατελείωτη χαρά.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, gkourmoul1 said:

Απλά συνέχισε να παιζεις. Και ένα χτύπημα στις χορδές, με σωστό ήχο, μπορεί να προσφέρει ατελείωτη χαρά.

Αυτό είναι τεράστια αλήθεια. Τεράστια χαρά όταν χαζοπαίζω ένα ριφάκι από αγαπημένο τραγούδι. Ενώ ξέρω πως το σφάζω και το κακοποιώ βάναυσα, είναι απίστευτο συναίσθημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου